Огляд про те, як готувалися до свята Воскресіння Христового та відзначали його українці Російської Федерації

День світлого Христового Воскресіння – одне з найбільш улюблених свят українців. І де б не жили наші співвітчизники – вони завжди намагаються оберігати народні традиції, урочисто відзначати релігійні свята. Маючи лише одну українську церкву на всю велику Російську Федерацію, люди, звичайно, вимушені йти до храмів Московського патріархату… Але не всі і не всюди – завжди є вибір.

Сьогодні ми публікуємо невелику добірку новин про те, як українці РФ готувалися до Великодня та відзначали це величне і світле свято. Москва, Новосибірськ, Омськ, Львівщина… Розкидані по великих просторах Росії українці, пам’ятають про своє коріння і ми віримо в те, що колись кривавий путінський режим впаде і росіяни повернуться обличчям до українців, завдяки яким вони отримали християнство, що взяло свій початок з Дніпрової купелі.


У недільній школі ім. Павла Поповича відбувся майстер-клас із розпису Великодніх писанок

У недільній школі імені першого космонавта-українця Павла Поповича при Національному культурному центрі України в Москві напередодні Великодніх свят відбувся розпис писанок, повідомляє сайт «Коло культурної дипломатії».

«Безмежно вдячні Катерині Гутніковій-Михайловій, члену Національної спілки художників України, за чудовий майстер-клас», − йдеться у повідомленні цього ресурсу.

"Неочікуваний майстер-клас чекав на учнів та вчителів недільної школи сьогодні. Розпис писанок напередодні Великодня − традиційна справа. А в цей останній день березня нам особливо потрібно було нагадати і згадати, що за вікнами ж весна, а вже за тиждень потрібно мати запас писанок, крапанок та дряпанок", − сказала Тетяна Мунтян.

Учасники заходу, зокрема, подякували Олені Марченко за те, що вона організувала для української громади свято  розпису.

«Головний» українець Новосибірська відзначив Великдень у рідному селі на Львівщині

Голова місцевої національно-культурної автономії українців Новосибірська Володимир Павук на своїй сторінці у Фейсбук виклав світлини – своєрідний репортаж про те, як він святкував Великдень на своїй малій Батьківщині – в селі Андріївка Радехівського району Львівської області.

Українці Новосибірська і сама родина Володимира Федоровича свято шанують українські традиції, а тому молодь і діти на Великодні свята тут завжди одягнені у вишиванки. В цьому, безперечно, головна заслуга батька і керівника автономії, який зумів прищепити підростаючому поколінню українські цінності і не дозволив асиміляційним процесам знищити національну ідентичність своїх дітей, близьких та членів української громади міста.

А цього року пана Володимира покликала рідна земля і світле свято Воскресіння Христового він відзначив саме на Львівщині, надихавшись рідним українським повітрям, натішившись цікавим спілкуванням із земляками перед поверненням до далекого Сибіру.

Лідія Близнова в  Омську разом з родиною відзначила свято Великодня

Пані Лідія Близнова з Омська виклала на своїй сторінці у Фейсбуці світлини і короткий коментар про те, як вони з онуком Грицем освячували паску на Великдень: «Запізнилися на службу, бо переплутали час початку. А тому, що о. Дмитра все таки вислали з Росії, а о. Йосиф приїхав на Великдень. Ми з ним також знайомі вже давно. Він для нас виділив час, посвятив принесені дари, зазнімкувалися на згадку. А вдома вже розговілися».

А напередодні Великодня Лідія Григорівна взяла участь у виставці-форумі «Разом з дітьми» та провела майстер-клас з українського декоративно-прикладного мистецтва у родинному гуртку «Збіжжя», яким керує.

Степан Капій у коментарі на Фейсбуці так відгукнувся про українську роботу Лідії Близнової та її онука Гриця – учасника всіх заходів, які проводить бабуся: «Вітаю з наступаючими Великодніми Св’ятами! Ви з Грицьком – молодці!!! Хоч невеликий, але острівок українства в далекому Омську!»

Дійсно, не так важливо в чому ти береш участь: у великих заходах чи невеликих акціях. Головне – щоб робив ти це з чистою душею, з любов’ю до ближніх і України. І тоді це буде невеликий, але міцний камінчик у розбудову великого й могутнього українського світу.

Огляд підготував Віктор Гіржов, редактор «Кобзи»


На світлинах: Великодня листівка. Майстер-клас з писанкарства в недільній школі НКЦУ ім. Павла Поповича: на захід завітав відомий журналіст, власкор УНІАН у Москві Роман Цимбалюк (праворуч), у центрі – Тетяна Мунтян. Учасниця майстер-класу Олена Шахбанова. Один із учнів недільної школи з власним виробом. Володимир Павук (у центрі) на святі Великодня в рідному селі на Львівщині. Місцевий священик освячує Великодні паски. Лідія Близнова з ріднею та служителями храму УГКЦ після чину освячення пасок. Святкування Великодня у домашньому колі. Донька, зять і онук Лідії Григорівни за святковим столом.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка