АhmetovПро заснування в місті Саранську республіканської національно-культурної автономії українців під найбагатшу людину України Ріната Ахметова

Республіка Мордовія – один із небагатьох суб’єктів РФ, де досі не створено організованого українського товариства. Дарма, що на території цього фіно-угорського регіону існує старовинне українське село Лопатівка (Лапатафка), а в індустріальному Саранську з часів СССР живуть десятки тисяч нащадків українців. Ба більше, мордовське село Сургодь – батьківщина найбагатшої людини України – Ріната Ахметова. Місцеві мішарі-мусульмани навіть переживали за президентські вибори в Україні. І, кажуть, бажали перемоги „канкрєтному” кандидату – Віктору Януковичу.

На базі Будинку культури Мордовського державного університету імени Огарьова на 7 квітня 2006 року запланована презентація Національно-культурної автономії українців Мордовії. За самоорганізацію української діяспори відповідальна Татьяна Ширманкіна, консультант Комітету з національної політики Республіки Мордовія.

Чиновниця розповіла саранським журналістам, що нова НКА покликана об’єднати всіх українців, які проживають у Мордовії. „За допомогою цього об’єднання люди згадають про свої традиції і культурні цінності”, - сказала вона.

Мордовія - герб

Про які саме цінності згадають об’єднувані українці не важко здогадатися. Адже путівку в життя новоствореній організації дає голова Державного комітету з національної політики Алєксандр Лузгін. Національні фіно-угорські рухи знають цю людину як сліпого виконавця асиміляторської політики Кремля. А в компанії з ним на „свято української НКА” прийде одіозний Міхаїл Мосін, голова Асоціації фіно-угорських народів – також новоствореної структури. Її мета, за даними правозахисників, дубляж і дискредитація авторитетного МАФУН – Міжнародної асоціації фіно-угорських народів, в керівництві якої яскраві особистості, непідконтрольні Москві.

Цікаво, що жодного українського прізвища в справі організації НКА немає. Звичайно, „верноподданного хохла” знайдуть – федеральній владі є серед кого шукати. Але відсутність справді живого етнічного руху українців в Республіці – це таки діягноз. Адже в Республіці десятеліттями панує ура-патріотична пропаганда, риторика керівників Мордовії – підкреслено промосковська. Місцева влада, сколочена з представників аграрної мокшанської мафії, виказує себе в великоруському питанні більшими католиками, ніж Папа Римський. В загоні – ерзянський рух, який презентує справжню державотворчу волю поволзьких фіно-угрів.

Мордовський державний університетА поки що життя української НКА Мордовії починається традиційно: велика концертна програма на державний кошт, потім – харчевня. Пані Ширманкіна бадьоро додала: „Цей день в ресторані „Національний” оголошено днем української кухні”. На п’яну голову обов’язково ревонуть „Реве та стогне”, а в запису – “Вєрка Сєрдючка”.

Але кишенькова „хохлацкая” організація – як прапорщик в запасі. Коли буде треба офіційний Саранськ, а то й Москва - витягнуть її з підвалу. Мордовський українець Сидоренко засудить націоналістичні брехні керівників офіційного Києва, або навпаки – схвалить перемогу земляка Ріната Ахметова на президентських виборах в Україні. Чудова картинка для ОРТ та РТР. А поки що – їсти борщ в ресторан „Національний”!

На світлинах: Депутат Верховної Ради України Рінат Ахметов. Герб Республіки Мордовія. Мордовський державний університет імени Огарьова.  

ОК

http://www.ugraina.org/news/read/4/108.htm

03.04.2006

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка