Олександр Павленко
Олександр Павленко

До 80-річчя з початку великих репресій в Радянському Союзі

Відбулося чергове засідання президії Правління національно-культурної автономії (НКА)«Україна» в Республіці Комі. На порядку денному розглядалося питання про заходи автоноії щодо проведення Дня пам’яті жертв політичних репресій. З доповіддю виступив я, заступник голови Правління  республіканської автономії Олександр Павленко. Під час виступу зокрема підкреслив, що 2010 рік має круглу дату – 80-річчя  з початку великих репресій в країні яка називалась Радянським Союзом.

У червні 1930 року сюди, на Північ, пішли залізничні вагони та пароплави з цілими сім’ями  розкуркулених  селян – «ворогів народу».  Люди, які за свою важку працю по вирощуванні хліба,  одержали «дяку» від своєї держави – виселення з рідних домівок та поселення в табори в північних лісах, на болотах та в тундрі. Тих людей було багато, та серед них чи не найбільше було українців.

Майже всі вони загинули. Багатьох розстріляли, інші вмерли від голоду та хвороб, а то й від суму по рідній землі.  Гинули в тюремних таборах в розборах з «блатними», бо не мирилися вчорашні хлібороби, вільні люди України, з тюремними «правилами» ГУЛАГа.

30-ми роками пошук «ворогів народу» не закінчився. Розстріли, приниження та  страждання простих людей «дружньої сім’ї» народів СРСР продовжилось ще більш як на 20 років. Сучасники – співвітчизники мають зберігати пам’ять по цьому.

Прозвучала пропозиція провести конференцію «Спецпереселенці 30-х років». Після обговорення члени Президії погодились з пропозицією. Було прийнято рішення провести тематичну конференцію 30 жовтня в День пам’яті жертв політичних репресій.

Олександр ПАВЛЕНКО,

редакція UKRAINAMI.RU.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 16.10.2010

На світлині: Олександр Павленко.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка