Виступає Олег Адамов
Виступає Олег Адамов

Святкові збори в честь Дня Незалежності

Якщо 24 серпня 2010 р. сибірські українці вітали один одного з Днем Незалежності України телефоном, через Інтернет або при зустрічі, то 27 серпня ввечері у п’ятницю зібралися у своєму клубі члени національно-культурної автономії українців Новосибірська та гості. Вечір відкрили піснею «Молитва» на слова Вадима Крищенка.

З вітальним словом звернувся голова національно-культурної автономії,  доктор мед наук, професор – Володимир Шевченко, його замісник – Володимир Павук, представник консульства України в Тюмені – Михайло Косюк.

Володимир  Шевченко у своєму виступі відмітив, що нашій організації вже 21 рік, а незалежній Україні лише19 років, що свідчить про рівень національної свідомості місцевої громади.

Гнат Стеценко продемонстрував присутнім відео-вітання з Києва у День незалежності в 2009 році. Після вітальних виступів відбувся відбувся святковий концерт. Глядачів порадували своїм мистецтвом кілька ансамблів, бандуристки «Чарівниці», дует Валентина Цимбал і Євгенія Зиміна з музичним супроводом Валентина Пеньковського. Як завжди вразив слухачів своїм могутнім басом член громади  Анатолій Одарій, а Анатолій Міняйло проникливо задекламував аудиторії вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну».

Художник Микола Петренко, діди якого ще в далекі часи переїхали з України в Росію,  хоч сам художник ніколи не був на землі своїх предків, представив громаді картини з українськими сюжетами, зокрема, портрети Лесі Українки, Тараса Шевченка у солдатській шинелі і в сорочці вишиванці (за спогадами Юдіна, 1898 р).

В кінці вечора колишній командир підводного човна Олег Адамов, чиєю малою батьківщиною є Галичина, подарував українцям Новосибірську гуцульську трембіту, привезену ним із Карпат, і навіть особисто продемонстрував слухачам її звуки. Голос гуцульської тримбіти у Сибіру – чи це не символ того, на що здатна діаспора, чи це не символ її любові до рідної землі, поваги до традицій предків? 

На завершення учасники святкового вечора підняли келихи за процвітання України, за її волю і народ. Довго лунали українські пісні, жарти і спогади.

Свято України у Новосибірську відбулося!

Володимир ПАВУК, заступник голови УНКА

Гнат СТЕЦЕНКО, член ради УНКА

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Виступає ансамбль Чарівниці
Виступає ансамбль Чарівниці
Володимир Шевченко представляє рушники Олександри Пишкової
Володимир Шевченко представляє рушники Олександри Пишкової
Гнат Стеценко демонструє привітання киян
Гнат Стеценко демонструє привітання киян
Епізод святкових зборів
Епізод святкових зборів
З доповіддю виступає Володимир Павук
З доповіддю виступає Володимир Павук
Олег Адамов демонструє гуцульську трембіту
Олег Адамов демонструє гуцульську трембіту

На світлинах: Виступає Олег Адамов. З доповіддю виступає Володимир Павук. Епізод святкових зборів. Генріх Стеценко демонструє привітання киян. Олег Адамов демонструє гуцульську трембіту. Володимир Шевченко представляє рушники Олександри Пишкової. Виступає ансамбль "Чарівниці", керівник Світлана Єрмакова (зліва)

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка