Відкрито пам’ятник Кобзарю в Сургуті

Дорогі друзі-українці! Після 4,5 років напруженої праці скульптора, архітекторів та будівельників по створенню і відкриттю пам’ятника великому сину України Тарасові Шевченку, ми підійшли до завершального моменту – відкриття пам’ятника Кобзарю у Сургуті. Це була моя заповітна мрія – установити в нашому місті на Обі пам’ятник цьому геніальному поету, видатному синові українського народу. Я з 2000 року займався пам'ятником Тарасу Шевченку. Сам, за свої гроші замовив бюст, мені його відлили в Омську. Цей пам'ятник Шевченку давно був готовий. Але три роки мені не виділяли землю - до травня минулого року.

Автором проекту став відомий в Росії і в Україні омський скульптор українського походження Анатолій Цимбал. З бронзи було відлито бюст поета, біля Будинку культури “Камертон” встановлений постамент.

Урочисте відкриття пам’ятника Тарасові Григоровичу Шевченку відбулося у нашому місті Сургуті Ханти-Мансійського автономного округу в суботу 10 вересня 2005 року. В зв’язку з цим мав честь запросити на урочистості відомих земляків з нашого міста, Ханти-Мансійського автономного округу і Тюменської області. О 12 годині з монумента, що встановлений по вулиці Островського 16/1, було скинуто покривало і в любимому нами сибірському місті з’явився нарешті символ України.

Володимир САМБОРСЬКИЙ,

генеральній директор Сургутського торгово-промислового дому

На світлинах: Замовник пам’ятник Кобзарю російський українець Володимир Самборський. Автор пам’ятника Тарасу Шевченку скульптор Анатолій Цимбал з своєю роботою.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка