Дмитро ПавличкоГолова Української Всесвітньої Координаційної Ради про створення в Росії громадського об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта”

Редакція незалежного сайту діаспори Кобза-Українці Росії” звернулась до першого голови Товариства української мови імені Тараса Шевченка (у 1989-1990 роках), а нині – голови Української Всесвітньої Координаційної Ради Дмитра Васильовича Павличка з проханням виступити на нашому сайті з своєю оцінкою пропозиції-заклику співголови федеральних українських громадських об'єднань професора Василя Яковича Бабенка про створення в Росії загальноросійського об'єднання - Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка. Пропонуємо нашим читачам цей обмін листами.

Голові Української Всесвітньої Координаційної Ради

панові ПАВЛИЧКУ Дмитру Васильовичу

 

------------------------------------------------------------------------

01004, Україна, м. Київ, вул. Горького, 3-б

Вельмишановний Дмитро Васильовичу!

Від імені редакції незалежного сайту діаспори “Кобза-Українці Росії” звертаюсь до Вас - першого голови Товариства української мови імені Тараса Шевченка (у 1989-1990 роках) - з проханням виступити на нашому сайті з своєю оцінкою пропозиції-заклику співголови федеральних українських громадських об'єднань професора Василя Яковича Бабенка про створення в Росії загальноросійського об'єднання - Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка. Прошу саме Вашої оцінки, як справжнього щирого “просвітянина”, бо нинішнє товариство “Просвіта” є правонаступником „Громади" (1860 р. - поч. ХХ ст.), „Просвіти" (1868-1939 рр.) і Товариства української мови ім. Тараса Шевченка (1989-1991 рр.). Додаю деякі публікації, що виставлені під відкритою на сайті рубрикою “Просвіта”.

Заодно для Вашої інформації хочу додати, що ідею створення загальноросійської “Просвіти” активно підтримує мій старший колега - директор сайту “Кобза – українці Росії”, член Президії УВКР, перший заступник голови Федеральної національно-культурної автономії «Українці Росії” професор Стефан Григорович Паняк.

З великою повагою,

Головний редактор сайту “Кобза” - Українці Росії”

Андрій БОНДАРЕНКО,

Заслужений журналіст України.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Головному редактору сайту

"Кобза – Українці Росії"

Андрієві Бондаренку

Вельмишановний пане Бондаренко!

Дякую Вам за листа і за просьбу висловити свою думку щодо створення загальноросійського об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта".

Щоб висловитися з цього приводу, я повинен, по-перше, знати конкретну програму діяльності "Просвіта" (українського товариства) в Росії. У звернені до українців Росії професор Василь Бабенко пише про завдання "Просвіти" в Росії загальними термінами. Потрібно опрацювати "своє" поле діяльності, щоб справді не було плутанини в роботі вже діючих українських організацій в Росії.

По-друге, вирішувати це питання необхідно на якомусь дуже широкому відповідальному зібранні українських організації Росії.

"Просвіта" в Росії не може продовжувати діяльності "Просвіти" в Галичині чи в Надніпрянській Україні ХІХ ст. То була діяльність на своїй землі, йшлося про увесь спектр виховання нації в дусі боротьби за незалежну українську державу.

Українці в Росії сьогодні мають перед собою інше найголовніше завдання – не зникати як народ. Тобто не асимілюватися, і при тому бути активними громадянами Російської Федерації.

Думаю, слід для російсько-української "Просвіти" знайти свій профіль. Можливо, було б добре, якби така "Просвіта" свою роботу проводила і за межами українських громад та об'єднань, серед росіян, щоб і вони пізнавали нашу історію й культуру і ставали нашими друзями.

З повагою

Дмитро ПАВЛИЧКО,

голова Української Всесвітньої Координаційної Ради.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка