Олександр Павленко
Олександр Павленко

Інформація зі звітно-виборчої конференції НКА

26 листопада в усінському Будинку культури відбулась чергова звітньо-виборча конференція національно-культурної автономії (НКА) українців Респрубліки Комі. На конференцію обрали 36 делегатів, 29 з яких прибули на конференцію. Проте з поважних причин не змогли приїхати делегати від Усть-Цильмського, Усть-Куломського та Удорського районів. В роботі форуму взяли участь: міністр національної політики Республіки Комі Галина Габушева, голова муніципалітету «міський округ Усінськ» Олександр Тян, депутат Державної Ради Республіки Комі, генеральний директор ООО «Усинскгеонефть» - Володимир Безрук, член Президії Консультативної ради у справах національно-культурних автономій при Міністерстві національної політики Республіки Комі, керівник Центру національних культур м. Усінськ - Гульфіра Бадрутдінова. Також були присутні відповідальні працівники апарату міністерства та адміністрації міста. Місцеві НКА міста представляли: керівник міського відділення республіканської громадської організації «Коми войтір» - Петро Шахтаров та член організації - Галина Фащенко; голова міської ради НКА білорусів «Белая Русь» - Марія Кутукова; голова німецької громади міста «Едельвейс» - Наталія Коновалова; заст. голови Ради місцевої громади азербайджанців «Азербайджан» - Гаджі Мемедорзаєв; заст. голови Ради місцевої громади таджиків «Сомонієн» - Алижу Тухтаев. Були й представники ЗМІ.

Конференція проходила у відкритому режимі, тож участь взяли всі бажаючі - учасники українських творчих колективів, що приїхали на комі республіканський фестиваль української культури «Червона рута - 2011».

Конференція заслухала звітню доповідь голови правління республіканської громади Олександра Павленко, доповідь регіональної контрольно-ревізійної комісії - голови комісії Аліни Хоміч. Після бурхливих та емоційних дебатів про діяльність автономії було ухвалено рішення згодитися з оцінкою «задовільної» роботи Правління. Делегати також проголосували за внесення доповнення в Устав громади про призначення головним керівним органом організації - з'їзд. Та встановлення діючого членства організації з членськими квитками та регулярними внесками.

Конференція провела вибори нового складу Правління НКА «Україна» в Республіці Комі на новий звітній період - чотири роки. За статутом організації членами Правління є керівники місцевих НКА, голова республіканської Ради ветеранів НКА, та голова республіканської опікової Ради НКА. Окрім того обрала до складу Правління членів громади, які мають проекти та намір їх реалізувати в інтересах всієї республіканської організації. Це такі люди як: Анісімова Тетяна - худ. керівник народного хору «Північне сяйво» м. Воркута, Анцибор Сергій - культурно- просвітня діяльність та зв'язки з місцевими НКА, Алістратенко Валентин - хозяйська діяльність, Архипова Ольга та Шандар Інна - молодіжний напрям, Білоброва Антоніна - діяльність хорових колективів НКА, Хоміч Оксана - Інтернет-модератор молодіжної групи «Українці в Республіці Комі»; Дідюк Микола та Кикоть Олександр - правозахисна діяльність та міжнародні контакти; Євстаф'єв Олександр - українські танці та фестивалі танцю; Мохова Алла та Самар Ірина - ЗМІ; Павленко Олександр - автор проекту та модератор сайту «Українці в Республіці Комі», організаційна діяльність; Пятуха Валерій та Оніщик Ольга - популяризація та вивчення української мови, Вакуленко Ірина, Сереброва Олена, Щербань Ольга, Корольва Наталія - робота з дітьми та юнацтвом;Пічко Наталя - наукова діяльність (науково-пошукові заходи, наукові конференції тощо)

Конференція обрала контрольно-ревізійну комісію у складі трьох її членів. Контрольну роботу тепер буде очолювати Аліна Хоміч (м. Сиктивкар) - голова комісії, та члени комісії Світлана Кіпріянова та Світлана Пушкарьова (м.Ежва).

На 1-му Пленумі Правління НКА «Україна» в Республіці Комі. Були розглянуті організаційні питання про вибори голови Правління та Президії Правління республіканської громадської організації українців. Новим головою республіканської громади українців одноголосно обрано Олександра Павленко, який у минулому складі Правління виконував обов'язки заступника голови Правління з організаційних питань. Ухвалено рішення обрати п'ятьох заступників для посилення напрямків роботи. Це:

Сергій Анцибор - організаційна діяльність,

Михайло Федькович - фестивальна діяльність,

Сергій Гавриленко - виставкова діяльність та зв'язки з місцевими НКА,

Микола Дідюк - правозахисна, захист прав членів НКА та міжнародна діяльність,

Валентина Чеусова - багатодітні сім'ї, захист прав жінок, дитинство та юнацтво, гуртки народних ремесел.

Для оперативної координації діяльності республіканської НКА була обрана Президія у складі:

1. Сергій Анцибор

2. Михайло Федькович

3. Сергій Гавриленко

4. Микола Дідюк

5. Валентина Чеусова

6. Алла Мохова

7. Оксана Хоміч

8. Ольга Оніщик

9. Ольга Литкіна-Ковальчук

10. Валерій Пятуха

Найближче засідання Президії заплановано на 2 грудня 2011 р., на якому планується розглянути поточні справи та план роботи на період до 2015 р.

Олександр ПАВЛЕНКО,

голова республіканської громади українців.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Президія
Президія
У залі конференції
У залі конференції

На світлинах: Олександр Павленко.Президія. У залі конференції.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка