Член Ради голів МГОУ “Четверта Хвиля” професор  Антонів Василь (РФ та інші країни СНД)До першої річниці цієї Міжнародної громадської організації українців

18—19 серпня 2006 р. у рамках IV Всесвітнього форуму українців відбувся І Всесвітній (установчий) з’їзд Міжнародної громадської організації українців “Четверта Хвиля” та працювала секція “Новітня міґраційно-еміґраційна хвиля з України: причини, стан, проблеми й шляхи їх розв’язання”.

18—19 серпня 2006 р. у рамках IV Всесвітнього форуму українців відбувся І Всесвітній (установчий) з’їзд Міжнародної громадської організації українців “Четверта Хвиля” та працювала секція “Новітня міґраційно-еміґраційна хвиля з України: причини, стан, проблеми й шляхи їх розв’язання”. Робота З’їзду й секції проходила під девізом “…Нам пора для України жить”. Цей відомий усім українцям провіденційний заклик Івана Франка став засадничою формулою зібрання представників українських громадських організацій новітньої хвилі трудової міґрації й еміґрації та всеукраїнської громадськості, яка працює над подоланням причин знелюднення України. Нове міжнародне громадське об’єднання українців “Четверта Хвиля” створено в рік Франка й із благословення Франкового духу. І це знаменує початок змін на краще в українському житті: тільки спільною солідарною силою всього суспільства можна зупинити той руйнівний для України процес, що набув страшного розмаху ще за часів Франка. У роботі З’їзду взяли участь представники українських громадських організацій новітньої, четвертої хвилі трудової міґрації й еміґрації з 27 країн світу та громадських організацій з України, а також представники державних установ і наукових інституцій. Загальна кількість учасників З’їзду — близько 150 осіб (із них 75 делегатів, які водночас були й делегатами Форуму). Головував на З’їзді Олександр Шокало — голова Всеукраїнської громадської організації “Українська Взаємодопомога”.

На З’їзді обговорено проблеми безробіття, трудової міґрації, демографічної кризи, загрози генофонду нації й цілісності українського соціуму. З’їзд створив МГОУ “Четверта Хвиля” й започаткував громадський проект, спрямований на подолання причин руйнівних процесів в українському соціумі, відновлення демографічного балансу через повернення в Україну українців та оздоровлення всіх сфер суспільного життя.

Для реалізації проекту З’їзд створив галузеві структурні підрозділи МГОУ “Четверта Хвиля” за напрямами діяльності:

Українська Світова Інформаційна Мережа (УСІМ).

Центр ділового й науково-технічного співробітництва та Українська Світова Економічна Мережа (УСЕМ).

Дослідницька інституція “Світове українство”.

Комісія з проблем збереження етнокультурної самобутності українців. Комісія з правового захисту трудових міґрантів.

Комісія з соціальних проблем і праці.

Комісія з питань дитячо-молодіжного руху та освіти.

Комісія з питань охорони здоров’я і медичної допомоги.

Видавничий центр.

Пленерна асоціація.

З’їзд обрав керівні органи.

Рада голів МГОУ “Четверта Хвиля”: Шокало Олександр (Україна), Антонів Василь (РФ та інші країни СНД); Петруняк Михайло (Європа); Кисіль Анна (Північна Америка); Івахнюк Алла (Західна Азія та Африка).

Рада представників МГОУ “Четверта Хвиля”: Шокало Олександр — голова ВГО “Українська Взаємодопомога”, голова МГОУ “Четверта Хвиля” від України (м. Київ); Антонів Василь — голова Товариства української культури “Славутич” (м. Москва), голова МГОУ “Четверта Хвиля” від Російської Федерації та інших країн СНД; Яремчук Петро — голова Реґіональної української національно-культурної автономії Ханти-Мансійського АО (Російська Федерація, Тюменська обл., м. Сургут), представник азійської частини Російської Федерації, Казахстану й країн Центральної Азії; Скальський Анатолій — представник Спілки українців Латвії, інших країн Балтії та Польщі; Петруняк Михайло — голова Федерації українців в Іспанії, голова МГОУ “Четверта Хвиля” від Європи; Горобчук Віктор — голова Координаційного комітету трудового руху “Солідарність”, представник Італії; Дец Марія — голова Спілки українців у Португалії, представник Португалії; Ястреб Ірина — голова ініціативної групи “Четверта Хвиля” в Німеччині, представник Німеччини; Маслюк Галина — голова Товариства української діаспори в Греції “Українсько-грецька думка”, представник Греції; Богуцький Петро — голова Товариства української культури “Стожари” (Молдова-Придністров’я, м. Григоріополь), представник Молдови-Придністров’я; Кисіль Анна — президент Міжнародної асоціації “Четверта Хвиля” (Канада, м. Торонто), голова МГОУ “Четверта Хвиля” від Північної Америки; Лунь Роман — голова Міжнародного товариства “Сила духу” (США); Івахнюк Алла — голова Української громади Сирії, голова МГОУ “Четверта Хвиля” від Західної Азії та Африки.

З’їзд прийняв Ухвалу, звернення до світового українства, до Верховної Ради України, до Президента України, а також заяву про вступ МГОУ “Четверта Хвиля” колективним членом до Української Всесвітньої Координаційної Ради.

Прийнято також Ухвалу секції “Новітня міґраційно-еміґраційна хвиля з України: причини, стан, проблеми й шляхи їх розв’язання”. 21 серпня в Укрінформі відбулася прес-конференція за результатами роботи З’їзду. Прес-служба МГОУ “Четверта Хвиля”

Ця стаття відправлена з Слово Просвіти

http://www.slovoprosvity.com.ua

http://www.slovoprosvity.com.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=3386

Додаткові матеріали:

«ЧИ ЗМОЖЕ ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО СТАТИ НЕОБХІДНИМ ЕЛЕМЕНТОМ ЩОДЕННОГО ЖИТТЯ УКРАЇНЦІВ?».

МІЖНАРОДНІ АСПЕКТИ УКРАЇНСЬКОГО ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Ініціативний консорціум громадського проекту „Україна – це ми”, Центр філантропії, Інститут місцевої демократії продовжують презентацію досліджень стану та перспектив розвитку українського громадянського суспільства в рамках серії брифінгів: «ЧИ ЗМОЖЕ ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО СТАТИ НЕОБХІДНИМ ЕЛЕМЕНТОМ ЩОДЕННОГО ЖИТТЯ УКРАЇНЦІВ?».

В брифінгу візьмуть участь:

Шокало Олександр – Голова Всеукраїнської громадської організації „Українська Взаємодопомога”, Голова Міжнародної громадської організації українців від України „Четверта Хвиля”;

Рябенко Валерій – Голова Секретаріату ВГО „Українська Взаємодопомога”, Виконавчий директор Міжнародної громадської організації українців „Четверта Хвиля”, кандидат філософських наук;

Куц Світлана - Президент Центру філантропії, національний експерт проекту Сівікус з питань громадянського суспільства;

Рубцов Валерій - Директор Інституту місцевої демократії, Академік Муніципальної Академії, кандидат технічних наук;

Шестакова Алла – Координатор Ініціативного консорціуму НГО „Україна – це ми”.

В добу інформаційного суспільства і глобалізаційних процесів особливу увагу привертають взаємовпливи суб’єктів світового суспільства, зокрема міжнародна взаємодія суб’єктів громадянського суспільства.

Особливістю українського громадянського суспільства, історії, сучасного стану і перспектив розвитку є його закордонна складова. Її історія нараховує, принаймні, від 100 до 120-140 років, але не дивлячись на це, не лише для більшості громадян України, але й для більшості вітчизняних фахівців, які досліджують громадянське суспільство і намагаються реалізувати в його межах певні практичні програми і проекти, вона є абсолютно невідомим, невизнаним та неосвоєним полем.

Водночас протягом періоду незалежності України закордонна складова українського громадянського суспільства набула нових якостей, які мають вирішальне значення не лише для науково-теоретичного вивчення українського третього сектору, але й для стратегічного і тактичного програмування й планування його цілеспрямованого розвитку.

Закордонне громадянське суспільство протягом довгих років підтримувало «вогник» національно-визвольного та демократичного руху, показувало кращі зразки благодійництва та служіння громаді, слугувало містком між світом демократичних цінностей та похмурою радянською дійсністю. 

Сучасні особливості українського громадянського суспільства і його взаємодії з вітчизняними, закордонними і міжнародними державними, діловими і громадськими структурами створюють низку проблем: економічних, соціальних, правових, освітньо-виховних, етно-культурницьких, інформаційних і навіть світоглядно-моральних.

Під час заходу буде презентовано розроблені в рамках IV Всесвітнього форуму українців документи „Дороговкази становлення українського громадянського суспільства” (громадська концепція) та „План саморозвитку українського громадянського суспільства”. Учасники отримають СД з матеріалами.

Брифінг буде відбуватися 29 листопада 2006 року о 12.30 за за адресою: м.Київ, вул.Б.Хмельницького, 8/16 (Укрінформ), біля ст. м. «Театральна». Реєстрація: о 12.00.

Для участі просимо попередньо повідомити організаторів за наведеними нижче контактами.

Контакти для акредитації та  довідок:

Тел.: (044) 425-23-29, 231-26-77.

М.тел.: 8-050-386-54-34.

E-mаil: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Звернення до українських громадських організацій в Європі

Керуючись попередньою заявою Міжнародної громадської організації українців «Четверта Хвиля», члени організації в Європі категорично засуджують зазіхання на конституційне право кожного громадянина України обирати органи влади і бути обраним до них незалежно від місця його перебування.

Закликаємо Президента України як гаранта Конституції України взяти під особистий контроль удосконалення відповідної частини виборчого законодавства, закликати політичні сторони, комітети Верховної Ради України та спеціалізовані робочі групи врахувати досвід різних країн, зокрема Франції, США, Філіппін та ін., значна частина громадян яких масово і постійно голосує за кордоном, і привести виборче законодавство України у частині забезпечення виборів за кордоном у відповідність із Основним Законом Української держави.

Ми засуджуємо зміни до Закону про вибори як такі, що не відповідають вимогам Конституції України.

Тому, зважаючи на відповідальний характер виборів до Верховної Ради України, ми не можемо знаходитися осторонь в намаганнях нашої молодої країни в поступі до створення дійсно демократичного суспільства. Ми розуміємо, яку відповідальність має кожен із нас в цей час.

До виборів залишається все менше часу і ми, критично оцінюючи ситуацію, розуміємо, що вплинути якимось чином на зміни до Закону про вибори до моменту голосування не є реальним. Тому ми братимемо участь в зміні виборчого закону в Україні після позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007, які, впевнені, припинять маніпулювання демократичними нормами.

З огляду на ситуацію, що склалася, ми, учасники громадських організацій «Четвертої хвилі» в Європі та наради з організації Форуму українських журналістів світу звертаємося до всіх українських утворень на терені Європи й світу скоординувати зусилля в наступних кроках:

1. Через усі українські засоби масової інформації, через заходи українських громадських організацій провести широку роз’яснювальну роботу в українських громадах щодо важливості участі українських громадян у позачергових виборах народних депутатів в Україні 30 вересня 2007 р. Використати для цього також ЗМІ інших країн світу.

2. Звернутися до демократичних періодичних видань в країнах перебування українських громадян із проханням до громадян цих країн допомогти українцям прийняти участь у виборах - розтлумачити важливість їхньої участі у побудові Європейської України та надати їм у цьому належну підтримку.

3. Сприяти постановці на консульський облік якомога більшої кількості українських громадян. З цією метою звернутися до Посольств України, консульських установ та українських асоціацій із вимогою організувати якомога більшу кількість консульських виїздів у місцях компактного проживання українців.

4. Відображаючи демократичні процеси в Україні, підтримувати позитивний імідж держави і через українських громадян за кордоном звернутися за допомогою до своїх родичів і друзів в Україні для того, щоб вони взяли участь у виборах на боці демократичних сил.

Ми глибоко переконані, що всі ті зміни та процеси в Україні, які спостерігаємо зараз, є не чим іншим, як кроками до творення нової демократичної держави, пріоритетом якої мають бути захист громадянських прав та свобод, котрі відстояли українці під час Помаранчевих повстань в Україні та за її межами, так як свою долю вони нерозривно пов’язують із своєю Вітчизною.

Голова МГО «Четверта хвиля» від Європи Михайло Петруняк

Співкерівник УСІМ МГО «Четверта хвиля» Дмитро Славов

Валенсія, Іспанія.

http://www.uvkr.com.ua/ua/news/zvernennja_do_ukr_gromad.html

8 липня 2007 р.

На світлині: Член Ради голів МГОУ “Четверта Хвиля” професор Василь Антонів з Москви (РФ та інші країни СНД).

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка