Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації Володимир Єльченко
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації Володимир Єльченко

Амбасадори України відстоюють інтереси української діаспори Росії

28 грудня Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації Володимир Єльченко зустрівся зі Статс-секретарем – заступником Міністра закордонних справ Російської Федерації Григорієм Карасіним.

Особливу увагу під час зустрічі було приділено питанням розвитку двостороннього співробітництва у культурно-гуманітарній сфері з метою створення додаткових можливостей для ознайомлення громадян обох держав з кращими надбаннями української та російської культури.

У цьому контексті російською стороною було підкреслено важливу роль Бібліотеки української літератури міста Москви у поширенні серед російської громадськості знань про сучасний розвиток України, історію, літературу, мову та традиції українського народу.

За результатами зустрічі домовлено посилити взаємодію з метою підтримки діяльності цього закладу культури міста Москви та забезпечення його подальшого безперешкодного функціонування.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

24 грудня Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації Володимир Єльченко відвідав Державний заклад культури міста Москви “Бібліотека української літератури”.

В.Ю.Єльченко ознайомився з книжковим фондом Бібліотеки, був поінформований про основні напрями її культурно-просвітницької роботи з метою поширення серед російської громадськості знань про історію, культуру та сучасний розвиток України.

Під час зустрічі з керівництвом Бібліотеки Посол України підкреслив налаштованість української сторони посилити взаємодію з державними установами Російської Федерації з метою підтримки діяльності цього закладу культури міста Москви та забезпечення його подальшого безперешкодного функціонування.

http://www.mfa.gov.ua/russia/ua/news/detail/51055.htm

24 грудня Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації Володимир Єльченко зустрівся з керівниками земляцтв регіонів України міста Москви.

У своєму зверненні до учасників зустрічі В.Ю.Єльченко підкреслив важливе значення, що надається в Україні діяльності українських організацій та земляцтв Росії, якими робиться вагомий внесок у розвиток взаємовигідного співробітництва між двома державами, посилення взаєморозуміння між українським та російським народами.

Посол України та керівники українських земляцтв обговорили перспективні напрями дальшого розвитку співпраці, у тому числі, у контексті відзначення у 2011 році 20-ї річниці незалежності України.

http://www.mfa.gov.ua/russia/ua/news/print/51054.htm 

Додатково:

Україна не може втрутитись у ситуацію з ліквідацією ФНКАУ Росії

Питання ліквідації Федеральної національно-культурної автономії українців (ФНКАУ) Росії постійно перебуває у полі зору посольства України в РФ. Про це сказав сьогодні на засіданні прес-клубу, відповідаючи на запитання кореспондента УКРІНФОРМу, Надзвичайний і Повноважний посол України в Російській Федерації Володимир Єльченко.

Він зазначив, що у керівництва цієї організації були проблеми, і "розпорошеність зусиль не давала можливості побачити реальний результат їх діяльності, який би дозволив чітко заявити нам, що ця організація приносить користь". Тому українська сторона не може втручатися в судове рішення щодо ліквідації ФНКАУ.

Водночас В.Єльченко підкреслив, що після закриття цієї організації відбулась певна активізація інших спілок, які хотіли б зайняти місце української культурної автономії. Як приклад, він навів українські земляцтва у Москві, до яких входять "дуже серйозні люди - Кобзон, Лановий, за якими стоять і фінансові можливості, і зв'язки".

Посол повідомив, що за російським законом для створення будь-якої організації треба мати осередки не менше ніж у 50-ти суб'єктах РФ з 84-х. "Тобто, цим земляцтвам треба провести велику роботу для того, щоб виконати цю умову", - підкреслив В.Єльченко.

Посол також не виключає, що ФНКАУ може піти шляхом внесення змін у свій статут і завдяки цьому перереєструватись. "Мені здається, що вони зараз цим і займаються", - сказав він.

Це питання "є постійним предметом діалогу: і мого особисто, і міністра закордонних справ України на всіх політичних рівнях. Головне, що російська влада чудово розуміє: без потужної української організації, яка робить корисну справу, наш двосторонній діалог не буде повним, і вони готові надавати сприяння", - підкреслив посол.

Як повідомлялося, ФНКАУ Росії було ліквідовано 24 листопада 2010 року рішенням Верховного суду РФ. Суд прийняв таку постанову за позовом Мін'юсту Росії.

Яна Лемешенко,

КИЇВ. 15 грудня 2010 року. http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=970785

Від редакції: Як повідомили редакції сайту, коли Посол України в РФ Володимир Юрійович Єльченко збирав керівників земляцтв регіонів України в Москві і обговорював з ними ситуацію з Федеральною національно-культурною автономією українців Росії, то зробив висновок: відповідальність за розвал і ліквідацію Автономії лежить на його нинішньому керівництві. Зараз розробляються пропозиції по реанімації ФНКА українців Росії в нинішніх умовах. Є надія, що підтримка українських земляцтв додасть їй абсолютно нові перспективи і умови для ефективної діяльності. Замість на сьогодні майже недієздатного Об’єднання українців Росії та ліквідованого ФНКА українців  Росії Посол України в РФ робить спробу створити, організувати щось реальне і дієздатне. Якусь нову, помітно більш потужну організацію авторитетних, успішних людей діла, яка буде робити корисну справу, працювати на користь України та її народу.

Директор БУЛ п. Наталія Шаріна показує Бібліотеку української літератури Послу України та раднику-посланнику В'ячеславу Яцюку
Директор БУЛ п. Наталія Шаріна показує Бібліотеку української літератури Послу України та раднику-посланнику В'ячеславу Яцюку
Зустріч в Посольстві з керівниками земляцтв регіонів України міста Москви
Зустріч в Посольстві з керівниками земляцтв регіонів України міста Москви
Вітання українській громаді Росії з нагоди Новорічних та Різдвяних свят
Вітання українській громаді Росії з нагоди Новорічних та Різдвяних свят

На світлинах: Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації Володимир Єльченко. Директор БУЛ п. Наталія Шаріна показує Бібліотеку української літератури Послу України та раднику-посланнику В'ячеславу Яцюку. Зустріч в Посольстві з керівниками земляцтв регіонів України міста Москви. Вітання українській громаді Росії  з нагоди Новорічних та Різдвяних свят.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка