Представники українських організацій РФ, що взяли участь у акції, порушили перед дипломатами питання про підтримку українського руху в Росії та нагадали про давню проблему, пов’язану з діяльністю НКЦУ

28 листопада 2020 року в Москві, у Посольстві України, відбулися заходи із вшанування жертв Голодомору в Україні 1932-33 рр. Разом зі співробітниками Посольства у заходах взяли участь керівники українських організацій Росії з Москви та інших регіонів РФ.

Відбулася змістовна розмова про нинішній стан роботи українських організацій. Представники громадських об’єднань представили своє бачення сьогоднішніх можливостей для громадської роботи. Був проведений детальний аналіз напрямів діяльності організацій, вказано на необхідність посилення інформаційної складової в роботі, зміцнення зв’язків між організаціями, більш широке використання культурно-просвітницьких заходів.

Під час розмови українські активісти висловили свою стурбованість недостатньою увагою з боку української влади в Києві до проблем українців у Росії. Особливо це відчувається на тлі відносин української влади із західними діаспорами.

Також учасники розмов торкнулися питання про роботу Національного культурного центру України у Москві.

Про складну ситуацію в НКЦУ за останні декілька років сказано і написано чимало. Крайнє загострення російсько-українських відносин піднесло питання про головний, а після закриття російською владою Бібліотеки української літератури – власне, єдиний повноцінний культурний осередок українців у столиці Росії, на рівень важливої державної справи.

Сьогодні проблема полягає в тому, що відсутність радикального оновлення діяльності Культурного центру України в Москві та зміни концепції його роботи взагалі ставлять питання про доцільність подальшого існування цієї державної установи для України.

Представники українських організацій висловили вдячність Посольству за проведення вельми важливої зустрічі і висловили сподівання на подальше тісне співробітництво.

Наш кор.

На світлинах:

  1. Пам’ятний знак, присвячений жертвам Голодомору 1932-33 рр., на території Посольства України в Москві.
  2. Учасники акції із вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка