Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко
Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко

Київ розраховує на те, що російська влада вживе всіх необхідних заходів для забезпечення законних культурно-освітніх прав багатомільйонної української громади в Російській Федерації

10 грудня ц.р. відбулись переговори Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка та Міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова. Під час зустрічі керівники зовнішньополітичних відомств у контексті Придністровського врегулювання обговорили ситуацію в Республіці Молдова після позачергових парламентських виборів у цій країні. Міністри наголосили на необхідності активізації переговорного процесу в форматі „5+2” та підтвердили рішучу підтримку і Україною, і Російською Федерацією суверенітету та територіальної цілісності Молдови. 

У спілкуванні з російським колегою Костянтин Грищенко висловив стурбованість української сторони ситуацією, що склалася у зв’язку із рішенням суду про ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії українців в Росії. Костянтин Грищенко підкреслив, що офіційний Київ розраховує на те, що російська влада вживе всіх необхідних заходів для забезпечення законних культурно-освітніх прав багатомільйонної української громади в Російській Федерації.

Окрему увагу керівники зовнішньополітичних відомств приділили обговоренню питань базування Чорноморського флоту РФ на території України. Зокрема, вони підтвердили фактичне завершення роботи над низкою двосторонніх угод, що повинні врегулювати ті проблеми перебування російських військових підрозділів на українській території, які через свою правову невизначеність створювали підґрунтя для суперечок у попередні роки.

Ближчим часом відповідні прогалини в комплексі двосторонніх документів, що регулюють питання базування ЧФ РФ в Україні, будуть заповнені.

Міністри також обговорили інші актуальні питання українсько-російських відносин та проблеми регіональної і глобальної безпеки.

http://www.mfa.gov.ua/russia/ua/news/detail/50070.htm

Переговори Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка та Міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова
Переговори Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка та Міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова

На світлинах: Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Переговори Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка та Міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова.

Додатково:

Президент України Віктор Янукович взяв участь у розширеному засіданні Ради Глав держав-учасниць СНД, яке відбулося сьогодні в Москві.

У своєму виступі Президент України підкреслив, що він вперше після отримання президентських повноважень бере участь у щорічному засіданні Ради Глав держав Співдружності Незалежних Держав. Віктор Янукович зазначив, що у зв'язку з цим хотів би поінформувати присутніх щодо позиції України стосовно СНД і підходів до подальшого співробітництва в рамках Співдружності.

Глава держави зокрема відзначив, що Україна розглядає відносини з пострадянськими країнами як важливий напрям реалізації своїх зовнішньополітичних та економічних інтересів.

«Такий підхід особливо актуальний зараз, коли наша держава намагається подолати не тільки наслідки світової фінансово-економічної кризи, а й зміцнити зв'язки зі своїми сусідами і найближчими партнерами. Це відповідає нашим базовим інтересам у сферах безпеки й економіки, – підкреслив Віктор Янукович. – Ми виходимо з того, що СНД – це форум, який довів свою дієздатність».

Президент також зазначив, що «Україна останнім часом декларує та у практичній площині змінює своє ставлення до Співдружності Незалежних Держав. Після березня поточного року наша держава вже здійснила ряд конкретних кроків у напрямку активізації своєї участі у Співдружності. Зокрема, Україна бере дієву участь у всіх засіданнях керівних органів СНД на максимально високому рівні».

У цьому контексті Глава держави нагадав, що призначено нового представника України в Економічній раді СНД. «Я підписав укази про приєднання до рішень про Національних координаторів і про Правила процедури вищих органів СНД. Наразі виконуються формальні процедури призначення Національного координатора від України у Співдружності», – сказав Віктор Янукович, підкресливши, що вважає також важливим кроком поновлення цього року участі України в місіях спостерігачів від СНД на виборах і референдумах.

«Окрім того, зараз в Україні йде активна робота з інвентаризації нашої участі в Співдружності, яку ми розглядаємо крізь призму насамперед національних інтересів.

Вивчається також можливість приєднання України до окремих органів галузевого співробітництва СНД і зняття застережень щодо низки документів Співдружності. Це стосується Стратегії економічного розвитку Співдружності до 2020 року і Плану заходів щодо її реалізації», - сказав Президент.

Глава держави також заявив, що Україна уважно розгляне можливість зняття застережень і до Концепції подальшого розвитку СНД. «Ми беремо найактивнішу участь у переговорному процесі щодо договору про зону вільної торгівлі. Сподіваюся, наступного року будуть прийняті рішення, які сприятимуть лібералізації торговельного режиму між нашими країнами», – сказав Президент України.

«Сьогодні Україна планує розширити свою участь у Співдружності не тільки в економічній, а й гуманітарній сфері. Ми вивчаємо можливість зняття застережень до Угоди про гуманітарну співпрацю, а також приєднання до діяльності Ради з гуманітарного співробітництва та Міжнародного фонду з питань гуманітарного співробітництва.

Формально цей процес має закінчитися у 2011 році.

Так, Україна прийме у себе черговий Форум творчої інтелігенції держав-учасниць СНД. Окрім того, у 2011 році Україна головуватиме на засіданні Економічної ради СНД.

Ми готові реалізувати запропоновану нами Концепцію щорічного форуму Співдружності «Ялтинські ділові зустрічі» і провести його засідання у 2011 році в Криму.

Ми також вдячні країнам Співдружності за підтримку в питанні про проведення наступного засідання Ради міністрів закордонних справ в Україні», – сказав, звертаючись до присутніх, Президент.

Щодо порядку денного сьогоднішнього засідання, Віктор Янукович підкреслив, що Україна готова підписати або підтримати значну частину внесених на розгляд документів.

«Питання підвищення продовольчої безпеки дуже важливе для всіх нас у зв'язку із глобальними кліматичними змінами і нестабільністю світової фінансової системи.

Актуальні для України й питання боротьби з тероризмом, злочинністю, наркоагресією та торгівлею людьми.

Тому прийняття на черговий період відповідних програм, спрямованих на формування підходів й удосконалювання співпраці в боротьбі з цими викликами, відповідає вимогам сьогоднішніх реалій», – зазначив Віктор Янукович.

Своєчасним і корисним, на думку Глави Української держави, «є Звернення з нагоди 25-х роковин Чорнобильської трагедії, що дозволить знову залучити до цієї великої і важливої проблематики увагу світової спільноти, яка дещо охолола».

У цьому зв'язку Президент поінформував учасників розширеного засідання Ради Глав держав СНД, що наприкінці квітня 2011 року в Києві під егідою ООН планується провести Міжнародну конференцію «25 років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього».

«Ми розраховуємо, що цей захід відвідають високопоставлені особи і члени урядів різних країн світу, керівники міжнародних організацій, представники наукових кіл і громадськості.

Сподіваюся, що країни Співдружності візьмуть найактивнішу участь у роботі цієї конференції, а також підтримають міжнародні чорнобильські проекти», – сказав Віктор Янукович.

Президент висловив сподівання, що Президент Таджикистану Емомалі Рахмон як лідер країни, що у 2011 році головуватиме в СНД , приділить цьому питанню належну увагу.

Президент України побажав учасникам Саміту плідної роботи.

http://www.mfa.gov.ua/russia/ua/news/detail/50077.htm

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка