У Санкт-Петербурзі на сімдесятому році життя перестало битися серце відомого українського активіста Росії Валентина Іващенка

Сумна звістка прийшла з міста на Неві від Української національно-культурної автономії Санкт-Петербурга – 12 червня  відійшов у вічність Валентин Іващенко.

Народився Валентин Володимирович Іващенко в Богуславі на Київщині, де починався життєвий шлях легендарної української героїні Марусі Богуславки, першого українського космонавта Павла Поповича. 

Як і його знамениті земляки, Валентин замолоду пішов з Богуслава у світ. Вчився в інституті фізичної культури, служив в армії. Від самого початку українського руху в Росії Валентин Іващенко, перебуваючи в Башкортостані, активно включився в  громадську роботу. За його словами «в Уфі став українським патріотом». Валентин був одним із засновників республіканського національно-культурного центру українців Башкортостану «Кобзар».

Українська земля дала Валентину Іващенку музичні і пісенні таланти, прищепила любов до українського слова, української пісні і цю любов він зберіг все життя. Впродовж багатьох років його любов до української культури, рідної української мови, його невтомна енергія були вагомим внеском в діяльність громадської організації. Народний хор «Кобзар» в Уфі завдячує у великій мірі Валентину Іващенку своїм становленням і успішною діяльністю .

Переїхавши до Санкт-Петербурга, Валентин Іващенко продовжив активну роботу з пропаганди української культури. Від початку Української національно-культурної автономії Санкт-Петербурга Валентин Іващенко був одним із засновників і її музичним, пісенним обличчям, незмінним заступником президента автономії з культурно-просвітньої роботи. Всюди, де був Валентин, лунала українська пісня, разом з ним починали співати інші. Він створив вокальний ансамбль «Рось» і був його художнім керівником.

Ще зовсім недавно цей художній колектив взяв участь у 2-му Міжнародному Шевченківському конкурсі-2020, де здобув диплом лауреата ІІ ступеня.

Валентин Іващенко займав активну і, водночас, виважену громадянську позицію, яка поєднувалась із талантом бути доброзичливою і скромною людиною. Він займався улюбленою справою, мав добру сім’ю і вважав себе вільною та успішною людиною. Він якось сказав: «Я став вільною людиною не тому, що досяг успіху, а досяг успіху тому, що став вільною людиною».

Українська національно-культурна автономія Санкт-Петербурга, українські організації Росії в особі Валентина Іващенка втратили великого українського патріота, активного громадського діяча. Кращою пам’яттю для нього буде продовження його української справи.

Українські організації РФ висловлюють глибоке співчуття родині Валентина Іващенка.

Об’єднана прес-служба українських організацій Росії

 

Від редакції

Творчий колектив «Кобзи» висловлює слова щирого співчуття близьким і рідним пана Валентина, його колегам з ансамблю «Рось» та всім членам УНКА Санкт-Петербурга.

Валентин Іващенко був частим гостем на сторінках нашого видання – як організатор і учасник багатьох подій у культурному житті автономії. В грудні минулого року сайт опублікував велике інтерв’ю з паном Валентином, а останній матеріал, пов’язаний з ним побачив світ на «Кобзі» зовсім недавно – 25 травня ц.р. і був присвячений 30-річчю заснування українського Товариства «Кобзар» в Республіці Башкортостан до створення якого Валентин Іващенко мав безпосереднє відношення.

І ось цієї людини більше немає з нами. Але Валентин Іващенко назавжди залишиться в пам’яті й серцях тих, з ким він творив українську справу в Росії, кому дарував свої пісні.

Спочивай з миром, наш дорогий побратиме...

На світлинах: Валентин Іващенко. Ансамбль «Рось» і його художній керівник Валентин Іващенко. Валентин Іващенко любив українську пісню і залюбки дарував її людям. Пан Валентин гордо тримав український прапор під час заходів, присвячених Дню слов'янської писемності й культури.у Москві (24 травня 2010 р.). Валентин Іващенко завжди був органічним на сцені – саме таким він запам’ятається багатьом.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка