Логотип Міжнародної української школиМіжнародна українська школа радо вітала в своїх стінах представників громадських організацій закордонного українства з Латвії, Росії, Іспанії, Придністров’я та Словаччини 

Вперше, більшість представників громадських організацій про діяльність загальноосвітнього навчального закладу Міжнародна українська школа дізналися на прес-конференції, яка проходила в рамках Міжнародного симпозіуму керівників об’єднань громадських організацій закордонного українства.

Круглий стіл, проведений 28 листопада 2008 року дирекцією Міжнародної української школи, презентував гостям основні напрямки діяльності школи, сайт школи, дистанційні курси.

Цікавою для присутніх була інформація про мережу існуючих українських навчальних закладів за кордоном. Зокрема, було корисно дізнатися, що в світі працюють наступні навчальні заклади:

Суботні (Суботні).

Ведеться викладання українознавчих предметів – українська мова, українська література, географія України, історії України.

Для отримання документу про освіту державного зразка України підготовка до атестації з інших навчальних предметів, здійснюється учнями самостійно під керівництвом вчителів МУШ з використанням сучасних інформаційних технологій.

Серед даного типу шкіл переважають школи І-ІІ ступенів.

Такі школи функціонують в Іспанії, Греції, Португалії, Італії, Канаді, США, Франції, Чехії, Естонії, Польщі, Австралії та інших.

Суботні, при яких працюють консультативні пункти (Суботні, консультативні).

Ведеться викладання  всіх загальноосвітніх предметів.

Консультативні пункти беруть на себе відповідальність з підготовки до атестації з предметів державного компоненту для отримання документу про освіту державного зразка.

Функціонують в  Іспанії, Греції та інших країнах світу.

Суботні по типу загальноосвітніх навчальних закладів (Суботні, ЗНЗ).

Ведеться викладання всіх загальноосвітніх предметів. Школи беруть повну відповідальність за підготовку до атестації з метою отримання документу про освіту державного зразка України.

Функціонують в Португалії.

Загальноосвітні навчальні заклади (ЗНЗ).

Школа працює п’ять днів на тиждень за програмами загальноосвітніх навчальних закладів України. Ведеться викладання всіх загальноосвітніх предметів.

Функціонують в Чехії, Португалії, Туреччині.

Загальноосвітні навчальні заклади з класами, де вивчається українська мова та література (ЗНЗ, класи).

Викладання загальноосвітніх предметів проводиться мовою країни розташування шкіл. Додатково учні вивчають українську мову та літературу, що відповідно фіксується в документі про освіту.

Атестація з метою отримання документу про освіту учням даної категорії шкіл, як правило, не потрібна. Дані документи даують їм право вступу до вищих навчальних закладів України. Такі школи функціонують в Латвії, Литві, Польщі, Грузії, Молдові та інших країнах.

Дана інформація дала можливість визначитися гостям з подальшими кроками в співпраці з Міжнародною українською школою. Представники Іспанії піднімали питання щодо організації першого міжнародного семінару для вчителів із залученням викладачів Інституту підвищення кваліфікації та організацією семестрового контролю для щойно зареєстрованих шкіл Іспанії.

Представники Латвії вели переговори щодо надання методичної допомоги у викладанні українознавчих предметів та організації  підвищення курсів кваліфікації для вчителів суботніх шкіл, організації літньої школи україністики на території Латвії.

Представники Придністров’я піднімали питання організації атестації учнів шкіл Придністров’я з метою отримання громадянами України державних документів про освіту.

Кожний з гостей на виконання Програми Міністерства освіти і науки України «Підтримка закордонного українця», отримали безкоштовно комплект художньої літератури, куди ввійшли: серія книжок «Пізнай Україну», словники, букварі для суботніх шкіл, сценарії свят, програмові художні твори, фонохрестоматії українських творів. Отримана література стане в нагоді українським школам зарубіжжя та поповнить їх бібліотеки.

Міжнародна українська школа вдячна організаторам Днів діаспори в Україні - Міністерству культури і туризму України; Оргкомітету Навколосвітнього Каравану Інтеркультура в Україні; Продюсерській компанії ETNO SOUND  за можливість придбати нових друзів, а головне – можливість надати практичну допомогу педагогічним колективам закордонних українських навчальних закладів, громадським організаціям, батькам, учням в бажанні здобути освіту р.ідної Батьківщини.

Людмила ІВАНОВА,

директор Міжнародної української школи МОН України.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

01021, Київ, Кловський узвіз, 8 тел. 257-85-58

На світлинах: Логотип Міжнародної української школи. Учасники Днів діаспори в Україні. Під час круглого  столу в Міжнародній українській школі.

Довідка:

Міжнародна українська школа створена для громадян України, які тимчасово перебувають за кордоном та не мають можливості на отримання повної загальної середньої освіти чи вивчення української мови та літератури очно на території своєї держави. Школа є загальноосвітнім навчальним закладом І-ІІІ ступенів, створена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.03.2007 р. №91-р. та відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 10.07.2007р. № 595.

Головною метою Міжнародної школи є забезпечення реалізації конституційного права громадян України, батьки яких тимчасово перебувають за кордоном (далі – громадяни), та дітей, батьки яких мають громадянство інших держав (далі - іноземці), на здобуття загальної середньої освіти.

Організація навчання, консультацій, поточного оцінювання навчальних досягнень учнів може проводитися як стаціонарно в приміщенні Міжнародної школи, так і дистанційно в системі on line (за необхідності, при погоджені з Міністерством освіти і науки України на території іншої держави).

Для проведення навчання Міжнародною школою розробляються індивідуальні робочі навчальні плани з урахуванням особливостей дітей, їх здібностей та потреб. Навчання, як правило, здійснюється екстерном у формі дистанційного навчання з використанням новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, у вигляді блочних завдань, відео та очних лекцій, практичних занять, консультацій, підсумкових контрольних робіт, тощо.

Мережа класів (груп) Міжнародної школи формується на підставі нормативів їх наповнюваності відповідно до кількості поданих заяв та санітарно-гігієнічних умов для здійснення навчально-виховного процесу за погодження із засновником.

Прийом учнів до Міжнародної школи здійснюється на безконкурсній основі та обумовлюється Правилами прийому, затвердженими Міністерством освіти та науки України.

Зарахування учнів до Міжнародної школи здійснюється на підставі висновку Приймальної комісії за наказом директора, що видається на підставі особистої заяви (для неповнолітніх – заяви батьків або осіб, які їх замінюють).

Зміст, обсяг і характер домашніх завдань визначаються вчителем відповідно до санітарно-гігієнічних і педагогічних вимог з урахуванням індивідуальних особливостей учнів.

У Міжнародній школі здійснюється поточне і підсумкове оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до критеріїв, затверджених Міністерством освіти і науки України.

Навчання учнів у 4-х, 9-х, 11-(12)-х класах завершується державною підсумковою атестацією. Зміст форми і порядок проведення державної підсумкової атестації у Міжнародній школі проводиться згідно з вимогами Міністерства освіти і науки України.

Учні, які навчаються за дистанційною формою навчання шляхом екстернату від державної підсумкової атестації не звільняються.

Державна підсумкова атестація проводиться, як правило, на території України, терміни якої визначаються та затверджуються засновником.

За результатами навчання учням видається відповідний документ про освіту  державного зразка (табель, свідоцтво, атестат).

Учні, які за результатами річного оцінювання не засвоїли програмний матеріал з одного або всіх предметів Робочого навчального плану Міжнародної школи, продовжують навчатися після корекції їхнього індивідуального навчального плану.

Заяви про зарахування до Міжнародної української школи слід подавати до Міністерства освіти і науки України за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел./факс +38–044-486-22-35, +38-044-486-24-38.

http://ukrintschool.org.ua/main 

 Учасники Днів діаспори в Україні.

Під час круглого  столу в Міжнародній українській школі.

На світлинах: Логотип Міжнародної української школи. Учасники Днів діаспори в Україні. Під час круглого  столу в Міжнародній українській школі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка