Сергій Мойсеєнко

Міська національно-культурна автономія за консолідацію української роботи

Національно-культурна автономія (НКА) "Українська родина" у місті Сургуті відзначила свою чергову річницю. Як повідомив на прес-конференції в УКРІНФОРМі голова Ради Національно-культурної автономії Сергій Мойсеєнко, українська діаспора в Сургуті та області нараховує близько 60 тис. осіб. Вихідці з України живуть і працюють в Ханти-Мансійському, Ямало-Ненецькому автономних округах, у Тюмені, Омську, Томську, Кемерово, Новосибірську, Кургані, Єкатеринбурзі.

"Через ряд об'єктивних причин ми не можемо часто приїздити в Україну, на землю, що нас викохала. Але всі люди, які тут проживають, люблять Україну та мріють до неї повернутися", - зазначив С.Мойсеєнко. За його даними, багато сургутян-українців відбули на батьківщину, або готуються до цього. Характеризуючи основні напрями роботи "Української родини", він підкреслив, що ця організація - поза політикою, її мета - культура та просвітництво заради збереження національної ідентичності та виховання дітей.

Предметом особливої гордості сургутських українців є робота української недільної школи, яка вже 15 років функціонує на базі середньої школи № 26. Майже 50 учнів різних вікових груп (від дошкільної до старшої шкільної) вивчають тут українську мову та літературу, історію та географію України, народознавство. Учні школи беруть участь у міжнародних фестивалях, дитячих форумах, концертах. Водночас існує питання ліцензування діяльності вчителів та направлення їх на стажування до України. Відкриття у листопаді 2002 року Українського культурного центру, за йогго словами, стало визначною подією для української діаспори. Центр, де діють два творчі колективи, організовує гастролі українських виконавців популярної та класичної музики, гастролі українських театральних трупп, виставки та мистецькі акції.

Завдяки Центру для багатьох сургутців уже традиційними стали "Різдвяні вечорниці", конкурс "Пані", щорічні Великодні акції "Сургут пише писанку", участь у міському фестивалі національних культур "Суцвіття". У відкритому регіональному фестивалі українскої пісні "Сибірські барви України", що проходить раз на п'ять років, беруть участь українські виконавці Західного Сибіру, запрошуються й гості з України. Так, на святкування ювілею "Української родини" приїзджав творчій колектив "Ватра".

Важливим напрямом просвітницької роботи автономії стало відкриття Салону української книги, бібліотека якого наразі нараховує понад 4 тис. творів найкращих українських поетів та письменників. "Українська родина" допомагає українцям Сургута вирішувати також соціальні питання, зокрема, пенсійні.

НКА також працює над встановленням партнерських зв'язків між сургутськими та українськими бізнесменами. Зокрема, за сприяння голови НКА відбулися переговори представників сургутського бізнесу та керівництва компанії КрАЗ щодо відкриття в Сургуті ділерського центру з продажу та обслуговування КрАЗів. "Це економічний момент, який сприятиме діяльності нашої діаспори в Сургуті", - сказав Сергій Мойсеєнко.

"Українська родина" підтримує зв'язки з іншими діаспорними організаціями Західного Сибіру, зокрема, через участь українських творчих колективів і виконавців з Лянтора, Федорівського, Покачів, Ураю, Нягані, Ноябрьська, Нижнєвартівська. Голова НКА повідомив, що заплановано проведення конференції, на якій розглядатимуться питання консолідації українців Західного Сибіру.

Марина Федяніна, Роман Сущенко

УКРІНФОРМ http://diaspora.ukrinform.ua/news-131.html 29 січня.

На світлині: Сергій Мойсеєнко.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка