Президент Віктор Янукович
Президент Віктор Янукович

Янукович не дозволить Росії принижувати Україну

Україна не сприймає будь-якого тиску в процесі переговорів щодо перегляду ціни на російський газ.

Про це заявив президент Віктор Янукович в Душанбе в суботу, передає Інтерфакс-Україна.

"Будь-який тиск в цих питаннях - він для нас принизливий. І ми не дозволимо, щоб так з нами говорили. Коли йдуть переговори, на переговорах все, що завгодно буває, а коли ми виходимо в засоби масової інформації, нам треба дотримуватися чогось", - сказав Янукович.

"Спочатку загнали нас у кут, потім почали диктувати умови. Це принижує сьогодні не мене особисто, а це принижує державу, і я не можу цього допустити", - підкреслив він.

Янукович заявив, що діалог між Україною і Росією з питання перегляду газових контрактів буде продовжено, незважаючи на умови російської сторони про можливі поступки ціни на російський газ у разі об'єднання НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром".

У той же час Янукович відзначив, що питання перегляду цін на газ не нове і діалог з даного питання триває вже півтора року.

"Ми зобов'язані це питання вирішувати спільно. Іншого шляху немає. Але яким способом - час покаже", - додав він.

Відповідаючи на уточнююче питання, чи має намір Україна звертатися до Стокгольмського суду у випадку, якщо Росія не буде згодна на перегляд газових контрактів, Янукович зазначив, що розглядає суд, як останню інстанцію.

"Сподіваюся, у нас вистачить мудрості знайти рішення спільне, без суду. І я розглядаю суд, як вже останню інстанцію, коли будуть вичерпані під час переговорів всі наші можливості", - сказав він.

Президент нагадав, що після підписання газових контрактів Україна змушена витрачати великі кошти і несе зайві втрати.

Крім того, він відзначив, що угоди між господарюючими суб'єктами - "Нафтогазом" і "Газпромом" були підписані без урахування українсько-російських міжнародних угод, "а точніше, в порушення цих угод".

Янукович підкреслив, що "Нафтогаз" не мав повноважень підписувати у 2009 році контракти без директив.

"Те, що Тимошенко від себе особисто це зробила, і порушила вона чи не порушила закон - це вирішить суд. На це питання, я сподіваюся, ми отримаємо відповідь дуже скоро", - сказав президент.

http://www.pravda.com.ua/news/2011/09/3/6556777/

На світлині: Президент Віктор Янукович.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка