Кремль вкотре нагадав, що СКУ є організацією «нон грата» на своїй території

У заяві російської прокуратури вказано, що діяльність організації становить «загрозу основам конституційного ладу і безпеки Росії»

Генеральна прокуратура Росії визнала  Світовий Конгрес Українців (СКУ). «небажаною організацією» на своїй території. У заяві прокуратури вказано, що діяльність організації становить «загрозу основам конституційного ладу і безпеки Росії».

Закон про «небажані організації» президент Росії Володимир Путін підписав ще у травні 2015 року. Згідно з документом, таким структурам забороняється працювати на території Росії. Співпрацювати з ними також заборонено.

Небажаною може бути визнана будь-яка неурядова організація, яка, на думку генерального прокурора або його заступника, становить «загрозу безпеці держави і основам конституційного ладу».

Порушникам російського законодавства загрожують штрафи до 500 тис. руб., або ув’язнення до восьми років.

«Кобза» зв’язалася по Скайпу з членом Ради директорів СКУ Валерієм Семененком, який повідомив, що він негайно розіслав на адресу українських організацій – членів Світового Конгресу Українців рекомендацію щодо припинення ними свого членства в СКУ.

Повернення Кремля до цієї теми сьогодні, швидше за все, пов’язане з активною комунікацією новообраного президента України Володимира Зеленського зі Світовим Конгресом Українців. Вже на другий день після своєї інавгурації Зеленський прийняв у себе делегацію СКУ. А буквально нещодавно, під час візиту до Торонто, відбулася нова зустріч президента з очільниками Конгресу та представниками української діаспори Канади, які вкотре підтвердили наміри закордонного українства підтримувати Україну в її боротьбі проти російського агресора.

Слід також зазначити, що уряд Канади ухвалив рішення про надання українському війську бронетехніки. Такий крок, безперечно, став можливим і завдяки активній участі української громади Канади в лобіюванні інтересів своєї історичної Батьківщини. Зрозуміло, що Кремль не схильний закривати очі на подібні ситуації.

До речі, заборона діяльності на території РФ стосується й іншої світової діаспорної надбудови – Української Всесвітньої Координаційної Ради (УВКР).

Сайт «Кобза»

Від редакції:

Хоча СКУ у Росії став забороненим, у нас немає жодних сумнівів у тому, що пани Валерій Семененко, Сергій Винник та Аркадій Шелест не зазнають жодних утисків від влади, спокійно відвідуватимуть усі закордонні заходи СКУ (маючи на це достатні фінанси і час), привозитимуть на Світові Конгреси підставних активістів, що з трибуни СКУ знущатимуться з активістів Майдану, а також вищезгадані  Семененко, Винник  та Шелест литимуть бруд на «Кобзу» та на ногінські парафії. Шлях цих товаришів, як друзів російської влади, вже давно простежений. Цікаво подивитися як же московська влада прикриватиме власну агентуру у цій ситуації. Адже і дітям вже зрозуміло.

В.К.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

На світлинах: Логотип СКУ. Президент Зеленський зустрівся з керівництвом СКУ. Київ, 21 травня ц.р. Президент Зеленський під час візиту до Канади.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка