Українці в Росії

МЗС України сприятиме поверненню на Батьківщину співвітчизників, насильно вивезених окупантами на свою територію

Міністерство закордонних справ України закликає українців, які стали жертвами примусового вивезення російськими військовими на територію Росії, повідомити свої дані найближчому посольству України в сусідніх державах чи державах можливого транзитного проїзду.

МВД и ФСБ начали проверять граждан Украины в Москве: их вызывают на опросы, осматривают квартиры и требуют разблокировать смартфоны

В МВД и ФСБ поступила разнарядка тщательно проверять всех граждан Украины, живущих в Москве. Об этом свидетельствуют рассказы двух незнакомых друг с другом украинцев, с которыми связался ОВД-Инфо. По их словам, силовики сами не понимают, что они должны с украинцами делать. Кому-то предлагают получить гражданство России по ускоренной процедуре, а на кого-то фабрикуют протоколы о мелком хулиганстве.

Г., работница сферы обслуживания

На второй неделе марта мне позвонила девушка, я делала у нее регистрацию и ранее проживала в ее квартире. Сказала, меня разыскивает МВД, я спрашиваю: «Зачем?» Полицейские передавали, что проверяют всех граждан Украины. Я перезвонила полицейскому, договорилась о встрече. Он мне еще в телефонном разговоре сказал, что будет проверять телефон, — я, конечно, все почистила. Возможно, полицейский сделал это специально: ребята, в принципе, в ОВД были неплохие.

Українці москви вшанували пам’ять Великого Кобзаря, поклавши квіти до його пам’ятника

9 березня, в 208-річницю з дня народження Великого Кобзаря, «Українці Москви» прийшли до пам’ятника Тарасові Шевченку на однойменній набережній російської столиці, щоб вшанувати пам’ять українського генія, творчість якого сьогодні надзвичайно актуальна. Російська влада теж не обійшла увагою шевченківську річницю ― надіслала своїх представників. Щоправда, без квітів, але з повною поліцейською амуніцією...

Редакція сайту «Кобза» оголошує збір коштів для перевезення з Томська до Львова праху відомої української активістки Мирослави Філіпової та її чоловіка

21 листопада 2021 року відійшла у вічність відома активістка українського руху в РФ Мирослава Філіпова із Томська. Редакція сайту «Кобза», беручи до уваги заслуги п. Мирослави у розбудові української освіти й культури в Росії та проведений масштабний захід минулого року, визнали її переможцем у номінації «Українець року в Росії» за 2021 рік (посмертно).

Згадуючи про українців Воронежу, які залишили по собі невмирущу  пам’ять

Пригадую, що для мене це звернення було несподіваним. З тодi ще «закритого» заводу з виробництва ракетних двигунів зателефонував один з інженерiв, прізвища якого за давністю років не пам'ятаю, і попросив аудiозапис... гімну України. Для мене, керівника українського культурного центру «Перевесло» це було несподіванкою. Людина, яка звернулася до мене, пояснила, що в конструкторському бюро «Хімавтоматики», крім нього,  працюють багато випускників Київського і Харківського «політехів», Харківського авіаційного інституту. Пояснив, що вони  «виросли на українській землі і саме там  отримали освiту». Ну, й далi щось про те, що на День космонавтики будуть збори працівників, і хочемо, щоб заграв гімн України в знак подяки тим людям, якi виховали з них фахiвців, та землi, що їх виростила.

 

Публікуємо біографію відомої діячки українського руху в Росії Мирослави Філіпової, серце якої перестало битися 21 листопада 2021 року

Мирослава Орестівна Філіпова народилася 21 листопада 1952 року на Колимі – в селищі Нексікан Сусуманського району Хабаровського краю. Сталося так тому, що батьки Мирослави були політв'язнями. Тато Булка Орест Іванович, родом із Івано-франківської області, Рогатинського району, села Григорів був учасником процесу 59-ти у Львові. Його забрали з 1 курсу Львівського медінститут в 1940, тримали в тюрмі на Лонського, суд відбувся в січні 1941-го. Мама – Сулим Іванна Григорівна, родом із Львівської області, Жовквівського району, села Кам'янка-Липник, була зв'язковою ОУН, заарештована в 1943 році.

Друзі і соратники продовжують ділитися спогадами  про Мирославу Філіпову

Ми вже повідомляли  вам про передчасну смерть відомої активістки українського руху з Томська Мирослави Філіпової, яка декілька років очолювала «Центр української культури «Джерело»», входила до керівних структур українців Росії. З приводу цієї трагічної кончини вже висловили слова суму Генеральний консул України в Краснодарі Тарас Малишевський, директорка Міжнародного інституту освіти, культури та звязків з діаспорою Львівської політехніки Ірина Ключковська, активісти українського руху в Росії Володимир Павук, Наталя Литвиненко, Людмила МельникДенис Чернієнко, Лідія Близнова. «Велика втрата. Дихати нема чим», - так емоційно відгукнувся на звістку про смерть Мирослави Філіпової і голова Нижнєкамської НКА  «Українське товариство «Вербиченька»  Євген Савенко, який поділився своїми спогадами про неї:

«Не стало Мирослави Філіпової. Кілька днів ходжу, як втрачений, і не знаходжу собі місця. Яскрава жінка, соратник з українського руху в Росії. Зустрічалися ми з нею не більше десятка разів, але з упевненістю можу сказати, що ми були добрими товаришами.

Внаслідок хвороби перестало битися серце активної української активісти з Томська Мирослави Філіпової

Болем у серцях українців Росії відгукнулося повідомлення про передчасну смерть відомої активістки українського руху Росії з Томська Мирослави Філіпової. Помер також і її чоловік. Сторінки Фейсбуку рясніють співчуттями і спогадами про цю чудову людину, патріотку України. Мирослава Філіпова декілька років очолювала «Центр української культури "Джерело"», входила до керівних структур українців Росії.

Ось що написала на своїй сторінці Наталія Литвиненко: «Не стало Миросі Філіпової (з дому — Булка) з далекого Томська. Нещадний ковід... Оце фото я дістала з теки «НАШІ». Так, бо Мирослава була дійсно НАША — патріотка України, донька св. пам. Ореста Булки, який чудом вцілів у жорнах кривавого процесу 59 –ти (звинувачення в українському націоналізмі. – Авт.). Ми завжди раділи одна одній… Не стало високопорядної, світлої Людини. Жаль і туга огортає душу. Мирослава — заслужений лікар РФ. І як таке могло статися? У великому смутку залишила вона землю Львівщини, бо була звідти родом, родину домашню і родину світових українців. Царство Небесне тобі, Миросю. Хай щедрий Господь пригорне тебе в оселях своїх Господніх і упокоїть зі Святими. Амінь».

У Южно-Сахалінську висадили алею горобин на честь відомих людей міста: в їх числі керівник народного ансамблю козацької пісні "Воля" Людмила Засенко

В рамках проєкту "Сахалінські алеї" в обласному центрі встановили пам'ятний знак, на якому увічнено імена 20 видатних південносахалінців, які здійснили значний внесок у розвиток острівного краю з моменту його заснування.

Поруч із монументом волонтери, родичі та друзі видатних громадян висадили 30 горобин, які радуватимуть містян довгі роки.

Загалом під час онлайн-голосування жителі визначили 145 сахалінців та курильчан, які зробили внесок у розвиток острівного регіону. Це імена відомих людей, які пішли з життя, мають досягнення в економіці, науці, освіті, медицині, спорті, мистецтві, які проявили себе у громадській діяльності та благодійності.

Біля Соловецького каменя у Санкт-Петербурзі Лариса Скрипникова зачитала імена українців – жертв сталінських репресій

30 жовтня 2021 року, в День вшанування пам’яті жертв політичних репресій, відома українська активіста Лариса Скрипникова взяла участь у меморіальних заходах, які проводились у Санкт-Петербурзі.

Ось як про цю подію повідомляє пані Лариса на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook:

«ХОТЕЛОСЬ БЫ ВСЕХ ПОИМЁННО НАЗВАТЬ..." — таким був напис на плакаті біля Соловецького Каменю в Санкт- Петербурзі. Це було перше, що кинулося мені у вічі. А потім звернула увагу, що на читання імен досить велика черга, хоч я прийшла лише о 15-й годині.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка