Незабаром у Києві відбудеться черговий Світовий Конгрес Українців, до якого мають бути причетні не лише делегати й гості, але і всі українці Росії

Шановні делегати Світового Конгресу Українців!

Наближається черговий форум СКУ, на якому будуть обрані нові керівні органи організації. Попереднє керівництво СКУ на чолі з Президентом Евгеном Чолієм відходить у історію.  

Світове українство очікує позитивних змін після Конгресу, передусім, у царині відродження роботи Комісій СКУ. Зокрема, така важлива правозахисна структура, як Комісія Людських та Громадянських Прав (КЛГП) практично не діяла протягом останніх п’яти років. Ми не бачили правозахисних справ із захисту українців Росії, СКУ не брав участі в захисті Наталії Шаріної, а мої численні звернення до Евгена Чолія  з конкретними пропозиціями у справі захисту Бібліотеки української літератури у Москві (БУЛ) залишилися без відповіді. Політика Президента СКУ, зокрема, жорстка централізація влади в руках Президента, обрізання ресурсів Комісій СКУ та зверхнє ставлення до кадрового складу фахівців і активістів СКУ, викликала заслужену критику як у Росії, так і на Заході.

В той же час, фактично єдиним центром, який слідкував за правами українців у Росії, був сайт «Кобза – українці Росії». Ми активно захищали БУЛ, написали дослідження «Хроніка Бібліотеки української літератури у Москві», захищали Валерія Семененка під час гонінь на БУЛ, захищали Віктора Гіржова під час заборони йому в’їзду до Росії, слідкували за життям парафій УПЦ КП у Ногінську,  підтримували контакти з дисидентами − професором Стефаном Паняком із Єкатеринбурга, Наталею Романенко із Хабаровська, писали про правозахисника Юрія Дмитрієва, дисидента Дар’ю Полюдову, про ситуацію щодо заборон навколо Сандармоху. Двоє російських дисидентів отримали перемогу у номінації «Друг України в Росії» − Марк Фейгін та Дар’я Полюдова. Митрополит Московський і Богородський Адріан переміг у номінації «Українець року в Росії».

Ми соромили тих українців, які поверх української сорочки одягали георгіївську стрічку і «гордо» постили ці фото у соціальних мережах. Ми не визнали анексію Криму й Донбасу. Протягом останніх років ми вказували на помилки в політиці Президента СКУ, зокрема, на бездіяльність у захисті прав українців Росії. Протягом усього існування Редакції ми в усьому були з українцями Росії і висвітлювали глибоку патріотичну та національну стурбованість діаспори щодо ситуації з правами українців у Російській Федерації.

Нині є конкретна надія на відродження Комісії КЛГП, яка знову займатиметься правозахистом українців у Росії. В Торонто відбулися зустрічі правозахисників-ветеранів, накреслено конкретні плани роботи. Після п’ятирічної перерви я планую повернутися в Комісію. Тому прохання до делегатів: привезти до Києва документи щодо порушення національних прав українців у Росії і передати їх Віктору Гіржову. З цими документами працюватиме майбутня КЛГП. Також ви можете надсилати листи і прохання безпосередньо на мою електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Прохання також привезти архівні документи, що висвітлюють історію ваших організацій за останні 25 років. «Кобза» зацікавлена в публікації історичних документів нашого руху – статутні документи, резолюції регіональних організацій, фото, примірники регіональних газет, виступи у пресі, судові документи, офіційні відмови влади в задоволенні національних прав тощо. Разом ми будемо писати славну і непросту історію українського руху в Росії.

Бажаю вам плідної роботи на Конгресі!

Василь Коломацький,
колишній голова Комітету у Справах Української Громади у Росії (КЛГП СКУ)

Додатково:

Аскольд Лозинський: «Мені здається, що сьогодні СКУ не дуже цікавиться Східною діаспорою»

Хроніка Бібліотеки української літератури у Москві (другий реліз, 6 квітня 2016 р.)

 

На світлині: Василь Коломацький.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка