Російську активістку Дар’ю Полюдову звинуватили у закликах до сепаратизму через одиночний пікет

На кубанську активістку Дар’ю Полюдову завели кримінальну справу про заклики до сепаратизму (частина 1 статті 280.1 КК) через плакат з написом: «Курили, вистачить годувати Москву. Хай живе Далекосхідна республіка!», з яким вона стояла під час одиночного пікету. Про це повідомив ЗМІ адвокат правозахисної групи «Агора» Леонід Соловйов.

За його словами, в матеріалах справи йдеться, що Полюдова, «діючи в сепаратистських цілях», 31 січня 2019 роки стояла з плакатом на Тверській вулиці в Москві. «Таким чином, на думку експертів-лінгвістів, вона закликала до проведення референдуму з питання виходу зі складу Російської Федерації», - сказав Соловйов.

Друге звинувачення, про заклики до тероризму (частина 2 статті 205.2 КК), Полюдовій висунули через пост у «ВКонтакте» із «закликами розділити Російську Федерацію на безліч самостійних держав». Згідно з матеріалами справи, для «посилення інформаційного впливу» цього посту Полюдова нібито розмістила також публікацію якогось Андрія Романова, який виправдовує діяльність Шаміля Басаєва та Аслана Масхадова.

«Я спробую найближчим часом до неї потрапити, але там ФСБшний ізолятор, тому це може бути не дуже просто. Будемо в будь-якому випадку з'ясовувати, що там далі. Будемо залучати своїх лінгвістів, тому що експертиза мені зараз, на перший погляд, не дуже подобається», - сказав Соловйов.

Про кримінальні справи щодо закликів до сепаратизму і тероризму, порушених стосовно Полюдова, стало відомо 16 січня. Міщанський суд Москви заарештував її на два місяці - до 13 березня. Перед тим у активістки пройшов обшук вдома, в Краснодарському краї.

Довідка

Полюдова Дар'я Володимирівна народилася 4 лютого 1989 року в місті Кувасай Узбецької РСР, на момент арешту проживала в Краснодарі, активістка «Лівого фронту». Засуджена 21 грудня 2015 року до 2 років колонії-поселення за ч. 1 ст. 280 («Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності»), ч. 2 ст. 280 («Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності, здійснені з використанням мережі "Інтернет "»), ч. 2 ст. 280.1 («Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації, вчинені з використанням мережі "Інтернет "») КК РФ у зв'язку з її участю в підготовці невдалого «Маршу за федералізацію Кубані». 30 березня 2016 вирок вступив у законну силу. 20 квітня 2016 року Полюдова самостійно прибула до місця відбування покарання. Звільнилася з відбування покарання 20 жовтня 2017 року.

Сайт «Кобза» визнав Дар’ю Полюдову «Другом України в Росії» за підсумками 2016 року.

Віктор Гіржов за матеріалами росЗМІ

Додатково: http://kobza.com.ua/prava-ljudyny-i-gromadjanyna/5544-za-spravedlyvost-vsehda-budu-borotsia.html

На світлинах: Дар’я Полюдова з плакатом на підтримку України. Активістка безкомпромісно засуджує агресивну міжнародну політику  путінського режиму.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка