З приводу публікації матеріалу «Остання радість Тараса Шевченка» на сайті ОУР

На сайті Обєднання українців Росії, організації, чия легітимність викликає великі сумніви (див. Історія ОУР від Руденко-Десняка до наших днів), і адміністратором якого є Валерій Семененко, а куратором сумнівно відомий серед українців Росії Сергій Винник, нещодавно під заголовком «Остання радість Тараса Шевченка» було передруковано «розвідку» Олега Вареника з газети Васильєвського округу Санкт-Петербурга «Муниципальный вестник» «Золотые часы Шевченко». Якщо  коротко, то автор намагається довести, що опальному українському поету жилося в царській Росії не так вже й погано,  а в останні роки життя він був людиною навіть заможною, купив собі ще один дорогий золотий годинник, який після його смерті привласнив собі його близький товариш Михайло Лазаревський.

«Ось така от стаття з'явилася на сайті Об'єднання українців Росії, - коментує цей факт історик, член Малої Ради Громади українців Росії Ігор Роздобудько. -  В редакційному коментарі (від сайту ОУР – ред.) друзі Шевченка прямо звинувачуються в мародерстві. Вони нібито вкрали після смерті Тараса Григоровича його речі, і серед них золотий годинник, який він купив за десять днів до того. Процитую дослівно: «Прес-служба (ОУР – ред.) публікує розвідку О. Вареника про останній день життя Тараса Шевченка, про прості людські радощі і про т. зв. «друзів», які більш схожі на мародерів».

Ось так, одним розчерком пера зганьбити імена найкращих синів України...

Дурниці це все про «мародерів». Якщо автор не знає, ким були всі ті люди, то це свідчить лише про його необізнаність. Все це найбільші діячі української культури середини 19 ст., найближчі друзі Тараса Шевченка, а найголовніше - всі вони представники заможної української ШЛЯХТИ, які б ніколи не принизилися до крадіжки годинника в свого померлого товариша. Михайло Лазаревський - це саме він надав своє житло Тарасові, коли він повернувся з заслання, і саме Лазаревському Тарас подарував свій щоденник («Журнал»). О. Маркович - це між іншим, чоловік Марко Вовчок, її співавтор і відомий український етнограф. Лев Жемчужников - правнук гетьмана Розумовського, український художник, автор "Живописної України" і перший біограф Шевченка. За часів тарасового заслання він не побоявся поїхати до нього в Оренбург і чим можна сприяв його скорішому поверненню. Федір Черненко - це саме він займався купівлею землі для Тараса на Чернечій горі. А Василь Білозерський був разом з Тарасом в Кирило-Мефодіївському товаристві, разом з ним відбував ув'язнення в Петропавлівській фортеці і засуджений на заслання в Олонецьку губернію. Все це святі для України люди. І кожний з них, при бажанні, міг купити собі хоч з десяток золотих годинників. Але автор … просто не знає цих імен. Вони для нього нічого не кажуть. Тому так легко сплюндровує їх ім'ям «годинникових злодіїв». Чи то по собі міряє?»

На нашу думку, останнє запитання риторичне. Нам не цікавий якийсь Вареник, якого на сайті ОУР подають як «активіста української національно-культурної автономії Санкт-Петербурга». І нам зрозуміло чому  з’явилася така «розвідка» на сторінках санкт-петербурзького муніципального видання: не можемо кинути тінь на Кобзаря через його величну і шановану в усьому світі  постать, так обіллємо грязюкою його найближчих соратників.  Нам цікаво інше. Наприклад, чому сайт ОУР раптом передруковує цю брудну «розвідку», опубліковану 6 липня, тільки через два місяці після її появи? Не помічали поки не надійшла вказівка від «кураторів»? Чи це власна ініціатива панів Семененка і Винника? А головне, навіщо це зроблено?

Редакція сайту «Кобза. Українці Росії»

На світлині: Фрагмент статті  О.Вареника,опублікованої на сайті ОУР

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка