1 фестиваль національних культур  «На мурманській хвилі»
1 фестиваль національних культур «На мурманській хвилі»

30 січня в Мурманську, в приміщенні будинку культури ім. С.М. Кірова, відбувся фестиваль національних культур під промовистим гаслом: «На мурманській хвилі»

В фестивалі приймали участь понад   20 національно - культурних об’єднань Мурманщини.

Ще задовго до початку заходу представники кожної з національно-культурних Громад мали  можливість облаштувати свій показовий національний куточок в фойє будинку культури. На високих стендах та столах в цей день розкошувала та квітла усіма барвами  культура народів бувшого СРСР та й  навіть таких країн, як Японія тощо.

Під час проведення таких святкових зустрічей завжди приємно спостерігати за парадом національних народних строїв.  Навіть очі і  усмішки у людей, коли вони одягнені у національний костюм свого народу,  віддзеркалюють якісь  рисочки ментальності, притаманні тій, або іншій нації, випромінюють її уподобання і мистецький смак. Відтак і я, автор цих рядків, - яка б не була хвора чи обтяжена якимись особистими негараздами, тільки-но вдягну одну з своїх чудових українських сорочок, як приходять мені на думку слова нашої сучасної письменниці Тетяни Домашенко: «Я не окраїна, я не руїна… Я - Україна..!»

Всі Громади підготувалися до свята досить успішно, - на високому мистецькому рівні були виконані пісенні і танцювальні номери, представлені національні костюми та народні музичні інструменти.

Від нашої НКАУ успішно виступили  школярі мурманської загальноосвітньої школи №42, - учасники хорової студії «Созвучие». Переважна більшість цих школярів – це діти з українських родин, а й навіть ті дівчатка, які не мають жодного стосунку до України  мале неабияке задоволення вбратися в народні строї України і долучитися до її культури хоча б на пісенному рівні.

Група учасників від Народного хору української пісні «Лелеки» захищала інтереси мурманського місцевого будинку культури «Маяк», тобто законне місце творчої прописки колективу.

Але найуразливішими й неперевершеними на фестивалі були танцювальні колективи грузинської, дагестанської та азербайджанської громад.  Ото вже утнули своїм колоритом та запальними рухами в танці, - ой-йо-йой!  Хай хтось і надалі тлумачить такі дурниці, мовляв, ми всі однакові, - хай… Однак, як на мою переконливу думку, то саме в різності наша сила. Бо мене, українку, скільки не крути, скільки не розкручуй, але я такого не втанцюю… От «гопачка», хоча мене тому й не вчили, а таки підгарцюю. Так само й інші… Ну хто, скажіть, так переконливо заспіває пісню «Верховино, світку ти наш», або «А  я все дивлюся, де моя Маруся», як не українці?! Отже,  кожному своє. І в тому вся чарівність і неповторність таких міжнаціональних зустрічей. Ми різні, - і напевно саме так, а не інакше, було задумано самим Творцем.

Та таки серед усіх колективів учасників окремо хочу виділити грузинську Громаду. За що? Та саме  за оте, чого нам, українцям, так часто, до болю  бракує… Чуття єдиної Родини, гордості та патріотизму за свою Вітчизну. Грузинський танцювальний ансамбль «Мзіурі» не тільки зачарував усіх присутніх музичним забарвленням, не тільки тими досконалими рухами танцю, не тільки красою національних костюмів, та й не тільки кількістю і віком (від найменших до старших!) учасників, а підніс авторитет свого народу, імідж своєї Батьківщини тим, що в фіналі танцю був гордо піднесений національний прапор Грузії. І хай там щось гомонять недоброзичливці… Хай… Вітер відносить ті чорнороті пустощі, а караван собі іде…

Щиро – Наталя Литвиненко – Орлова

2 фестиваль національних культур «На мурманській хвилі»
2 фестиваль національних культур «На мурманській хвилі»
3 фестиваль національних культур «На мурманській хвилі»
3 фестиваль національних культур «На мурманській хвилі»
4- Фінал фестивалю
4- Фінал фестивалю
5 -Група хору Лелеки
5 -Група хору Лелеки
6 Мзіурі
6 Мзіурі
6 Мзіурі
6 Мзіурі

На фото:

Наталя Литвиненко– Орлова та Катерина Ширко здрузями «Лелек» –  учасниками  хорової студії «Созвучіє»

Інтерв’ ю беруть у Данила Вдовиченка

Хорова група «Созвучиє» від Мурманської школи №42

Фінал фестивалю та нагородження грамотами

Хорова група  «Лелеки»

Фінал грузинського танцю з прапором

5 лютого 2011 р.Б.

Email:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка