Повзуча паспортизація і фейкові вибори, які проводить Росія на окупованих територіях, це ще один крок до закріплення там російського чобота

Колишній так званий «глава уряду» угруповання «ДНР» Олександр Бородай подав заявку на участь у попередньому голосуванні «Єдиної Росії». Бородай має намір стати кандидатом у депутати Державної думи Росії по Ростовській області. І перемога у попередньому голосуванні – як, втім, і перемога на виборах – йому практично забезпечена. На це вказує підписання секретарем генеральної ради «Єдиної Росії» Андрієм Турчаком угоди з так званим Союзом добровольців Донбасу, який якраз і очолює Бородай.

Крім Бородая російські медіа називають можливим кандидатом у депутати парламенту актора Михайла Пореченкова – того самого Пореченкова, який цілився в українських солдат.

Сам Турчак називає відносини «партії влади» і Союзу добровольців «братніми» і підкреслює, що участь у виборах до Державної думи – це тільки початок. «Ми хочемо відкрити двері для того, щоб представники Союзу добровольців Донбасу могли бути представлені на різних рівнях, починаючи від селищних рад депутатів, районних зборів, міських дум і регіональних парламентів і Держдуми», – наголосив Турчак.

«Добровольці» – це кандидати для особливої групи виборців. Для жителів окупованих Росією районів Донецької та Луганської областей, які отримали російське громадянство. За словами того ж Турчака, таких нових громадян Росії вже пів мільйона і Москва має намір продовжити кампанію масової паспортизації.

Тепер уже зрозуміло, як ці люди будуть брати участь у виборах. Ймовірно, Росія не наважиться відкрити виборчі дільниці на українській землі – в цьому випадку це стане кричущим порушенням Мінських угод. Але ніщо не заважає російському керівництву організувати підвезення виборців на дільниці у Ростовській області. І тут новоявлений «єдинорос» Бородай може успішно конкурувати з представниками партії «Справедлива Росія – За правду», одним із лідерів якої став інший учасник російської агресії на Донбасі письменник Захар Прилепін. Справжня битва бойовиків!

Паспортизація і шовіністичний міф – це і є поглинання

У статистичному вимірі жителі окупованих районів, звичайно ж, становлять не дуже значну кількість російських виборців. Але їхня участь у виборах дозволяє російському керівництву створити шовіністичний наратив у виборчій кампанії і продемонструвати, що Кремль у доступному для огляду майбутньому не збирається відмовлятися від окупації Донбасу. Той же Турчак не просто підписав угоду із Союзом добровольців, але ще і з’їздив до окупованого Донецька, щоб взяти участь у відкритті пам’ятника «героям ДНР». Так на окупованих територіях Кремль створює абсолютно відмінну від української політичну реальність, робить все можливе, щоб Україну і ці території ніколи не можна було «зшити» знову.

І це не новий підхід. Такі ж пам’ятники є і в Придністров’ї, і в Абхазії, і у Південній Осетії. Донбас просто поповнив список окупованих регіонів, на території яких здійснюється класична російська політика підміни пам’яті. І саме тому прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков лукавить, коли стверджує, що «Росія не планувала і не планує нікого поглинати».

Роздача російських паспортів українським громадянам, участь цих громадян у російських виборах, висунення кандидатами в депутати осіб, які були безпосередніми учасниками війни проти України, підміна національної пам’яті шовіністичним міфом – це і є поглинання.

Віталій Портников, журналіст і політичний коментатор

Джерело

Додатково

Майже 530 тис. жителів окупованих районів Донецької і Луганської області за два роки отримали російське громадянство в спрощеному порядку.

Про це повідомили в прес-центрі МВС Росії.

«З початку реалізації указу президента РФ від 24 квітня 2019 року громадянства РФ набули більш 527 тис. осіб, які постійно проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України», – йдеться в повідомленні.

За даними російського МВС, майже 2 тис. жителів ОРДЛО в набутті російського громадянства відмовили. Так, 40% заяв було відхилено у зв’язку з тим, що люди мали обмеження на в’їзд в Росію через адміністративного видворення, депортації, реадмісію або у зв’язку з прийнятим щодо них рішенням про небажаність перебування в РФ.

У МВС заявили, що робота по прийому громадян з окупованих районів Донецької та Луганської областей до громадянства РФ триває.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба дорікнув міжнародним партнерам з приводу недостатньо жорсткої реакції на видачу Росією своїх паспортів на території «ЛНР» і «ДНР». На його думку, санкції проти Росії могли б загальмувати цей процес.

Від редакції:

Цікавий аналітичний матеріал, який підтверджує відому думку про те, що Росія продовжує залишатися імперією (із метрополією в радіусі 200 км від Кремля), і що ніякого федералізму у Росії немає. Коли Михайло Горбачов намагався його запровадити, ГКЧП вчинило переворот, і вся країна розвалилася, але прт цьому саме «цінне» – імперіалізм – все ж таки зберегли! Після цього імперський душок у Кремлі лише наростав.

https://www.svoboda.org/a/31255448.html

Також пропонуємо читачам цікаві спогади про нашого земляка із Чернівців, висланого Сталіним у Сибір.Ось так виглядає «гуманізм» і «звільнення» по-російськи. Нинішній Донецьк та Луганськ ця зла доля також не оминула.

https://www.sibreal.org/a/31249946.html

В.К.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

На світлинах:

  1. Мешканці ОРДЛО отримали майже 530 тис. російських паспортів – тепер Путіну буде кого «захищати».
  2. Окупований Донецьк, 19 липня 2014 року. Олександр Бородай (праворуч), громадянин Росії, тодішній ватажок угруповання «ДНР», що визнане в Україні терористичним.
  3. Окупований Донецьк, 30 жовтня 2014 року. Російський актор Михайло Пореченков стріляв з кулемета, цілячись в бік, де тримали оборону сили АТО.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка