логістичного центру «Конті» в Курську.Кондитерські холдінги України «Конті», «АВК» і «Roshen» відкривають нові виробництва в обласних містах Центрально-Чорноземного регіону Росії – Курську, Білгороді та Ліпецьку

Група компаній «Конті» - один з лідерів по виробництву кондитерських виробів в Україні, а тепер і активно прагне до цього в Росії - ввела в експлуатацію найбільший в Центрально-Чорноземному регіоні логістичний центр, площею 15,4 тис. квадратних метрів. Він побудований відповідно до європейських стандартів в рекордні терміни – за 10 місяців. Загальна сума інвестицій склала 24 мільйонiв доларів США.

Урочисте відкриття логістичного центру пройшло за участю керівництва групи «КонтіІ» і партнерів, притягнених до реалізації проекту. На церемонії відкриття були присутні губернатор Курської області Олександр Міхайлов і мер Курська Микола Овчаров.

- Стратегія групи «Конті» базується на принципах впровадження інновацій у всіх сферах діяльності, - відзначив генеральний директор ЗАТ «ПО «Конті» Олег Логвінов. – Інший найважливіший принцип нашої  діяльності – випуск продукції європейської якості, а умови її зберігання і доставка грають в цьому важливу роль. Завдяки реалізації проекту, ми дістаємо можливість контролювати ці процеси. Росія є для нас стратегічно важливим ринком, тому група «Конті» інвестує в нові проекти. Ми робимо акцент на високому сервісі логістики, що сьогодні є ключовою конкурентною перевагою в бізнесі.

Планована доля ЗАТ «КОНТІ-РУС» на ринку Росії після реалізації даного проекту – 5 відсотків. Після закінчення інвестиційної фази проекту, що планується до кінця 2009 року, потужність підприємства складе 70 тисяч тон кондитерських виробів в рік. 

Компанія «КОНТІ» заснована в 1997 році. З 2003 року стала холдингом. До складу групи «КОНТІ» входить ЗАТ «ПО «КОНТІ» (Україна) і ЗАТ «КОНТІ-РУС» (Росія). Основні виробничі активи групи: Донецька, Горлівська, Костянтинівська кондитерські фабрики в Україні і Курська кондитерська фабрика в Росії (ред. - з 2004 року). Доля «КОНТІ» в загальному обсязі виробництва кондитерських виробів в Україні – 14 відсотків, в Росії – 3 відсотки (за підсумками першого півріччя 2008 року). Основні ТМ групи: «AMOUR» (шоколад «Dolci», «CARRE», цукерки «Esfero»), «Бонжур»-десерт, «Супер-Контік», «Белісciмо», «Мелодiка», «Мамулін торт», «Biskonti».

Варто відзначити, що в минулому році ЗАТ «АВК», інший український виробник кондитерських виробів, відкрив розподільний центр в Білгороді площею 7,3 тис. квадратних метрів. А днями, за даними газети «Комерсант», корпорація «Roshen» оголосила про намір побудувати в Лiпецьку шоколадну фабрику потужністю 10 тисяч тон на місяць. Президент «Roshen» В'ячеслав Москалевський на прес-конференції в «Інтерфакс-Україна» заявив, що компанія вирішила побудувати в Лiпецьку шоколадну фабрику. За його словами, ділянка під будівництво розміром близько 30 гектарiв знаходиться на стадії узгодження відведення. Передбачувана площа майбутньої фабрики – 40-50 тис. кв. метрiв. В'ячеслав Москалевський не повiдомив вартості проекту і термінів його реалізації, але відзначив, що кошторис буде відомий після закінчення проектних робіт. Джерелом фінансування стануть і власні, і позикові засоби. У інвесткомпанії «Фінам» оцінили необхідний об'єм вкладень в 30-50 млн. євро. Roshen віддає пріоритет лiпецькому заводу, оскільки, за словами пана Москалевського, проект фабрики у Вінниці, який передбачалося затвердити в квітні, відкладається на невизначений час.

У Лiпецьку Roshen вже має два підприємства. У 2002 році концерн придбав кондитерську фабрику «Ліконф», яка випускає фасовані цукерки, печиво і торти. Пізніше українська компанія запустила виробничий майданчик в селищі Сенцово Лiпецької області, де випускається карамель. У 2008 році лiпецькі активи Roshen виробили в цілому 93,3 тис. т продукції. А близько року на базі колишнього цеху по виробництву ванн Лiпецького трубного заводу функціонує логістичний центр групи площею 12 тис. кв.метрiв. Всього в розвиток росiйcьких активів концерн інвестував з 2002 року понад $100 млн.

Гендиректор «Ліконфа» Таїсія Вороніна підтвердила плани Roshen по будівництву шоколадної фабрики. За її словами, підбір ділянки під проект почався в 2008 році, «проте знайти зручний майданчик в місті виявилося складно». «Тепер є хороший варіант», – додала пані Вороніна, але розкривати місце розташування землі не стала, пославшись на те, що операція знаходиться у стадії оформлення. Вона пояснила, що нова фабрика займатиметься випуском цукерок, у тому числі асорті в коробках, і плиткового шоколаду, - повiдомляє газета «Комерсант».

До складу Roshen, окрім лiпецьких активів, входить Київська, Вінницька, Маріупольська, Кременчуцька фабрики і кондитерська фабрика Клайпеди (Литва). Загальний обсяг виробництва в 2008 році – 360 тис. тон (з них понад 50% реалізовано за межами України). Виручка від продажів склала близько $850 млн. На Україні Roshen є лідером ринку (понад 22%). У Росії компанія, за власними даними, займає 3% ринку в цілому і близько 10% – в сегменті карамелі. Серед основних торгівельних марок – цукерки в коробках «Київ вечірній», батончики Roshen, карамель «Шипучка» і «Малібу», шоколадні цукерки «Монблан». Roshen контролюється групою «Укрпромінвест».

На думку Олександра Соколова, керівника аналітичного департаменту українського ТОВ «Фінансово-аналітична група „ПРО-Консалтінг“», активна експансія кондитерів України до Росії пояснюється тим, що внутрішній ринок країни, на якому вони займають міцні позиції, уповільнив розвиток задовго до кризи і, наприклад, в 2007 році виріс на 2,5% (його об'єм склав $1,05 млрд). Другою важливою причиною розвитку російських активів українськими кондитерами, на думку аналітика, є жорстка митна політика Росії відносно українських виробів: «Високі мита, аж до 20%, встановлені на окремі види продукції, періодично вводяться з 2001 року».

Дмитро ДЕНИСЕНКО,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Konti – logo

АВК – logo.

Roshen – logo.

На світлинах: Відкриття логістичного центру «Конті» в Курську. Konti – logo. АВК – logo. Roshen – logo.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка