Президент СКУ Евген Чолій, Монреаль
Президент СКУ Евген Чолій, Монреаль

Президет СКУ зустрівся з жержавними високопосадовцями Польщі

14 листопада 2011 р.

3 листопада 2011 р. під час візиту до Варшави, Польща, президент Світового Конґресу Українців (СКУ) ЕвгенЧолій зустрівся з Главою Канцелярії Президента Польщі Яцеком Міхаловським, з міністром, відповідальним за міжнародні питання у Канцелярії Президента, Яромиром Соколовським, а також з заступником міністра закордонних справ Кшиштофом Становським. Разом з президентом СКУ в цих зустрічах узяли участь голова Об'єднання українців Польщі (ОУП) Петро Тима та депутат Сейму Польщі, член Головної ради ОУП Мирон Сич.

У ході зустрічей президент СКУ подякував за визнання Польщею у 2006 р. Голодомору 1932-33 рр. геноцидом українського народу, а також за цьогорічне повернення ОУП Українського дому в Перемишлі.

Евген Чолій привернув увагу державних високопосадовців Польщі до погіршення стану демократії та до порушень основних свобод і прав людини в Україні. У зв'язку з цим він акцентував на важливості інтеграції України до європейських структур, що сприятиме її демократизації і європеїзації та відмежує від зони впливу Росії. Наголосивши на головуванні Польщі в Раді ЄС, президент СКУ закликав підтримати парафування до кінця 2011 р. Угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Зважаючи на те, що від 2004 р. Польща входить до ЄС, президент СКУ також заохотив її владні структури інформувати українських громадян про користь такого членства, у тому числі й шляхом проведення під час офіційних візитів до України громадських зустрічей та виступів в університетах.

Евген Чолій також наголосив на важливості організації кількісно великої місії міжнародних спостерігачів на парламентські вибори 2012 р. в Україні, зокрема з числа представників українських неурядових організацій Польщі.

Світовий Конґрес Українців

145 Evans Ave., #207
Toronto, ON
M8
Z 5X8 Canada

Tel. (416) 323-3020
Fax (416) 323-3250
e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

website: www.ukrainianworldcongress.org

Зліва направо - Я. Міхаловський, Е. Чолій та Я. Соколовський
Зліва направо - Я. Міхаловський, Е. Чолій та Я. Соколовський
Зліва направо - М. Сич, К. Становський, Е. Чолій та П. Тима
Зліва направо - М. Сич, К. Становський, Е. Чолій та П. Тима

На світлинах: Президент СКУ Евген Чолій, Монреаль. Зліва направо: Я. Міхаловський, Е. Чолій та Я. Соколовський. Зліва направо: М. Сич, К. Становський, Е. Чолій та П. Тима.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка