Віце-прем'єр-міністр, екс-міністр оборони РФ Сергій Іванов. Росія давно робить кроки до скорочення співпраці з Україною

Росія вживає заходів зі скорочення промислової й військово-технічної співпраці з Україною, заявив віце-прем'єр РФ Сергій Іванов. Про це він сказав в інтерв'ю "Російській газеті", опублікованому 25 лютого.

Відповідаючи на запитання щодо указу президента РФ про заборону військової й військово-технічної співпраці з Грузією і можливих санкцій до країн, які озброюють "режим Саакашвілі", у тому числі до України, Іванов сказав: "Із низкою країн ми готові абсолютно безболісно перервати усі військово-технічні контакти. Але з Україною ситуація складніша. Ми продовжуємо залежати одне від одного, оскільки російсько-українська кооперація в оборонці склалася ще в радянські роки".

"Але ще до грузинської агресії було вжито низку заходів, спрямованих на припинення промислової й військово-технічної співпраці з Україною. Це неминучий процес, адже ми бачимо, до чого йде справа в сусідів. Ми не можемо ризикувати, особливо з огляду на прагнення українського керівництва вступити до НАТО", - заявив віце-прем'єр РФ.

У той же час, Іванов зазначив: "Розірвати одномоментно зв'язки (з Україною) ми не прагнемо і не можемо". "Для того, щоб створити імпортозаміщувальне виробництво, наприклад, випуск двигунів для наших вертольотів, які сьогодні з російських компонентів збирають на Україні, потрібен час. Хоча робота така йде, можу вас у цьому запевнити. Ми ще якийсь період будемо отримувати з України і суднові двигуни", - зазначив він.

Доти, доки на озброєнні Російської армії стоятимуть ракети СС-18 та літаки сімейства Ан, будуть існувати і зв'язки з київським конструкторським бюро імені академіка Олега Антонова і дніпропетровським КБ "Південмаш". «Не можна забувати, що права на інтелектуальну власність по таких ракетах і таких літаках за законом належать українцям», - додав віце-прем'єр РФ.

Іванов вважає, що "цілковито не залежати від України" Росія зможе, коли остаточно переозброїть РВСП (Ракетні війська стратегічного призначення) і ВПС (Військово-повітряні сили) вітчизняною зброєю та технікою: "У ракетників таке переоснащення іде, в авіації теж, причому семимильними кроками".

"А взагалі всі основні види озброєння і військової техніки, звісно, повинні бути російського виробництва. Що, втім, не означає, що колись ми взагалі нічого не будемо закуповувати на Україні", - додав російський віце-прем'єр.

«Українська правда»

http://www.pravda.com.ua/news/2009/2/26/90365.htm

На світлині: Віце-прем'єр-міністр, екс-міністр оборони РФ Сергій Іванов.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка