З порушенням існуючих процедур, Артемівський міський суд ліквідував «Далекосхідний український духовний культурно-просвітницький центр «Просвіта»

Артемівський міський суд Приморського краю, розглянувши на своєму засіданні адміністративну справу щодо позовної заяви Головного управління Мін’юсту Росії по Приморському краю до автономної некомерційної організації «Далекосхідний український духовний культурно-просвітницький центр «Просвіта», ліквідував цю організацію і вилучив її з Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

Про це йдеться у Рішенні суду, копію якого «Кобзі» надіслав голова «Просвіти» В’ячеслав Бубнюк.

Очільник громади повідомив нашому виданню, що ця новина була для нього повною несподіванкою, адже ніхто його про судовий розгляд не повідомляв; на засіданнях не був присутній жоден із засновників чи членів організації. Подібна практика у ставленні російських державних органів до українських громадських об’єднань і окремих активістів вже стала нормою. Порушення прав людини, громадянина і національних меншин в РФ відбуваються системно і щоденно, адже Кремль не терпить найменшої незгоди з його імперською політикою.

У вищезгаданому рішенні Артемівського міського суду наводяться «вагомі» підстави й аргументи для закриття організації, зареєстрованої в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб 4 жовтня 2010 року. Як і у випадку з ліквідацією обох федеральних громадських організацій – Об’єднання українців Росії (ОУР) та Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКА УР), під приводом невиконання дрібних зауважень Мін’юсту, скорий на розправу російський суд швиденько ліквідував далекосхідну «Просвіту», навіть не вислухавши аргументів відповідача, просто-напросто не повідомивши його про судовий процес. 28 серпня ц.р. рішення вступило в силу.

Логіка подібних дій російської судової влади цілком зрозуміла: центр «Просвіта» був однією з п’яти складових організації Світового Конгресу Українців (СКУ) – світової діаспорної надбудови, діяльність якої заборонена в Росії. Отже, відбулася елементарна «зачистка» небажаної некомерційної організації – так званого «іноземного агента».

В’ячеслав Бубнюк повідомив, що інформація по цій справі передана Регіональному віцепрезидентові СКУ Сергію Виннику для відповідного реагування з боку Конгресу. Проте, у перспективу активних дій віриться слабо: гадаємо, всю справу в Торонто покладуть під сукно, адже там нещодавно заявили про припинення співпраці з українськими громадськими організаціями РФ і прибрали з офіційного сайту СКУ всю інформацію, що стосувалася складових організацій та очільників СКУ на території Росії.

Отже, висновок невтішний: Кремль, у рамках гібридної війни проти України, повністю знищує український діаспорний рух на теренах Російської Федерації, підтримуючи лише ті організації, які цілковито поділяють його агресивну політику і займаються «шароварщиною», розважаючи росіян на регіональних фестивалях національних культур.

Віктор Гіржов, редактор «Кобзи»

На світлинах:

  1. Голова далекосхідної «Просвіти» В’ячеслав Бубнюк.
  2. Копія рішення Артемівського міського суду про закриття «Просвіти» (с.1).
  3. Копія рішення Артемівського міського суду про закриття «Просвіти» (с.2).

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка