Редакція сайту «Кобза – українці Росії» надіслала вітання учасникам круглого столу з нагоди Всеукраїнського дня писемності та мови, що відбувся в Сумах

Пречесні Владики!

Шановна Президіє!

Шановні учасники круглого столу!

Вас вітає редакція громадського сайту «Кобза – українці Росії» і бажає вам плідної роботи!

Вже вісімнадцять років поспіль ми працюємо на ниві захисту прав української діаспори в Росії  і щиро заздримо Вам у тому, що ця дата в Україні відзначається офіційно на високому рівні, за участі як влади, так і представників громадськості.

У Росії таке зібрання на підтримку української мови та культури  (навіть у складі трьох осіб) – важко собі навіть уявити. Український концерт на День міста або в рамках фестивалю показної «дружби»  народів російська  влада  допустити ще може, проте, тільки в межах дозволенного і лише тим автономіям, керівники яких публічно завірили її у своїй лояльності. Але прямий виступ на захист мови та ще й від імені української організації в умовах нинішньої Росії – вже неможливий. Тому закликаємо вас, брати, цінуйте те, що маєте, і множте це святе  для нащадків. «В своїй хаті своя правда і сила, і воля!», – лише після набуття Незалежності ми нарешті змогли відчути й побачити сенс цих пророчих слів.

Важливість української мови для нинішньої України надзвичайна і не змінюється в часі. Це і код нації, і квінтесенція культури, і концентрована історія на рівні національних архетипів, і той загальний вистражданий приз, який наші предки здобули через віки – через Сибіри, тюрми, ГУЛАГ і нинішній «русскій мір» – для нащадків. «Ми в історії не загинули! Ми не скорилися перед катами!  Ми є!», –  ось про що говорить сучасникам наша мова – найвищий заповіт і найсвятіший дар!

Наш час додав нових барв у відчутті нашої мови, оскільки лише нею ми можемо сказати голосно на весь світ  «Ні – окупації!», а нині також «Ні – капітуляції!». І ми можемо бути певними, що в майбутньому історія поставить перед українцями нові завдання, і наш глибинний зв’язок із мовою проявиться знову. Ми не будемо виклинати окупанта мовою окупанта. Це не по- українськи.

Ми в діаспорі сподіваємося, що і влада, і громадськість саме так сприйматимуть плекання рідної мови, що в гуманітарній сфері не буде різких змін, що продовжиться курс на м’яку, але послідовну українізацію, на визначення української мови як об’єднуючого чинника нашого народу. А ми в діаспорі будемо зичити вам успіхів у розбудові Української Держави.

Слава Україні!

Редакція сайту «Кобза – українці Росії»

Примітка. Цей вітальний адрес був зачитаний на круглому столі і тепло сприйнятий його учасниками.


На світлинах: Головний редактор «Кобзи» Василь Коломацький. Відомий сумський активіст, учасник круглого столу Віктор Казбан (архівне фото).

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка