Авторка, композитор і співачка своїх пісень Наталія МайПро білих лелек української пісні з Полтавської землі Наталію Май та її донечок Олесю і Станіславу

Мов журавлі летять мої роки,

А я і досі спокою не знаю,

Я вишиванку мамину завжди,

До серденька до свого пригортаю.

Вона мене зігріє в холоди,

Її залишу синові і дочкам,

Врятує Україну від біди

Свята, як правда - мамина сорочка.

Наталія Май.

Український жниварський серпень завжди щирий та благодатний на врожай, ярмарки, пісні, а відтак і на зустрічі. Три роки пробігли стрімкою повінню та не забувся отой ярмарок, справжній, Сорочинський, не забулись зустрічі і пісні, яких було так багато, що аж серце заходилось зворушливим щемом від усвідомлення того, наскільки ж наш народ працелюбній, щиросердний піснями, жартами, та відкритий душею до товариської вдачі. На тому народному творчому Віче і пощастило побачити та почути одну з Чураївен землі Полтавської – співачку і композитора, Наталію Май. І пісню ж співала вона неабияку, а ту, що так і називалась - «Сорочинський ярмарок» Жвава, весела та пісня, брала у полон не тільки рідним українським забарвленням, а ще й такою природною енергетичною силою, що кожен, хто її чув не міг байдуже встояти на місці.

Дещо пізніше, завдяки всезнаючому та мудрегельному Інтернету я познайомилася з творчим доробком Наталії Май, а коли пані Наталя відгукнулась на мій лист, то наші «Лелеки» ще більше дізналась не тільки про неї, а ще й про її донечок, які також, як і їх мама, талановиті до співу та обдаровані композиторським хистом.

Великим магічним таїнством засіяно в піснях Наталії Май, адже разом зі своєю родиною мешкає вона в селі Мачухи під Полтавою, при саменькій Землі - годувальниці, відтак співавтором її пісень є життєдайний куточок благодатної Полтавщини, який наповнює творчою пісенною снагою не одне покоління Чураївен.

Дуже часто українські громади Росії, та й у дальших світах, влаштовуючи фестивалі української  культури намагаються запросити до себе на творчу гостину столичні ансамблі та гурти, а чи не варто готуючись до таких свят, або імпрез пригадати про скромних, але дуже талановитих наших земляків, які виколисують свої пісні не міських кам’яницях, а в спілці з справжнім українським соловейком десь у полі, або в садочку, а ще сповивають ті пісні барвистою веселкою та отою невмирущою українською вдачею, якою їх самих обдарувала Маруся Чурай?

Наталя ЛИТИНЕНКО-ОРЛОВА.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Білі лелеки української пісні

Побажання нашим читачам від Наталі Май та її донечок

На cвітлинах: Авторка, композитор і виконавиця своїх пісень Наталія Май. Білі лелеки української пісні. Побажання нашим читачам від Наталі Май та її донечок.

Завантажити пісні Наталі Май

Мамина сорочка.mp3

Сорочинський ярмарок.mp3

Лелеченьки.mp3

Василечки.mp3

Далі навожу витримки з Інтернету.

Знайомтесь! Родина Май!

...Згасло світло і по залу попливла душевна мелодія. На сцену разом зі своїми донечками вийшла жінка у білій вишитій сорочці. Вони заспівали і зал зачаровано затих. Ніжні голоси наповнювали душі слухачів тихою, світлою радістю. Хтось поринув у своє босоноге дитинство, а хтось просто по-дитячому плакав, відчуваючи щирість української пісні. Мене пошепки запитали: «Хто це?». Я гордо відповіла: «Та це ж родина Наталії Май та їхня "Мамина сорочка"»...

І дійсно, зараз цю пісню співає вся Україна. Та на жаль мало хто знає, що слова і музику до неї написала Наталія Май. Вперше пісня «Мамина сорочка» прозвучала у виконанні Наталії Май та її донечок в 2003 році, в місті Канів, на Всеукраїнському фестивалі «Родинні скарби України». І відтоді розлетілася неначе птах по землі, чаруючи душі українців.

Наталія Май народилася 25 травня 1968 року у місті Свердловськ Луганської області. В 1980 р. разом з родиною переїхала на Полтавщину. Ще зовсім маленькою дівчинкою співала українські народні пісні разом з бабусею і мамою.

В 1985 році Наталія Май закінчила Полтавське музичне училище ім. М. В. Лисенка. В 1990 році починає писати перші пісні. У 2000 році у світ виходить аудіоальбом «Василечки». В ньому дитячі пісні Наталії Май виконують її доньки Олеся та Станіслава. Далі слідують такі аудіоальбоми: «Свято казки», «Свіча», «А роси падають в траву...», «Самота», «А сорочка мамина біла-біла...».

Пісні Наталії Май пронизані любов'ю до рідної землі, вони світлі, прості і по-дитячому добрі. А ще ці пісні піднімають настрій, лікують душу і дарують надію на краще. Серед прихильників творів Наталії Май люди різного віку. Це і щебетлива дітвора, і сивочолі бабусі, і поважні мужі... Словом — усі, хто має серце.

Недарма Анатолій Авдієвський назвав стиль, у якому працює Наталія Май новим. Це — авторська пісня, яка своєю мелодикою і формою близька до народної.

У 2003 році Наталія Май починає співпрацювати з продюсером Віталієм Череватюком. Він перейняв на свої міцні плечі всі проблеми і турботи Наталії. У 2003 році Наталія Май отримує своє перше Гран-прі на Всеукраїнському фестивалі сільської пісні «Боромля». У 2003 році в місті Сватово Луганської області на Міжнародному фестивалі «Слобожанський Спас» Наталія виборола Гран-прі і стала народною артисткою Слобожанщини, а пісня «Мамина сорочка» була названа зірковою піснею фестивалю.

У 2004 році Наталія Май завойовує Гран-прі на Всеукраїнському фестивалі авторської пісні «Обереги України» в місті Кролевець Сумської області. У 2005 році вона отримує титул Берегині Всеукраїнського фестивалю авторської пісні «Обереги України». У 2005 році Наталія отримує Гран-прі на Міжнаціональному фестивалі «Родина» в місті Київ.

У 2006 році родина Май приймає участь у міжнародному фестивалі естрадної пісні «На хвилях Світязя» у місті Луцьк. Гран-прі одноголосно присвоєно Наталії Май та її донькам — Олесі і Станіславі, а виступ родини назвали пісенним дивом України. В 2007 році Наталя Май з піснею «Мамина сорочка» перемогла на міжнародному телевізійному фестивалі «Отчий дом» в місті Донецьк, а ще за рішенням громадського жюрі здобула приз глядацьких симпатій.

Доньки Наталії Май — Олеся і Станіслава — щедро перейняли пісенний дар своєї мами. Олеся має чудовий, яскравий альт, з легкістю пише музику. Вона стала володаром Гран-прі міжнародного фестивалю «Захід ХХІ століття» у м. Івано-Франківськ. В 2006 році дівчина отримала Гран-прі на Всеукраїнському фестивалі «Сузір`я ліри». На міжнародному фестивалі естрадної пісні «На крилах Світязя» Олесі Май присвоєно титул «Найкращий виконавець української естрадної авторської пісні».

Станіслава Май є володаром Гран-прі всеукраїнського фестивалю «Золота нотка». Дівчина стала лауреатом другої премії міжнародного фестивалю «Молода Галичина». В 2005 році Станіслава Май виборола титул «Міні-місс Східна Україна» в м. Дніпропетровськ, а також звання Віце міні-міс України 2006 року в місті Київ. Стася пише вірші. А разом з сестрою Олесею вони складають дует «Василечки», який у 2004 році здобув перемогу на Всеукраїнському телевізійному конкурсі «Крок до зірок». Дівчата досконало володіють багатоголоссям, що і визначає родину Май як перлину української пісні.

У 2005 році в місті Полтава відкрито Творчий центр Наталії Май, де на даний час займається близько 70 дітей з усієї Полтавської області. У центрі їх навчають любити пісню, вільно почувати себе на сцені, впевнено володіти голосом. Вихованці Творчого центру Наталії Май із задоволенням приймають участь у Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях сучасної та народної пісні. Багато з них є переможцями та лауреатами цих конкурсів.

В доробку Наталії Май більше 200 пісень. Багато з них стали всенародними. Їх з задоволенням слухають і співають як на заході так і на сході України. Для пісень Наталії Май немає кордонів. Вони мають прихильників серед українців Канади, Англії, Італії, Америки та інших країн світу. А в Іспанії «Мамину сорочку» називають гімном української діаспори. На Україні немає фестивалю, де б не звучали пісні Наталії Май. В даний час закінчується зйомка кліпу «Мамина сорочка».

http://www.nataliamay.com/bio

Композитор и певица Наталия Май, 39 лет, верила в существование Деда Мороза до третьего класса.

— В детсаду была кошечкой. Потом мишкой. Потом мне пошили костюм снежинки, — вспоминает. — В школе с баяном вела все вечера. Новый год — самый любимый праздник. Всегда пела, танцевала и рассказывала стихи.

Родилась Наталия Май в городе Свердловск Луганской области. В 12 лет с родителями переехала на Полтавщину. В детстве встречала Новый год с мамой и старшей сестрой.

У Май трое детей. В феврале дочкам Олесе и Станиславе будет 14 и 13 лет соответственно. Они поют с мамой на концертах. Еще есть 20-летний сын Сергей, который учится на третьем курсе Полтавского института экономики и права и заочно в юридической академии. Раньше семья жила в райцентре Велика Богачка, сейчас — в селе Мачухи под Полтавой.

Сейчас в новогодние ночи Май работает.

— Детей оставляю возле елки с бабушкой, — пожимает плечами певица. — Есть, конечно, школьные вечера. Стеся на концерте была козой-дерезой два раза подряд. Леся немного старше, ее козой не наряжаем. Она — то украинская дивчина, то в бальном платье. Сергей часто играл джина, потому что у него восточная внешность. Дети давно знают, что Деда Мороза нет. Но каждый раз ищут от него подарков  под подушкой.

Елена КИБЛИЦКАЯ

Полтава.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка