#45 за 07.11.2003

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ,

координатор громадського комітету

"Український Севастополь"

НАС ВЖЕ Й МОСКВИЧІ УКРАЇНІЗУЮТЬ... На початку вересня після розмови з вчителькою української мови школи № 37 м. Севастополя Олександрою Іванівною Солтис я вирішив розмістити інформацію про відсутність підручників з української мови в Інтернеті на Кримському форумі http://ukrlife.org/forum/ і прохання допомогти - може, десь вони зайві. Розгорнулось обговорення цього питання, з'явились нарікання на те, що українські чиновники не можуть забезпечити елементарне право українських дітей на освіту. Після цього Інформація потрапила на московський форум сайту "Кобза" http://www.kobza.com.ua/. Після обміну думками московський журналіст Анатолій Доценко прийняв рішення зробити благодійний внесок і надіслав гроші для придбання підручників. Через тиждень книжки з київського видавництва дістались Севастополя і ось діти 5-х і 6-х класів з великою радістю розгорнули нові рідномовні книжки. На вклеєних аркушах паперу, зокрема, написано: "Юний друже! Цей підручник з рідної мови придбано на гроші, які пожертвував благодійник з Москви Анатолій Доценко...". Директор ЗОШ № 37 Тетяна Миколаївна Волошинська у своєму листі на його адресу висловила щиру подяку за допомогу у придбанні підручників "Рідна мова", що дасть змогу повноцінно проводити заняття з української мови.

У зв'язку з цим згадались слова українського землевласника, науковця і мецената Євгена Чикаленка: "Багато хто з нас любить Україну до глибини всієї душі, й мало хто - до глибини власної кишені". Приблизно таку ж позицію має і московський меценат Анатолій Доценко: "Нехай мої землячки замисляться над тим, що українську справу варто виробляти не лише словами, але й ділами". Радість від цієї акції відчули всі - і вчителі, які матимуть змогу якнайповніше і згідно з програмою навчати дітей, і діти, які отримають повноцінні знання, і батьки, які все ще вірять словам Конституції про безкоштовну освіту, і ми, що зробили добру справу, яка матиме продовження, бо на суму, що залишилась, будуть закуплені призи для вручення переможцям конкурсів у школі № 37, що пройдуть під час святкування Дня української писемності.

"Кримська Свiтлиця" > #45 за 07.11.2003 > Тема "Урок української" Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1404 http://svitlytsia.crimea.ua/

Сьогодні п'ятниця - час читати "Кримську Світлицю"!

Тим більше - тисячний номер!

Від редакції "Кобзи":

Даний матеріал було виставлено у Гостьовій Книзі сайту. Вважяючи його цікавим радакція винесла матеріал на сторінку сайту. Ми вітаємо московського журналіста Анатолія Доценка за його благодійний внесок для українського шкільництва м.Севастополя!

Редакція планує взяти інтерв'ю у Анатолія Доценка, який, к відомо, на початку 90-х був активним членом укр. громади м.Москви.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка