До 190-річчя від дня народження Тараса Шевченка в Культурному центрі України в Москві відбулися урочистий вечір і святковий концерт.

Зі вступним словом виступив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації Микола Білоблоцький. З доповіддю виступив академік, директор Інституту літератури НАН України, народний депутат України Микола Жулинський - він зокрема наголосив на важливості постаті Кобзаря в історії України та нероздільності їх сприймання. Завершив урочистий вечір московський літературознавець, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка за 2004 рік Юрій Барабаш.

Почався концерт віршем Шевченка "На вічну пам'ять Котляревському" й національним гімном "Ще не вмерла Україна" у виконанні вокальної формації зі Львова "Піккардійська терція". Протягом вечора вона проспівала кілька своїх відомих хітів, які яскраво вкрапилися в святкову програму. Блискучий виступ цього колективу, певно, неабияк приємно здивував і навіть захопив глядачів - зала, повна люду, довго аплодувала. До речі, хлопці виступали в Москві вперше.

Безперечно, пісня "Сад ангельських пісень" стала піснею концерту. Втім, "Терція" чудово виконала й народні - "Ой хмариться", "Ой Марічко", "Туман яром", "Через річку по помості". Злиття їхніх голосів, луна по залі - навіть ті, хто не розуміє української мови, не могли не сприйняти цей виступ.

Адже перед московською публікою нині постало справжнє сучасне виконавське мистецтво України.

Вокально-хореографічну композицію "Червона калина" представили вихованці Українського культурно-освітнього центру при середній школі № 124 м. Москви (ансамблі "Горлиця" й "Мальва"). І самі назви цих колективів говорять про те, які гарні й чепурні їх ряди -дівчатка та хлопці з українських родин.

Крім того, Анастасія Карасьова, учениця 1-го класу тієї ж школи, цьогорічний переможець конкурсу на краще читання поезій Тараса Шевченка, продекламувала вірш "Садок вишневий коло хати".

У вечорі також взяли участь заслужена артистка України Ірина Семенова (вона виконала романс С. Рахманінова на слова Т. Шевченка у перекладі О. Плещеєва "Полюбила я на печаль свою" та пісню Я. Степового на слова Т. Шевченка "Утоптала стежечку"), народний артист Російської Федерації Микола Олійник (в його виступі - українські народні пісні "Ніч яка місячна" й "Чорнії брови, карії очі"), лауреат міжнародних конкурсів Олена Кухта (вона запропонувала українську народну пісню на слова Кобзаря "Із-за гаю сонце сходить"), а Сергій Джемілінський та Олена Якушева заспівали дві композиції на слова Т.Шевченка - "На вгороді коло броду" і "Минають дні, минають ночі".

Вірш Тараса Шевченка "І мертвим, і живим…", полум'яно прочитаний народним артистом України Анатолієм Паламаренком, був сприйнятий присутніми в залі українцями Росії як дійсний заповіт на сьогодення. Бо Шевченко - це справді видатна постать в історії українського руху ХІХ ст. Його творчість та активна громадська діяльність навіки залишаться ідеалом служіння національній справі та рідному народові, як би не трактували його в той або інший час.

Виступ Міжнародної хорової капели "Славутич" Культурного центру України в Москві (соло на бандурі - Лариса Бондарук) піснями на слова Т.Шевченка "Думи мої, думи мої…", "Реве та стогне Дніпр широкий" і "Заповіт" завершив концерт. Думається, що ці безсмертні твори відкрили гостям вечора часточку душі Кобзаря, і кожен із присутніх, якої б національності він не був, відчув силу духу цього великого українця.

Святкові заходи відвідали члени українських організацій Росії, діячі культури, журналісти. Художній керівник і режисер програми заходів заступник генерального директора Центру Юрій Василенко.

Юрій Безкровний

18 березня 2004 р.

Юрій Кононенко

Юрій Безкровний

Інформаційна служба

Культурного центру України в Москві

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Тел.: +7 095 737 88 34

Факс: +7 095 291 70 70

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка