Авторка з писанкамиПро участь українців у „Святі народів” Вічного міста

У Римі 20 травня відбулося „Свято народів”, у якому брала участь й українська громада. Його організували священики-місіонери чину отців Скалабрініанів у тісній співпраці із відділами „Карітас” та „Мігрантів”, вікаріату римської дієцезії а також іншими християнськими та громадськими організаціями.

Це свято проводиться 16-й рік і є подією одночасно духовною та святковою, яка має на меті ознайомити із духовністю та культурою різних народів, що проживають у Вічному місті.

Почалося свято урочистою Святою Літургією, у якій разом із тридцятьма іншими хорами, брав участь і вирізнився майстерністю виконання хор парафії святих Сергія і Вакха.

На площі перед базилікою Святого Івана Латеранського розгорнулися 55 стендів, які представляли народів світу. Кожен народ приніс найкраще, а стараннями наших волонтерів Україну також гідно репрезентували у цьому вінку народів. Спеціально до свята я, Маріанна Сороневич, та Ольга Єзерська виготовили чотири ілюстровані буклети, що італійською мовою розповідають про культуру і кухню, ведуть у подорож історією та містами України. А отець Адріан Цькуй підготував буклет про історію української церкви.

Вони мали успіх не лише у гостей свята різних національностей, але і у наших краян, які брали по кілька примірників, щоб познайомити своїх роботодавців з історичним та культурним багатством України. За сприяння Товариства «Свята Софія» в українському відділенні свята були виставлені скарби нашої культури: писанки вишивка, різьблені вироби із дерева, крім того свої вишиті роботи презентувала Оксана Слободян. Відбулася й виставка італійського фотохудожника-документаліста Луки Сінеркіа, яка розповідала про найважливіші моменти із життя української громади у Римі.

Народи-учасники цього свята представляли свою країну і кулінарним мистецтвом. Крученики, тушену капусту, грибну юшку приготували українські кулінари.

Під час свята відбувся концерт самодіяльних фольклорних колективів з усього світу, в якому Україну з успіхом представляли танці дітей української школи при базиліці Свята Софія. Вразив присутніх професійним барвистим танком гурт „Перлина”.

Наш куточок - Рим, свято

Українські жінки на святі в вічному місті

Відвідувачі свята зацікавилися Україною

На світлинах: Авторка з писанками. Наш куточок - Рим, свято. Українські жінки на святі в вічному місті. Відвідувачі свята зацікавилися Україною. 

Маріанна СОРОНЕВИЧ

головний редактор „Української газети в Італії”

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка