Українську справу на омській землі розвивають пані Лідія та її онук Гриць

Відома українська активістка із Омська Лідія Близнова разом зі своїм вірним супутником і помічником у громадських справах – Грицем взяли участь у Форумі «Россия – это мы», присвяченому Дню Росії, що відзначається в РФ щорічно 12 червня.

Зокрема, пані Лідія створювала ляльок-мотанок в локації «Россия – это дружба!» (яке гасло для країни-агресора!) і з задоволенням навчала цьому дивовижному мистецтву омських дівчаток на відкритому майстер-класі. Дітвора залюбки опановувала секрети одного з найцікавіших видів народно-прикладного мистецтва, адже народження ляльки-мотанки, що була поширена поміж деяких народів як своєрідний сакральний оберег, можна порівняти з чарівним дійством − таїнством  народження людини.

Лідія Близнова та її онук Гриць також взяли участь у параді національностей, що пройшов одним із проспектів міста. І, нехай, у їхніх руках під час цього маршу були зовсім невеличкий український прапорець і стрічка, але вони варті великих полотнищ, адже виділялись на безмежному морі російських прапорів і символіки, ніби промовляючи: «На сибірській землі теж є українці, патріоти, які люблять свою Батьківщину і бажають бачити її вільною та незалежною». Ці люди (на відміну від багатьох інших українців у Росії) не бояться заявляти на весь світ про своє існування, про свій патріотизм, ніби стверджуючи: «Ми – українці!» «Ми – є! Ми – будемо!» А сьогодні, як відомо, вийти на вулиці російських міст з українським прапором чи символікою – це вже сміливий вчинок.

Ось як говорить про цю подію сама пані Лідія на власній сторінці у Фейсбуці: «Ми взяли участь (у параді. − Авт.) зі своїм прапорцем, бо скрізь були тільки триколори. А де ж національності інші?! Губернатора знайомили з українським мистецтвом  (губернатор Омської області Олександр Бурков. – Авт.), за що отримали від директора Будинку дружби зауваження, що затримали керівника. А він запитав, звідки я родом. Я відповіла. що там, де зараз «ЛНР» (так звана «луганська народна республіка». – Авт.), але я до самої смерті вважатиму, що це – Україна. Губернатор уважно на мене подивився, і каже, що тоді це був Радянський Союз. Запитав у Грицька, де той навчається і ким хоче бути... А ще, мені здається, що Омськ чекає на "Правий сектор"!..»

Ось таким видався День Росії на сибірській землі з українським акцентом.

Виходить, що і один у полі воїн (у нашому випадку – двоє) якщо він гідний українець, а не пристосуванець. Про це слід пам’ятати українцям Російської Федерації, особливо – керівникам регіональних громадських об’єднань, які згадують про свій статус, переважно, у випадках, коли їм це вигідно. А Лідія Близнова з Грицем роблять це за покликом душі, від щирого серця.

Українці Росії, будьте такими, як пані Лідія та її онук Гриць!

Віктор Гіржов, в.о. головного редактора «Кобзи»

На світлинах: Лідія Близнова – учасниця святкових заходів в Омську. Цей український прапорець дорогого коштує. Онук Гриць теж не відстає від бабусі. Створення ляльки-мотанки – копіткий процес. Одна із юних учасниць майстер-класу з готовою лялькою. Розмова з губернатором про українську культуру. Губернатор Омська Олександр Бурков із задоволенням фотографується з «українським козаком» Грицем. Судячи з червоно-чорних палаток, бандерівці вже окупували Омськ…

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка