Рік Шевченка
Рік Шевченка

В ООН відзначили 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка

27 березня 2014 року в ООН у Нью-Йорку, США, відбулось святкове відзначення200-ліття від дня народження Тараса Шевченка
У вшануванні Тараса Шевченка взяли участь члени дипломатичних представництв при ООН з різних країн світу, державні високопосадовці США, наукові і культурні діячі та широка українська громадськість.
З вітальним словом від імені Президента 68-ої сесії Генеральної асамблеї ООН Джона В. Еша виступив заступник голови Генеральної асамблеї з питань активізації діяльності і реформування Ради безпеки Ноель Сінклер та від заступника Генерального секретаря ООН з питань комунікації і громадської інформації Пітера Ланскі-Тіффенталя - директор відділу зв'язків Департаменту громадської інформації ООН Магер Нассер
Також прозвучали привітання від виконуючого обов'язки Міністра закордонних справ України Андрія Дещиці, Президента СКУ Євгена Чолія, яке зачитала Президент Українського Конґресового Комітету Америки Тамара Ґалло-Олексій, та Президента СФУЖО Орисі Сушко. Головну доповідь виголосив професор Торонтського університету д-р Максим Тарнавський


У виступах акцентувалось на значенні мови як основного засобу збереження культурної спадщини. Нинішні події в Україні, однак, також вплинули на виступаючих, які наголосили на актуальності творчості великого поета для українського народу, що бореться за свою свободу, продовжуючи черпати натхнення і сили з пророчих Шевченкових слів.
Програма також включала виступи чоловічого хору "Прометей" з Філадельфії, вокального дуету "Лісова пісня" і братів Добрянських; декламування поезії Шевченка українською і англійською мовою, а також слайд-презентацію про мистецькі твори Тараса Шевченка. Ведучим програми був Петро Фединський, автор нещодавно виданого першого повного перекладу англійською мовою "Кобзаря" Тараса Шевченка.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ об'єднує в своєму складі українські організації із 33 країн та підтримує зв'язки з українцями ще 14 країн. Заснований у 1967 р., СКУ був визнаний у 2003 р. неурядовою організацією у Економічній та соціальній раді Організації Об'єднаних Націй зі спеціальним консультативним статусом.

В ООН відзначають ювілей з дня народження Тараса Шевченка
В ООН відзначають ювілей з дня народження Тараса Шевченка
Ведучим святкової програми був автор першого повного перекладу 'Кобзаря' англійською мовою Петро Фединський
Ведучим святкової програми був автор першого повного перекладу 'Кобзаря' англійською мовою Петро Фединський
Своїм співом гостей порадував український чоловічий хор 'Прометей' із Філадельфії
Своїм співом гостей порадував український чоловічий хор 'Прометей' із Філадельфії
Президент СКУ Євген Чолій  передав учасникам урочистостей свої вітання
Президент СКУ Євген Чолій передав учасникам урочистостей свої вітання

На світлинах: В ООН відзначають ювілей з дня народження Тараса Шевченка. Ведучим святкової програми був автор першого повного перекладу «Кобзаря» англійською мовою Петро Фединський. Своїм співом гостей порадував український чоловічий хор «Прометей» із Філадельфії. Президент СКУ Євген Чолій передав учасникам урочистостей свої вітання.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка