Глава Асоціації українців Австралії Стефан Романів

У Австралії скандал через виставку колекції Катерини ІІ, українці - проти

Національна галерея Вікторії (The National Gallery of Victoria) потрапила під шквальний вогонь критики з боку українців Австралії. Їх обурило рішення провести експозицію колекції російської імператриці, у той час як на Сході України точаться бої, проросійські сепаратисти збили літак MH17 із австралійцями на борту, а сама Австралія наклала санкції на Росію. Про це ідеться у матеріалі Herald Sun, пише VIDIA.

Виставка «Шедеври Ермітажу. Спадщина Катерини Великої», яка опинилась у центрі скандалу, має представити твори мистецтва, зібрані російською імператрицею Катериною. Остання у XVIII столітті розширила кордони Російської імперії, у тому числі приєднавши Крим та частину сучасних українських земель, відзначає видання. До експозиції входять понад 200 картин і зразки декоративного мистецтва.

Член Асоціації українців Вікторії Анна Ткаченко із Північного Мельбурна заявляє, що буде бойкотувати галерею. Вона звинувачує її у «гламуризації російського імперіалізму».

«Під час правління Катерини ІІ Україна була колонізована з метою знищення української мови і культури. З іншого боку, зараз у силі санкції, а в той час як галерея спонсорує російський уряд, проводячи цю виставку», – каже Ткаченко.  Вона вважає, кошти, переказані російському державному музею, яким є Ермітаж, варто було б направити на військові витрати.

Розчарований рішенням провести експозицію і глава Асоціації українців Австралії Стефан Романів. «Галерея фактично показує, що можна вести справи як раніше, не беручи до уваги незаконну анексію Криму, розміщення російської зброї та військових, – каже Романів. – Галерея має можливість надіслати російському президенту Володимиру Путіну чіткий меседж: його дії мають наслідки».

Національна галерея Вікторії оголосила про відкриття експозиції 2 квітня, за кілька днів після того, як почали діяти  розширені санкції Австралії проти Росії. Сама виставка має стартувати 31 липня. Зазвичай галерея анонсує експозиції такого типу за рік до їх відкриття. Затримка із «Шедеврами Ермітажу» поширила чутки про те, що виставку може бути скасовано.

У лютому місцеві ЗМІ повідомили, що через збиття малайзійського боїнга саме проведення виставки опинилось під загрозою. Організаторам довелось лобіювати експозицію на найвищих рівнях влади, щоб вона таки відбулася.

Директор галереї Тоні Елвуд пояснив затримку проведенням виборів. Він висловив шок із приводу жахливих минулорічних подій на Донбасі. А виставку назвав нагодою показати австралійцям визначні твори європейських майстрів із однієї з найкращих колекцій творів мистецтва світу.

Нагадаємо, скандальна піаністка Валентина Лисиця, яку Симфонічний оркестр Торонто виключив зі своєї концертної програми через антиукраїнські висловлювання, не змогла знайти місця для свого безкоштовного концерту в Торонто.

Ярина Вілінська.

Джерело: Медіа-портал української діаспори http://vidia.org/2015/38484

Додаткова інформація:

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0_II

http://kartina-ua.info/index.phtml?art_id=178576&action=view

http://www.day.kiev.ua/uk/article/podrobici/uvichnimo-kativ

http://vidia.org/2015/38003

http://vidia.org/2015/38274

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/ukraine_in_russian/2015/04/150414_ru_s_valentina_lisitsa_canada_scandal

 

На світлинах: Глава Асоціації українців Австралії Стефан Романів. Стефан Романів розчарований рішенням провести експозицію. Член Асоціації українців Вікторії Анна Ткаченко заявила, що ігноруватиме виставку. Катерина ІІ, що «доконала вдову сиротину». Від піаністки Валентини Лисиці відвернулися люди у всьому світі через її антиукраїнські висловлювання. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка