Людмила Мельник

Про Українську недільну школу у Москві

Зараз, коли у РФ чиниться тиск на все українське, діяльність осередків української культури є тим більш важливою і відповідальною. Таким осередком у Москві є Українська недільна школа імені Павла Поповича, що працює при Культурному центрі України. У соцмережах зустрічаємо багато схвальних відгуків про її діяльність. Редакція «Кобзи» звернулася до очільниці школи – кандидата історичних наук Людмили Мельник – з проханням розповісти детальніше про цю роботу.

- Пані Людмило, як довго існує недільна школа?

- Українська недільна школа для дітей вперше відкрилась у Культурному центрі України в Москві 2 жовтня 2005 року. Її мета – допомогти юним москвичам та дітям української діаспори засвоїти знання з предметів українознавчого циклу. Навчальним планом школи передбачається (в залежності від віку та особистих уподобань дитини) вивчення української мови та літератури, історії України, української народної та естрадної пісні, малювання та хореографії, історії України.

- Розкажіть, будь ласка, про специфіку навчального процесу.

- Ми працюємо за своїми авторськими програмами і планами, орієнтуючись на програми загальноосвітніх шкіл України. Враховуючи специфіку школи, ділимо дітей на вікові групи: молодша, середня і старша. Українська мова викладається в усіх групах. При цьому користуємося методичним посібником "Чап, чалап", розробленим Міжнародним інститутом освіти, культури та зв'язків з діаспорою "Львівська політехніка" (директор Ірина Ключковська). Історія України викладається лише в старшій групі. Враховуючи, що ми знаходимось на території РФ, матеріал підбирається дуже обережно, підлаштовуємо його під потреби учнів і специфіку навчання.

- Які ще у вас викладаються предмети і хто викладачі?

- У 2016-2017 навчальному році предмети викладають досвідчені педагоги: Мунтян Тетяна – українську мову; Бурула Ольга – музику; Сіміна Світлана – хореографію; Дем'янчук Віктор, заслужений художник Росії – малювання; Шовгун Ніна, к.ф.н. – театральне мистецтво; я викладаю історію України.

- Нам відомо, що наприкінці листопада в Українській недільній школі ім. Павла Поповича батьки учнів школи обрали батьківський комітет…

- Так, це вперше. До його складу увійшли: Дмитро Ніколенко, Зоряна Созанська, Олександр Козлітін, Олена Шахбанова, Зоряна Даялан, Віктор Оглоблін. Головою комітету обрано Зоряну Созанську. 

- Розкажіть, будь ласка, які культурно-освітні заходи у вас відбуваються.

- Це різноманітні заходи: зустрічі з письменниками, митцями, майстер-класи народної творчості. Звісно ж, участь у фестивалях та концертах. Так, днями наші учні були запрошені на концерт в міжнародний жіночий клуб представляти Україну в рамках Winter Bazaar 2016. Це щорічний плановий ярмарок, де задіяні дружини послів. У концерті брали участь представники багатьох країн світу, які знайомили присутніх з елементами своїх культур, читаючи вірші, співаючи пісень, виконуючи народні танці. Найкращими, однозначно, були наші діти: Божена Дичко, Коля та Влад Ніколенки, Поліна Губернаторова, Аня Червяковська, Дівья та Арвінд Даялан, Арсен Шахбанов. Вони гідно представили Україну, виконавши віночок українських пісень: "Червону руту", "Ти казала в понеділок", "Несе Галя воду", "Розпрягайте хлопці коней", і знамениту "Калину". Поліна Губернаторова також виконала пісню "Квітка душа". Зал дружно підтримував наймолодших учасників концерту. За виступ на концерті ми отримали сертифікат.
Щиро дякую вчителям: музики Ользі Бурулі та хореографії Світлані Сіміній за підготовку учнів до виступу, а також батькам, які переживали за своїх дітей, мабуть, більш ніж самі діти.

Також недавно до батьків та дітей нашої школи завітав поет-пісняр, драматург, сценарист, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України Юрій Рибчинський. Виступ Юрія Євгеновича був насичений віршами, покладеними на музику Володимиром Івасюком, Геннадієм Татарченком, Ігорем Покладом та ін. Поет розповідав про своє дитинство, творчий шлях, згадав мало не кожного співака та гурт, з якими довелося працювати. У кінці зустрічі побажав усім міцного здоров’я, берегти українське слово та українську пісню.

- А скільки діток зараз відвідує вашу школу?

-  Зараз по списку близько 30 учнів. Але маємо приємність повідомити, що у 2016-2017 навчальному році в Українській недільній школі імені Павла Поповича бажаючі вже можуть навчатися дистанційно. Детальнішу інформацію можна отримати за телефонами: +7 903 542 37 22, +7 495 737 88 31. Назва нашого скайпу - школа недільна, електронна пошта Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

- Дуже дякуємо Вам за розмову та щиро бажаємо подальших успіхів у поширенні української культури!

Спілкувалася Алла Акіменко.

 

На світлинах: Людмила Мельник. Афіша. Святкова програма під час відкриття нового навчального року. Початок нового навчального року. Юні таланти недільної школи. Маленькі патріоти України разом з батьками та викладачами. Ми теж спілкуємося українською! Виступ в рамках Winter Bazaar 2016. Учасники концерту. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка