Будинок-музей А. П. Чехова

В ньому влітку 1888 - 1889 роках жив і працював великий письменник

Сумському будинку-музею письменника А.П.Чехова, що на Луці, виповнюється 50 років, - повідомляє сайт облдержадміністрації. Будинок-музей А. П. Чехова є унікальним меморіальним комплексом, один з двох на Україні (інший в Ялті), відкритий до столітнього ювілею великого російського письменника. В ньому влітку 1888 - 1889 роках жив і працював Антон Павлович Чехов. Лука посіла помітне місце в житті і творчості письменника. Тут були написані відомі твори: повість «Скучная история»,- оповідання «Неприятность», водевіль «Трагик поневоле», п'єса «Леший». Сумські враження відбилися і в оповіданні «Именины», в якому яскраво окреслений місцевий колорит.

У домі-музеї засновники відтворити атмосферу тих часів. П'ять кімнат флігеля обставлені так, щоб створити враження, що ось недавно в них знаходився Чехов. Меблі – характерні для того часу, багато оригінальних фотознімків, є речі, які належали самому Антону Павловичу і членам його родини.

Найбільш цінні і цікаві експонати - фото з автографом письменника, виписаний лікарем Чеховим рецепт, живописні роботи брата Антона Павловича художника Миколи Чехова, речі членів родини письменника. У чого кабінеті стоїть старовинна шафа із дзеркальними дверцятами. Вона служила Чеховим і збереглася до наших часів. Решта меблів музею належить до тієї епохи, коли тут жив письменник.

Дмитро НОРЗ.

http://www.mia-cxid.net/kultura/2087.html Фото: tour.sumy.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка