У Москві відбувся вечір на честь Галини Черноби

Галина Черноба, знана у світі солістка Большого театру, заслужена артистка України та Росії, приймала вітання з нагоди Дня народження та ювілею багаторічної творчої діяльності і від друзів, і колег, і шанувальників її таланту як з України, так і з багатьох інших країн світу на вечорі в її честь, що відбувся у національному культурному центрі України в Москві

Галина Йосипівна, дякуючи всім за привітання, згадала передусім своїх батьків і духовну маму – викладача вокального мистецтва Львівської державної консерваторії ім. М. В. Лисенка, народну артистку України Марію Яківну Байко. Саме вони відкрили їй шлях до світу високого мистецтва.

Офіційна і водночас урочиста частина творчого вечора розпочалася з привітання Галині Чернобі від генерального директора Центру Валерія Юрченка, працівників Посольства України в Російській Федерації Вадима Бондарчука та Віктора Якубова.

Із музичними подарунками до Галини Черноби завітали її колеги – провідні солісти Большого театру Росії – народний артист Росії Володимир Мальченко, заслужені артисти Росії Роман Муравицький та Микола Семенов. У їх виконанні прозвучали відомі твори П. Чайковського, Р. Леонкавалло та С. Гастальдона.

Нині Галина Йосипівна, як блискучий педагог, передає любов до співу своїм студентам із Академічного музичного училища при Московській державній консерваторії імені П. І. Чайковського. Так, високе виконавське мистецтво представили її учениці – лауреати міжнародних конкурсів Айна Ісаєва, Катерина Мішина, Лаура Хамзатова і Марія Ярошенко. У їхньому виконанні прозвучали твори А. Кос-Анатольського, М. Римського-Корсакова, Р. Штрауса, Дж. Верді, А. Каталані та М. Рубінштейна.

У концерті взяли участь Українська народна хорова капела, заслужені працівники культури Росії Володимир Праслов та Геннадій Новосьола.

Традиційно творчий вечір провела член Міжнародної спілки музичних діячів, кінорежисер Віра Федорченко.

Галина Йосипівна Черноба народилася у Львові. Закінчила Львівську державну консерваторію (нині музична академія) ім. М. В. Лисенка по класу вокалу в народної артистки України Марії Яківни Байко. Була солісткою Львівського театру опери та балету ім. С. Крушельницької.

Із 1975 року – солістка Большого театру Росії. Понад 30 провідних партій, серед яких: Віолетта («Травіата» Дж. Верді), Іоланта («Іоланта» П. Чайковського), Луїза («Дуенья» С. Прокоф`єва), Микаела («Кармен» Ж. Бізе), Наташа Ростова («Війна і мир» С. Прокоф`єва), Недда («Паяци» Р. Леонкавалло), Софія («Семен Котко» С. Прокоф`єва), Сюзанна («Весілля Фігаро» В.-А. Моцарта), Татьяна («Євгеній Онегін» П. Чайковського), Агнесса Сорель («Орлеанська діва» П. Чайковського), Марфа («Царська наречена» М. Римського-Корсакова), Донна Ганна («Кам`яний гість» О. Даргомизького).

Працювала з відомими режисерами та диригентами: Б. Покровським, Г. Рождественським, Є. Світлановим, Б. Хайкіним, М. Ермлером та іншими. Із великим успіхом проходили гастролі Галини Черноби в Італії, Японії, США, Англії, Канаді, Фінляндії…

Галина Черноба є зіркою культурно-просвітницької програми “Український музичний салон у Москві” та багатьох мистецьких програм Національного культурного центру України у м. Москві. Очолювала журі Вокального конкурсу ім. Оксани Петрусенко в Нижньокамську (Республіка Татарстан).

У 2018 році Галина Йосипівна була головою журі Всеросійського конкурсу на краще читання поезії Т. Шевченка серед дітей та молоді, який щорічно проводить Національний культурний центр України у м. Москві.

Джерело


На світлинах: Галина Черноба. Гендиректор НКЦУ Валерій Юрченко вручає ювілярці подяку за розвиток української культури в Росії. Перегляд фільму про Галину Чернобу. Гості вечора. Фрагмент святкового концерту.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка