Віктор Гіржов
Віктор Гіржов

В «мін'юстівському рукаві» знайдеться ще чимало сюрпризів

Відмова російської влади у реєстрації Українського Конгресу Росії є цілком закономірною, адже це не перша спроба зареєструвати в РФ громадську організацію, яка об'єднує українців, і щоразу Мін'юст РФ знаходить причини для відмови. Натомість так звані українські організації із українофобським керівництвом отримують статус легальних за лічені дні. Про це «Погляду» розповів журналіст, політолог, відповідальний секретар Українського Конгресу Росії Віктор Гіржов.

«Після ліквідації Верховним судом РФ обох загальноросійських українських громадських організацій - Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКАУР) у 2010 році та Об'єднання українців Росії (ОУР) у 2012 році - ми не були до кінця впевнені, що Мін'юст РФ «без проблем» зареєструє новостворену організацію Український Конгрес Росії. Швидше навпаки. Саме так і сталося», - розповів Віктор Гіржов.

За його словами, після першого подання пакету реєстраційних документів УКР було відмовлено у внесенні організації до Єдиного державного реєстру юридичних осіб і відмову аргументовано низкою зауважень до Статуту об'єднання, зокрема до його назви. Мовляв, з назви не видно, чим займається організація, незрозумілі напрямки її роботи, хоч громад із подібними назвами чимало в Росії і ніхто їм не висуває подібних претензій.

«Зрозуміло, що філософія організації, її основні напрямки й засади роботи відображені в Статуті - читай і все зрозумієш. Але дивує не це (з деякими положеннями наші юристи погодились), дивує інше. Після другої відмови в реєстрації нам висунули претензії, які чомусь не були «помічені» минулого разу - хоча текст у тій частині Статуту не змінювався. Немає сумніву, що в «мін'юстівському рукаві» знайдеться ще чимало сюрпризів, які затягнуть нашу реєстрацію на роки. Зате новостворену ФНКАУР з українофобським керівництвом тут зареєстрували в надзвичайно короткі терміни і жодних питань не виникало», - зауважив пан Віктор.

З такими підходами, за словами політолога, процес реєстрації Конгресу може стати перманентним і триватиме вічно. «Якби була добра воля посадовців з названого відомства (а може й з більш високого) - вони б підказали, що необхідно зробити, де підправити - адже щоразу збирати загальноросійський з'їзд УКР у російських умовах для виправлення зауважень Мін'юсту, з якими не завжди можна погодитись, надзвичайно важко - величезні відстані від Москви до регіонів, де створені наші регіональні відділення, та чималі витрати на дорогу, нівелюють цю роботу. Може саме на це й розраховано: нам все врешті-решт набридне і ми залишимо думку про державну реєстрацію УКР. Зате невдовзі на етнічній карті Росії може з'явитися ще якась федеральна «українська» організація на кшталт новоствореної ФНКАУР», - пояснює політолог.

Ставлення українців до Росії напряму залежить від міждержавних стосунків, впевнений Віктор Гіржов: «Українці Російської Федерації завжди відчували свою залежність від непростих російсько-українських міждержавних відносин - так було за президентства Ющенка, так є і за Януковича. Українську громаду Росії (йдеться про патріотично налаштовану її частину, що дбає про збереження своєї національної ідентичності й гідності) можна порівняти з російським газом, який є традиційним фактором тиску Росії на Україну під час чергового геополітичного протистояння. Отже, до листопадового самміту зі східного партнерства у Вільнюсі ніяких зустрічних кроків від Мін'юсту чекати не доводиться. А там - куди поверне історія: все може стати ще гірше...».

Передрук: Сайт «Новий погляд» http://www.pohlyad.com/news/n/20977

Від редакції:

Ми бажаємо всім українцям, включеним у процес реєстрації УКР, мужності і терпіння. УКР має бути!

На відміну від УКР, новостворену ФНКАУР з українофобським керівництвом зареєстрували в надзвичайно короткі терміни і жодних питань не виникало. На фото Б.Безпалько - голова ФНКАУР
На відміну від УКР, новостворену ФНКАУР з українофобським керівництвом зареєстрували в надзвичайно короткі терміни і жодних питань не виникало. На фото Б.Безпалько - голова ФНКАУР

На світлинах: Віктор Гіржов. На відміну від УКР, новостворену ФНКАУР з українофобським керівництвом зареєстрували в надзвичайно короткі терміни і жодних питань не виникало. На фото Б.Безпалько - голова ФНКАУР.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка