Св. пам'яті Микола Плав'юк, колишній президент СКУ
Св. пам'яті Микола Плав'юк, колишній президент СКУ

Св. пам`яті Миколи Плав`юка (1925-2012)

Світовий Конґрес Українців (СКУ) висловлює глибоку скорботу з приводу смерті видатного українського громадсько-політичного діяча, колишнього президента СКУ - св. пам'яті Миколи Плав'юка, який 10 березня 2012 р. відійшов у вічність в м. Бурлінгтон, Канада.

СКУ відзначає велику життєву посвяту св. пам'яті Миколи Плав'юка Україні і українському народу та високо оцінює його провідницьку діяльність у згуртуванні українців Європи, Америки і Австралії та в розбудові СКУ як найвищої координаційної надбудови українських громад діаспори. Св. пам'яті Микола Плав'юк був активним членом підготовчого комітету Першого Світового Конґресу Вільних Українців (СКВУ), який у 1967 р. обрав його своїм генеральним секретарем. Виявом високої довіри української громадськості стало подальше обрання св. пам'яті Миколи Плав'юка у 1973 р., на II Конґресі СКВУ, першим заступником президента та в 1978 р., на III Конґресі СКВУ, - президентом СКВУ.

Світове українство також вшановує св. пам'яті Миколу Плав'юка як Президента Української Народної Республіки в екзилі, голову Проводу Організації Українських Націоналістів і очільника інших українських громадських інституцій в діаспорі та в Україні, а також як великого українського патріота, для якого Україна стала смислом усього життя.

За високі заслуги перед українським народом та Україною св. пам'яті Микола Плав'юк нагороджений найвищою нагородою СКУ - медаллю Св. Володимира Великого, Шевченківською медаллю Конґресу Українців Канади та такими високими відзнаками України, як орден "За заслуги" ІІІ ступеня та орден князя Ярослава Мудрого I ступеня.

У зв'язку з тяжкою втратою СКУ висловлює свої щирі співчуття дружині покійного, пані Ярославі Плав'юк, та всій родині.

ВІЧНА ЙОМУ ПАМ'ЯТЬ!

Світовий Конґрес Українців

145 Evans Ave., Suite 207

Toronto, ON M8Z 5X8 Canada

Tel. (416) 323-3020

Fax (416) 323-3250

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

website: www.ukrainianworldcongress.org

На світлині: Св. пам'яті Микола Плав'юк, колишній президент СКУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка