Порошенко видав указ щодо припинення угоди про дружбу і співробітництво з РФ

Президент України Петро Порошенко підписав указ, який вводить у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про припинення договору про дружбу між Україною та Росією.

Про це повідомляється у понеділок на сайті глави держави.

Зокрема, припиняється дія Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією, підписаного 31 травня 1997 року.

Згідно з указом президента, тепер Міністерство закордонних справ України має заявити Росії про бажання України припинити дію цього договору та внести на розгляд Порошенку проект закону про припинення дії угоди.

Також МЗС має поінформувати Організацію Об’єднаних Націй, Організацію з безпеки та співробітництва в Європі, інші міжнародні організації про бажання України припинити дію договору про дружбу з РФ та підстави припинення.

За словами представника президента у Верхній Раді Ірини Луценко, до 30 вересня Росію буде поінформовано про це нотою МЗС, а Порошенко внесе до Верховної Ради відповідний законопроект.

Як відомо, Договір про дружбу між Україною та РФ було підписано 31 травня 1997 року терміном на 10 років (з подальшою автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Він набув чинності 1 квітня 1999 року.

Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду.

Згідно з Договором, між Україною і Російською Федерацією закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги до територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці іншої сторони.

Як відомо, у березні 2014 року Російська Федерація окупувала Крим і влаштувала там псевдореферендум з метою приєднання півострова до Росії. Захопивши всю інфраструктуру Криму, об’єкти державної та приватної власності, уряд РФ прийняв рішення про будівництво т.зв. «керченського мосту», який з’єднав материкову частину РФ з українським півостровом. Того ж року РФ розпочала збройну агресію на Сході України, окупувавши частини Донецької та Луганської областей і створивши там самопроголошені, ніким не визнані (в т.ч. і самою Росією) т.зв. «народні республіки» − «ДНР» і «ЛНР».

17 липня 2014 року над окупованою територією Донецької області російський ракетний комплекс «Бук» збив малайзійський пасажирський «Боїнг», який виконував регулярний рейс MH17 із Амстердама (Нідерланди) до Куалу-Лумпура (Малайзія). Внаслідок цього теракту загинуло 298 осіб – всі пасажири та екіпаж лайнера. Незважаючи на висновки компетентної комісії з розслідування катастрофи та розслідування незалежних міжнародних громадських організацій щодо причетності військових РФ до цього міжнародного злочину, Росія всіляко намагається перекласти свою провину на Україну.

Незважаючи на антиросійські санкції, які ввели Євросоюз і США та інші країни, Російська Федерація не припинила збройної агресії проти України, а навпаки − в рамках «гібридної війни» всіляко намагається дестабілізувати ситуацію в країні, зокрема, під час запланованих президентських і парламентських виборів 2019-го року  планує вчинити чергову спробу приведення до влади проросійських сил і окупації України через політичний та економічний вплив на неї. Крім того, РПЦ за підтримки Кремля чинить шалений опір отриманню Україною томосу про автокефалію і створення в країні власної помісної автокефальної церкви. Подібна діяльність Росії проти незалежної України робить абсолютно логічним крок з розірвання Україною Договору про дружбу, співробітництво та партнерство з Російською Федерацією – країною-агресором і споконвічним ворогом українського народу.

Як Москва відреагувала на відмову Києва продовжити "договір про дружбу"

Російське МЗС стверджує, що Київ рве зв'язки, які «століттями вибудовувалися багатьма поколіннями наших спільних предків». У Москві сподіваються на відновлення відносин між країнами вже за інших українських політиків.

Міністерство закордонних справ Росії в понеділок, 17 вересня, заявило, що шкодує через рішення України не подовжувати дію Договору про дружбу, співробітництво й партнерство між Україною та Російською Федерацією.

У Москві закинули владі в Києві прагнення «обслуговувати чужі геополітичні інтереси і свої політичні амбіції». Українське керівництво «демонструє готовність з легкістю руйнувати все те, що напрацьовувалося роками і десятиліттями, рвати зв'язки, що століттями вибудовувалися багатьма поколіннями наших спільних предків», стверджується в заяві російського МЗС, опублікованій на сайті міністерства.

У російському зовнішньополітичному відомстві припустили, що Москві доведеться відновлювати відносини «вже з іншими, більш відповідальними українськими політиками». Там повідомили, що у разі надходження відповідного письмового повідомлення з Києва договір втратить чинність з 1 квітня 2019 року.

Коментар до всього вищесказаного від власкора УНІАН у Москві Романа Цимбалюка, відомого своїми прямими й незручними питаннями до Путіна

Грозные медведи…

Даже в слезливом релизе МИД РФ в связи с выходом Украины из давно растоптанного Москвой договора о «дружбе» нас продолжают журить.

Они пишут, что «народам России и Украины самой исторической судьбой предначертано жить в добрососедстве».

 Ещё пишут о «многовековом совместном прошлом, духовных, культурных и родственных узах». 
Забыли только вспомнить, что документ гарантирует Россией территориальную целостность Украины.

Непросто так некоторые депутаты Госдумы, например Затулин, предлагал внести изменения и в документ от 1997 года вписать, что Москва теперь признает границы Украины «после 2014 года».

В этом прекрасном эпосе пишут, что «кризис между нашими странами неизбежно будет преодолен» и отношения будут восстановлены «уже с другими, более ответственными украинскими политиками»…

Ждут выборов и почему-то думают, что им в следующем году простят оккупацию Крыма и Донбасса.

Не так давно президент России размышлял о зверях. Он говорил, что медведь считается в России хозяином тайги и никому ёё не отдаст. При этом он говорит, что русский медведь не «собирается переезжать в другие климатические зоны».

Но переехал. Временно. В Крым и на Донбасс.

Медведь потерялся.

До свиданья, наш ласковый мишка, возвращайся в свой сказочный лес. Точнее − в тайгу.

Українська правда/УНІАН/Кобза


На світлинах: Із остаточною втратою України в політичному, економічному та релігійному сенсах – хижий кремлівський птах перетвориться на жалюгідну курку. Президент України Петро Порошенко підписує Указ щодо припинення дії «договору про дружбу» з РФ. Путіна ні на хвилину не залишає думка про знищення, розчленування або підкорення України.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка