Президент СКУМО направив відкритого листа до ООН про ситуацію з українськими громадами в Росії

Президент Світового Конгресу Українських Молодіжних Організації (СКУМО) Дмитро Лекарцев 17 серпня звернувся з відкритим листом до голови Управління Верховного комісара ООН з прав людини, Мишель Бачелет та президента Парламентської асамблеї Ради Європи, Ріка Дамса. Він звернув увагу високопосадовців на ситуацію з українськими громадами в Росії, особливо на ситуацію з Сибірським центром української культури «Сірий клин». Про це повідомляється на сторінці СКУМО у Фейсбук.

Зокрема йдеться про те, що на 28 серпня призначено засідання Омського обласного суду з розглядом позову від місцевого управління Мін'юсту РФ про ліквідацію Сибірського центру української культури «Сірий клин». Про причини ліквідації офіційно не повідомляється.

«Закриття центру «Сірий клин», - йдеться у зверненні президента СКУМО, - є показовим прикладом політики Росії, яка постійно має вигадувати приклади «ущемления прав русскоязычных» в Україні, в той же самий час без пояснень або по надуманому звинуваченням продовжує знищувати осередки української культури на території РФ або в тимчасово окупованих ОРДЛО та Криму. В цей перелік входять культурні центри, бібліотеки та представництва українських церков. На українські організації роблять тиск представники силових структур.

Світовий конгрес українських молодіжних організації (СКУМО) закликає світову спільноту звернути увагу на порушення Російською Федерацію міжнародного законодавства та норм які стосуються прав людини та національних меншин та посилити тиск на російську владу з метою припинити переслідування українців живущих в Росії.

Такі дії порушують ст. 11 Європейської конвенції про права людини та основні свободи, де зазначається, що кожна людина має право на свободу мирних зібрань та на свободу асоціацій з іншими, включаючи право утворювати та вступати до профспілок для захисту своїх інтересів.

Також, такі дії порушують ст. 20 загальної декларації прав людини де зазначається, що кожен має право на свободу мирних зібрань та об'єднань, та ст. 22 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, де зазначається, що кожен має право на свободу асоціацій з іншими, включаючи право утворювати та вступати в профспілки для захисту його інтересів».

Олександр Гвоздик

Джерело: https://www.facebook.com/CKYMO/

На світлині: Президент СКУМО Дмитро Лекарцев

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка