Василь Коломацький

Вельмишановний пане Президенте!

Я звертаюся до Вас із відкритим листом, оскільки Ви, за традицією, не відповідаєте на мої електронні листи з проханнями допомоги у правозахисті.

Звертаюся до Вас у справі російської активістки Дар’ї Полюдової, що мешкає на Кубані (Краснодарський край, Росія). Дар’я Полюдова відома тим, що живучи у Росії, активно протестувала проти окупації території України російською армією. Свою діяльність вона проводила як у формі одиночних пікетів, так і в соцмережах. Дар’я була добре відома в демократичних колах Росії, про неї писали ЗМІ (включаючи й українські). За свою політичну і правозахисну діяльність вона була притягнута путінським режимом до кримінальної відповідальності – в грудні 2017 року Октябрьський суд м. Краснодара визнав її винною в «закликах до екстремістської діяльності» і виніс вирок – 2 роки колонії-поселення. Свій термін Дар’я Полюдова відбуває в колонії-поселенні №10 в Новоросійську (Краснодарський край). Перебуваючи у неволі, Дар’я Полюдова, як юрист за освітою, надає юридичну підтримку іншим в’язням, займає стійку позицію щодо порушень її прав адміністрацією колонії.

Московський «Меморіал» визнав пані Дар’ю Полюдову політв’язнем. Редакція сайту «Кобза – українці Росії» визнала її «Другом України у Росії» за результатами її протестної діяльності у 2016 році (лише одна особа на рік отримує це звання).

Щойно із ЗМІ ми довідалися, що на пані Полюдову в колонії посилюється тиск, її б’ють, їй зараховують адміністративні порушення. Враховуючи той факт, що термін її перебування закінчується 20 жовтня цього року, є висока вірогідність того, що влада готує Дар’ю Полюдову до повторного терміну (як це неодноразово було із радянськими дисидентами, а в сучасній Росії – із Михаїлом Ходорковським). В цій ситуації українській діаспорі необхідно терміново зайняти чітку позицію з її захисту.

Ось пропоновані кроки кампанії захисту Дар’ї Полюдової:

1) Президент СКУ звертається із листом протесту до властей Росії на її захист,

2) Потрібно підготувати українською мовою документ, який включав би в себе як факти правозахисної діяльності пані Полюдової (особливо, вказавши факти захисту суверенітету України), так і факти тиску російських властей на неї, а також перелік публікацій про неї у ЗМІ.

3) Потрібно підготувати і опублікувати у Вікіпедії біографію Дар’ї Полюдової.

4) Комісія Людських і Громадянських Прав має стежити за її кейсом і реагувати на нові факти порушень її прав.

5) Після звільнення із колонії, КЛГП має підтримувати контакти з нею, можливо, надавши їй правову, медійну чи іншу підтримку (деталі потрібно з’ясувати після її повернення).

При нагоді хочу нагадати Вам, пане Президенте, три факти.

По-перше, мені досі невідомо про будь-яку діяльність нинішньої КЛГП під проводом Голови Петра Штика (Франція). Як член-засновник КЛГП у 1998 році, чи можу я ознайомитися із звітами КЛГП? При головуванні в КЛГП професора Юрія Даревича звіти Комісії були відкритими.

По-друге, 29 вересня  виповнюється двадцяь років з часу Ногінського погрому, коли сотні п’яних ОМОНівців брутально захопили Богоявленський собор УПЦ КП у місті Ногінську Московської області, брутально побивши десятки парафіян і викинувши священиків та членів їх родин на вулицю. Хотілося б сподіватися, що СКУ не пропустить цю важливу дату, враховуючи той факт, що колишня КЛГП зробила багато для того, щоб за парафіянами УПЦ КП залишили Свято-Троїцький храм у Ногінську, і щоб із будівлі храму було знято багаторічну блокаду.

По-третє, справа екс-директорки Бібліотеки української літератури у Москві п. Натаілї Шаріної потребує уваги СКУ. Як відомо, московський суд виніс їй вирок –  п’ять років позбавленні волі умовно. Її адвокати подали апеляцію на це несправедливе судове рішення (оскільки вина п. Шаріної у суді доведена не була). Окрім того, проти неї було відкрито нову судову справу, яка, напевно, буде довготривалою. Оскільки пані Шаріна не має грошей на свій захист, адвокати вже понад рік працюють без винагороди, пройшовши більше десяти судових засідань. Чи міг би СКУ знайти фонди на часткове покриття юридичного захисту пані Наталії Шаріної, яку московський «Меморіал» визнав політв’язнем?

З повагою,

Василь Коломацький

Сайт «Кобза – українці Росії»,

головний редактор

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додатково: Ногінський документ.

                      Ні – убивствам і розправам!


На світлинах: Василь Коломацький. Евген Чолій.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка