Юна учасниця виставки

29 травня у Національному культурному центрі України в Москві відбулося відкриття виставки українських рушників

В експозиції, що розмістилася в приміщенні Бібліотеки ім. Богдана Ступки, представлено 22 рушники з кількох регіонів України.

Це в першу чергу рушники з колекції Антоніни Ковальчук (село Губин, Локачинського району Волинської області), вік яких понад 150 років. Їх привезла до Москви Світлана Щербинська, яка представила свій проект «Україна – моя вишиванка».

Лише на два десятиліття молодшими є рушники з Мелітопольщини, подаровані Центру Олександрою Тихомировою, вишиті її прабабусею Ганною Степанівною.

Крім того, присутні на виставці змогли побачити найкращі зразки народної вишивки з центральних областей України та Прикарпаття.

Генеральний директор, доктор історичних наук, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Володимир Мельниченко представив гостям експозицію вишитих рушників, відзначивши, що в Культурному центрі чи не вперше зібрано стільки унікальних зразків народної творчості ХІХ століття.

Присутній на відкритті Тимчасово повірений у справах України в Російській Федерації Руслан Німчинський подякував керівництву Центру за його роботу, висловивши побажання й надалі проводити такі прекрасні заходи, як вишивка давніх українських рушників.

Приємною несподіванкою вечора стала участь у відкритті експозиції учениці Української недільної школи ім. Павла Поповича Анни Васильєвої з композицією Йозефа Гайдна «Серенада» (флейта) і головного спеціаліста інформації та діаспори Центру Юліани Дуби з піснею Наталки з опери «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка.

Джерело: http://ukrcentr.ru/kulturno-mistecka/vistavka-ukra%D1%97nskix-rushnikiv/#more-6881

 

На світлинах: Юна учасниця виставки.Тимчасово повірений у справах України в Російській Федерації Руслан Німчинський подякував керівництву Центру за його роботу. На виставці було представлено рушники, яким уже понад 150 років. Спілкуються знавці народного мистецтва. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка