Віктор ГіржовФотовиставка «Медіаперсони» відкриється 23 грудня на Арбаті, 9

Сучасна фотографія - один з повноправних видів мистецтва, таких, як живопис, скульптура або архітектура. Вона існує й розвивається за своїми законами, має свої концептуальні  й технологічні особливості. Фотографія сьогодні надзвичайно популярна: влаштовується багато виставок, видається чимало журналів, а імена відомих фотографів не менш актуальні, ніж імена представників традиційних творчих професій.

Сьогодні знімають усі і  все: на камери мобільних телефонів, цифрові «мильниці», дзеркальні камери... Завдяки новій техніці й складним комп'ютерним програмам, таким як «Photoshop», можна відчути себе справжнім художником. Але якими б досконалими не були устаткування й технології, головним чинником завжди залишається людина: її естетика, почуття стилю, світосприймання.

Фотографія - частина моєї професії й, одночасно, хобі. Любов до неї зародилася ще в ранньому дитинстві. У батька був зламаний «ФЕД», що приманював мене своїми формами, блискучим залізним об'єктивом, який висувався вручну. Лише пізніше з'явилася подарована бабусею на день народження «Смєна». Потім був платний гурток у Будинку піонерів, що вів фотокореспондент районної газети... Через багато років я став головним редактором цього видання, членом Спілки журналістів України, а після переїзду до Москви - мої статті й фотографії почали з'являтися в провідних друкованих та електронних ЗМІ Росії й України.

Актуальність нинішньої виставки, що відкриється 23 грудня у Культурному центрі України в Москві (вул. Арбат, 9) полягає в тому, що сьогодні є нагальна необхідність у розширенні українсько-російського ділового і культурного співробітництва. Експозиція складається з репортажних портретів відомих людей Росії й України, у тому числі - українців, котрі здобули собі славу на своїй другій  батьківщині. Це політики, громадські й релігійні діячі, письменники і журналісти, актори й режисери,  художники і композитори, співаки, музиканти, спортсмени. Часто ми їх бачимо на екранах телевізорів, у кіно й на сцені, чуємо по радіо, читаємо їхні статті та книги. Герої моїх знімків різні, але цікаві насамперед тим, що є особистостями, котрі мають значний вплив на долі багатьох людей і цілих народів. Розміщення їхніх фото в одній експозиції -  це заклик до можливості заглянути у внутрішній світ цих  персонажів, зрозуміти щось важливе про них і про себе. А заодно сказати: взаємопізнання - перший крок до взаєморозуміння.

Репортажний знімок - король фотографії. Він цінний своєю історичністю, документальністю, фактографічністю. Це дуже складний і нелегкий жанр. На  відміну від  студійних умов - репортер найчастіше має справу із проблемним освітленням, тіснотою, а час, протягом якого необхідно зробити кілька важливих знімків, нерідко обмежується декількома секундами. Але тим дорожчий результат: герої репортажних фото позбавлені постановочного пафосу, вони безпосередні, їхні обличчя й жести відображують непідробні почуття, реальні настрої, особливості характеру. Кожний знімок має свою історію й свою легенду.

Об'єктив фотокамери фіксує мить, яку нездатне сприйняти людське око. З безлічі подібних моментів - «між минулим і майбутнім» - і складається людське життя. Чим більше буде таких знімків, тим повнішими будуть наші знання про себе, навколишній світ, про час, у якому живемо. І все це ми зможемо й зобов'язані передати прийдешнім поколінням.

. Актор театру і кіно Олексій Петренко.

Письменниця Марія Матіос

Режисер, актор Федір Бондарчук.

На світлинах: Віктор Гіржов. Актор театру і кіно Олексій Петренко. Письменниця Марія Матіос. Режисер, актор Федір Бондарчук.

Віктор ГІРЖОВ,

журналіст, автор виставки

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка