Артем Пономарьов і Марiя Шапiлова побрались за українським звичаєм
Артем Пономарьов і Марiя Шапiлова побрались за українським звичаєм

Многая лiта молодiй українськiй ciм`ї!

Немає в життi години, радiснішої за ту, коли зустрiчаються двоє, щоб усе життя билися поруч їх серця i лунала чарiвна пiсня великого кохання, а щаслива доля була встелена калиновим цвiтом любовi i подружньої вiрностi.

9 вересня в Палацi одружень міста Тольяттi проходив фiнал «Фестивалю нацiональних весiль-2011», присвячений 160-рiччю Самарської губернiї. У фестивалi брали участь молодi пари - представники різних нацiональностей. Наш коллектив народного хору українського земляцтва «Днiпро» вiтав українську пару - киянина Артема Пономарьова і тольяттiнку Марiю Шапiлову.

Готуючись «грати» весілля, ми звернулись до першоджерел нашої нацiональної духовностi, адже в них - наше корiння, наша мiць i неповторнiсть. І, власне, молодь нині прагне відгуляти власне весiлля, дотримуючи старовинних народних традицiй.

В українській культурі стрижнем весiльного дiйства є рушник. Весiльний оберіг для наших молодих вишивала бабуся Артема. Жінка добре знає звичаї українського весілля, притаманні йому кольори і символіку. Відтак, - зазначає бабуся молодого, - квiти й вiзерунки на рушникові можуть вишиватись усіма кольорами райдуги, звісно, окрiм чорного.

I ось пiд звуки маршу Мендельсона по килимовiй дорiжцi молода пара заходить до зали Палацу одружень. Ми, народний хор українського земляцтва «Днiпро», зустрiчаємо їх пiснею «Козацьке весiлля». Дзвiнкi голоси Марини Землянко та Людмили Афонiної лунають виразно i весело:

Ой, там за широкою брамою

Козак гуляє весiлля!..

А коли у виконаннi групи хору звучить «А у нього карiї очi, ще й дiвчина гарна при боцi», гостi зачаровано дивляться на молодих: у Артема, дiйсно, такi виразнi, гарнi карi очi та ще й парубок - високий, стрункий. А Марiйка, як та квiточка весняна, тоненька та вродлива, в чудовому весiльному вбраннi i така щаслива!

Стелися, дорiжко, до щастя стелися,

Два серця сьогоднi в єдине злилися.

Хай виростуть квiти дорiжкою тою.

Вступають до шлюбу закоханi двоє.

Взявшись за руки, молодi повiльно йдуть до столу реєстрацiї. Їх урочисті кроки супроводжують пiснею Любов Василець та Оксана Старцева:

Ой, чий то кiнь стоїть, що сива гривонька?

Хор пiдхоплює:

Сподобалась йому, сподобалась йому тая дiвчинонька.

І яке щастя не обличчі молодого! Вiн ніжно тримає за руку красуню-наречену, у цю хвилину особливо проникло звучань пiснi рідною українською мовою. А хор уже переходить до наступної весiльної пiснi:

Висить ябко, висить, але впасти мусить,

Коли дiвка файна, замiж вийти мусить!

Тут варто сказати, що до початку церемонiї ми познайомилися з батьками Артема, якi прибули з Києва, та з батьками Марiйки, у родоводі яких також - українцi. Домовилися, що рушник перед молодими разом розстелять обидвi матерi. За народним звичаєм, перед вiнчанням весiльний рушник на долiвцi розстеляли старший боярин i старша дружка, а нареченi присягали одне одному на вiрнiсть. У наш час такий обряд i, взагалi, весiлля «як у старовину» можна побачити зрiдка i то, лише на селi.

Ведуча дійства Олександра Бекетова звертається до Артема та Марiї:

Вам разом сьогоднi стати

На вишитий щастям рушник.

Хай нiжне i вiрне кохання

Буде у вас на весь вiк!

Матерi розстеляють рушник (дивний витвiр мистецтва: блакитнi волошки, червона калина, зелений барвiнок, чудовi орнаменти та мережки), i молодi одночасно стають на цей килим щастя.

Церемонія продовжується реєстрацією шлюбу у державних актах громадянського стану.А як молоді обмінялись каблучками, їх вiтають i наставляють працiвники Палацу одружень. Учасники хору бажають:

Щоб доля дала вам безлiч лiт щасливих на злагоду, достаток i любов!

Щоб жили мiж собою, як риба з водою!

Нехай звучать у ваших серцях мелодiї весiльних пiсень

І сонцем сяють веселковi кольори рушника вашої спiльної долi!

Анатолiй Корольов, який виразною грою на баянi прикрасив наш виступ, теплим приємним голосом заспiвує:

Голубою весною, голосною луною

Ти до мене прилинь, прилети.

Молодою красою, золотою косою

Розбуди, зачаруй, освiти.

А далi його спів підхоплює хор:

Нехай печаль у мене чи у тебе,

Нехай печаль, нехай журба,

А ми з тобою - два крила у небi,

А ми - у морi два весла!

Погляди присутніх звернені на молодих голубкiв, якi так зачаровано пiд цю мелодiю виконують свiй весiльний танець.

Свято продовжується i на подвiр`ї. Ми зустрiчаємо новоодружених пiснею «Гай зелененький», а батьки та рiдня - короваєм на рушниковi.

Артем прохає нас виконати «Київський вальс». Ми спiваємо, а навкруги кружляють у вальсi всi, хто зiбрався тут у цей святковий день. Навiть директор Палацу одружень Наталiя Андрiївна Тихонова натхненно спiває разом з нами:

Знову цвiтуть каштани,

Хвиля днiпровська б`є.

Молодiсть мила,

Ти щастя моє!

Завершуємо ми свiй виступ традицiйним для хору гiмном «Многая лiта!» Многая лiта молодiй українськiй ciм`ї!

Олександра БЕКЕТОВА

артистка народного хору українського земляцтва «Днiпро»

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Наречений і наречена - киянин Артем Пономарьов і тольяттiнка Марiя Шапiлова - поєднали свої руки й серця дев'ятого вересня 2011-ого року.
Наречений і наречена - киянин Артем Пономарьов і тольяттiнка Марiя Шапiлова - поєднали свої руки й серця дев'ятого вересня 2011-ого року.
__Многая лiта молодiй українськiй ciм`ї!__ - від народного хору українського земляцтва __Днiпро__.
__Многая лiта молодiй українськiй ciм`ї!__ - від народного хору українського земляцтва __Днiпро__.
Палац одружень міста Тольятті.
Палац одружень міста Тольятті.
Пам'ять предків. Наддніпрянщина. Старовинне українське весілля.
Пам'ять предків. Наддніпрянщина. Старовинне українське весілля.

На світлинах: Артем Пономарьов і Марiя Шапiлова побрались за українським звичаєм. Наречений і наречена - киянин Артем Пономарьов і тольяттiнка Марiя Шапiлова - поєднали свої руки й серця дев'ятого вересня 2011-ого року. «Многая лiта молодiй українськiй ciм`ї!» - від народного хору українського земляцтва «Днiпро». Палац одружень міста Тольятті. Пам'ять предків: Наддніпрянщина, старовинне українське весілля.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка