Керівник українських  ветеранів миротворчих сил ООН коментує аргументи щодо відповідності війни в Україні Статуту ООН

«Кобза» вже повідомляла , що ветерани українських миротворчих сил ООН з «Громадського об'єднання миротворців ООН, учасників міжнародних операцій та інвалідів війни» (з центром у м. Харкові) звернулися до представників міжнародної громадської організації «Міжнародна асоціація солдатів миру» (SPIA), членами якої вони є, із проханням «надати всю можливу допомогу та сприяння у примусі керівництва Росії до миру». Наразі ГО українських миротворців підготувало ще одне звернення. Цього разу до «Всесвітньої Федерації Ветеранів» («WVF») на чолі з  полковником Дан-Вігго Бергтуном.

«Зважаючи на те, що «WVF», в роботі якої ми беремо активну участь,  має офіційний мандат уповноважених структур ООН – «Генеральний консультативний статус», інформуємо Вас, по суті того, що відбуваються в Україні в контексті проведення ЗС РФ «спеціальної військової операції». - йдеться у Зверненні за підписом одного з керівників українських ветеранів-миротворців Сергія Самойлова.

У листі до представників «WVF», міститься прохання скористатися своїм статусом, щоб серед іншого сприяти, зокрема, і  відновленню основоположних норм міжнародного права та порядку на європейському континенті. Крім того, пропонується вивчити питання щодо організації візиту представників «WVF» до Харкова з метою ознайомлення із ситуацією на місті і організації каналу постачання  допомоги військовим та гуманітарної допомоги мешканцям міста.

Йдеться про:

- захисне спорядження (каски, шоломи, легкі бронежилети, балістичні окуляри та ін.);

- техніку та запасні частини/агрегати що використовуються у ході рятувальних та ремонтно-відновлювальних робіт;

- продукти харчування та особистої гігієни, миючи засоби;

-  медичну техніку та лікарські препарати першої необхідності.

Нагадаємо, що 6 квітня побратими українських миротворців з Всесвітньої асоціації Блакитних касок ООН «Солдати миру» на чолі з її президентом Лораном  Аттар-Байру відвідали  Житомир і передали  вантаж допомоги українським військовим, а також гуманітарну допомогу мирним жителям..

«Практичну допомогу від «WVF» ми бачимо найперше у підготовці офіційного звернення до компетентних структур ООН щодо ситуації в Україні з вимогою негайного припинення вогню та відновлення миру», - говорить співголова українського ГО «Громадське об’єднання  миротворців ООН, учасників міжнародних операцій та інвалідів війни»  Сергій Самойлов.

Користуючись нагодою, ми попросили його прокоментувати аргументи Володимира Путіна, висловлені  під час зустрічі із Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем 26 квітня,  щодо того, наскільки війна в Україні відповідає Статуту ООН.

«Це або повне невігластво, у що я не вірю, - говорить Сергій Самойлов, - або  ж навмисна спроба ввести світ в оману. Насправді повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну, яке розпочалося 24 лютого, є грубим порушенням міжнародного права та актом агресії. Щоб це зрозуміти, не потрібно бути міжнародним юристом.

Стаття 51 Статуту ООН, на яку послався Путін, гарантує невід'ємне право на індивідуальну або колективну самооборону, якщо відбудеться (наголошую, відбудеться!)  збройний напад на члена ООН. Як зазначають юристи, таке право мають виключно держави, а не незаконні утворення на території частин Донецької та Луганської областей. Тобто юридичні аргументи Путіна не витримують жодної критики. Лише щодо держав існує право на колективну самооборону. А державність цих двох регіонів, ЛНР, ДНР,  визнала лише Росія.

Зазначу також, що ще 21 лютого рішення Росії визнати незалежність сепаратистських регіонів було визначене ООН як  порушення територіальної цілісності та суверенітету України та несумісне з принципами Статуту ООН. Стаття 51 допускає самооборону у разі можливості збройного нападу. Багато держав інтерпретували це як включення захисту від загрози неминучого нападу – наприклад, відомо про можливий ядерний удар, або можливе збройне вторгнення, але  не чекати ж коли це станеться і вже потім якось реагувати. Але жодних загроз застосування сили проти Росії з боку України та країн-членів НАТО не надходило. Тобто юридичне виправдання військового нападу Росії на Україну і в цьому випадку відсутнє».

Додамо, що Росія порушує і Женевські конвенції щодо ведення війни. Територія України зазнає ракетного обстрілу, снаряди потрапляють до шкіл, лікарень, церков, застосовуються касетні боєприпаси, що належать до заборонених видів зброї.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні на 20 квітня задокументувала та підтвердила 5 264 жертв серед цивільного населення України – 2 345 убитих та 2 919 поранених. «Безумовно, реальні цифри будуть набагато більшими, коли жахіття, що відбувається в районах запеклих боїв, таких як Маріуполь, стануть відомими», — прокоментувала ці  дані Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет.

Наш кор., Харків

На світлинах:

1. Сергій Самойлов, співголова ГО українських ветеранів-миротворців ООН

2. Фрагмент Звернення українських ветеранів до «WVF»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка