В’ячеслав Бубнюк вперше на «Кобзі» розповідає про свою організацію «Просвіта» та про нещодавній захід, який вони провели

На сторінках «Кобзи» хочу коротко розповісти про наш осередок і наше українське Товариство «Просвіта», а також поділитися останніми новинами з нашого життя

Заснували ми Товариство «Просвіта» у Владивостоці в 2010 році. До нас приєднались люди, котрим небайдужа Україна. На відміну від інших існуючих українських громад, ми не танцюємо і не співаємо на різних заходах, які організовує влада. Наша головна мета -- це духовність, а при тому, що ми є людьми. котрим не байдуже ставлення до всіх подій, то у нас і був заснований осередок ОУН.

Головою осередку став світлої пам’яті п. Василь Світальський -- людина бездоганної честі, вірний патріот. Він мав спілкування з багатьма людьми діаспори, зокрема, з Йосипом Терелею. А з Павлом-Богданом Дорожинським вони співпрацювали ще з далеких 90-х років. Свого часу п. Павло бував у Владивостоці у складі великої делегації. В ті часи багато хто з наших українців мав спілкування, але з часом -- хтось відійшов по своїй волі, хтось через те, щоб не мати перешкод на своєму кар’єрному шляху. А у зв’язку з останніми подіями в російсько-українських відносинах, нас і взагалі залишилось мало.

Українців ніби й багато, але не тих. Я скажу так, що з огляду на всі події останнього часу, як на диво, не зменшилось українських товариств. У певній мірі, «бути українцем» завжди було зручно! Це і різні виступи за бюджетні кошти, і пошана, і медійність, і посади! А кошти були чималі! Я знаю, що, зважаючи на останні події, ми не бачимо згуртованості українців Росії у справах Ногінська (йдеться про тиск влади на громаду Української Православної Церкви Київського Патріархату. – Ред.) Українці Москви не відвідують служби. Тому про національну Церкву питання відкрите і стоїть гостро.

І тепер – дещо про наші новини останнього часу. 18 березня ц.р. – 3-і  роковини, коли з нами не стало Павла-Богдана Дорожинського (3.08.1926 --18.03.2015), великого патріота українського народу, голови Центрального Проводу ОУН (д), громадського діяча, головного редактора ОДВУ «Самостійна Україна» та інформаційного бюлетеня «Сурмач», людини з великої літери. Його життя було і буде прикладом для українців. Вічна йому пам’ять! Він завжди залишиться в наших серцях.

Ми зібралися у себе (звичайно, що в обмеженій кількості), у невеликому приміщенні, яке нам виділяє наш український земляк. Там я відслужив літію і ми помолилися за спокій спочилого світлої пам'яті р.б. Павла-Богдана Дорожинського.

Хочу зазначити, що  ми  буваємо на заходах СКУ – як в Україні, так і в Брюсселі. Співпрацюємо з Генконсульством України в Новосибірську. «Кобзу» теж читаємо, але до цього часу ще не співпрацювали з нею, але час показує що ця співпраця необхідна. Адже українці Росії мають єднатися!

В'ячеслав Бубнюк, священик УПЦ КП, голова українського Товариства «Просвіта» (м. Владивосток)

На світлинах: Священик УПЦКП В’ячеслав Бубнюк під час служби. Павло-Богдан Дорожинський. Настоятель УПЦ КП митрополит Філарет, В’ячеслав Бубнюк та голова Регіональної громадської організації «Провісник» (м. Москва) Тарас Дудко.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка