За даними українського соціологічного Центру Разумкова, в Росії щонайменше працюють на сталій основі понад один мільйон заробітчан з України. Під час сезонних робіт їхня кількість збільшується до 3-х мільйонів.

  За даними українського соціологічного Центру Разумкова, в Росії щонайменше працюють на сталій основі понад один  мільйон заробітчан з України. Під час сезонних робіт їхня кількість збільшується до 3-х мільйонів.

  Існують два фактори, котрі позбавляють Україну більшості їхніх голосів на виборах. Маю на увазі чесні голоси, а не фальсифіковані. Перший фактор – це російські відстані. Поки що офіційно в Росії оголошено про відкриття чотирьох виборчих дільниць з виборів Президента України – в Москві, Петербурзі, Ростові-на-Дону та в Тюмені. Ці дільниці здатні прийняти щонайбільше 5-10 відсотків українських заробітчан. Решта працює в Росії поза цими регіонами й за свій рахунок навряд чи поїде голосувати за сотні кілометрів по російських дорогах.  Друга причина – це російська міліція. Вона постійно влаштовує справжні полювання на заробітчан (не лише з України) та позбавляє їх значної частини правдивого заробітку через хабарі мєнтам. З другого боку, часто-густо російський мєнт має справжні підстави для отримання подібних хабарів, оскільки переважна більшість заробітчан працюють у Росії з фальшивими реєстраціями та міграційними картками, купленими, як правило, на чорному ринку. Отримати легко офіційну реєстрацію та дозвіл на роботу не дозволяє складне російське міграційне законодавство. В будь-якому разі доведеться давати хабара й довго чекати. Простіше обійти усі ці перешкоди через чорний ринок, а далі просто час від часу, коли зупинить наряд міліції, роздавати чайові. Мєнти прекрасно знають, що реєстрації „липові”, але відпускають за гроші. Це правило майже не має винятків. Були б „бабки”. 

Дехто з представників української виборчої дільниці при посольстві в Москві вважає, що 31-го жовтня в Росії у виборах Президента України візьмуть участь десь хіба коло 10-ти тисяч українських заробітчан. Порівняйте цей прогноз із загальною кількістю наших гастарбайтерів тут – від одного до трьох мільйонів! І не забувайте, що майже кожен з них виборчого віку!  Не забуваймо також про те, що і в країнах Європи працюють мільйони українців. За оцінками експертів, мало хто з них заходиться, аби витрачати власні гроші й час для того, щоби приїхати 31-го до найближчої виборчої дільниці при українському посольстві або консульстві. Краще за ті самі гроші зайвий (зовсім не зайвий!) раз потелефонувати рідним в Україну.

Втім, повернемося до Росії. За словами Першого заступника Об’єднання українців Росії Валерія Семененка, існує підтверджена інформація про те, що на клопотання офіційного Києва (через українське посольство в Москві) буквально напередодні 31-го жовтня в Росії відкриються сотні(!) додаткових виборчих дільниць. Звичайно, організувати у пожежному порядку незалежних спостерігачів на них буде неможливо, а отже, відкривається простір для будь-яких хворобливих фантазій. Московське грузинське земляцтво, - розповідає пан Семененко, - вже попередило українців, що таке саме брудне дійство відбувалося в Росії напередодні виборів Президента Грузії. Тоді, за свідченнями грузинів, на всіх додаткових дільницях Шеварднадзе отримав за себе до 99-ти (!) відсотків „голосів виборців”. Порахуймо разом, скільки загалом подібних „голосів” може отримати в Росії Віктор Янукович, зважаючи на дані Центра Разумкова....

Анатолій Доценко, Москва

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка