У Бібліотеці української літератури в Москві відбулася презентація книги "Украинский вопрос в России (конец XIX - начало XX века)". Автор, науковий співробітник Інституту слов'янознавства Російської академії наук доктор історичних наук Ірина Міхутіна присвятила своє дослідження майже нерозробленій у російській історіографії темі становлення й розвитку українського ідейно-політичного руху в XIX - на початку XX ст. У книзі дано характеристику тогочасній українській партійній структурі, показано її схожість і розбіжності у стосунках із загальноросійськими партіями; роль багатьох видатних представників української інтелігенції.

Автор зазначає, що "дослідження виконане з метою відтворення історичного фону, необхідного для розуміння національно-політичних та культурних процесів в Україні в революційних подіях 1917 року, в період громадянської війни, у радянський і пострадянський час".

Водночас, сам український рух того періоду подається, як такий, що відірваний від безпосередніх народних потреб, і тому майже позбавлений необхідної в тих умовах підтримки народу, який, у свою чергу, "не бачив необхідності реалізації її (етнічної самосвідомості) в політико-державних формах, не відчуваючи ворожнечі до спорідненого слов'янського етносу великоросів і залишаючись лояльними громадянами Російської держави".

Незважаючи на такий досить односторонній підхід, який, до речі, викликав жваву дискусію та аргументоване заперечення з боку присутніх на презентації науковців, представників української діаспори, книга є одним із кроків на шляху вивчення історії України у російській історичній науці.

Юрій Безкровний

21 жовтня 2003 р.

Об'єднана прес-служба Федеральної національно-культурної

автономії "Українці Росії", Об'єднання українців Росії та

Бібліотеки української літератури в Москві

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Тел./факс +7 095 118-9192

Тел. +7 095 737-8834

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка