Виступ Блаженнішого Святослава (Шевчука) на відкритті форуму
Виступ Блаженнішого Святослава (Шевчука) на відкритті форуму

Пресове повідомлення

З 22-го по 30-те серпня 2011 р. в Києві пройшов перший в історії незалежної України Форум української молоді діаспори "Київ-2011", який зібрав 50 молодіжних лідерів із 30 країн світу. Організаторами форуму стали Конференція українських молодечих організацій (КУМО) Світового Конґресу Українців (СКУ) та Всеукраїнська громадська організація "Молодий народний рух".

Офіційне відкриття форуму відбулося 23-го серпня в Київському міському будинку вчителя під час конференції "Молодь діаспори - майбутнє закордонного українства". Конференцію привітали Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук), президент СКУ Евген Чолій, попередній президент СКУ Аскольд Лозинський, І-ий заступник президента СКУ, голова Европейського Конґресу Українців Ярослава Хортяні, голова Комітету з європейської інтеграції Верховної Ради України Борис Тарасюк, відомий український громадський діяч Богдан Гаврилишин та новообраний голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний. Під час конференції йшлося про те, що завданням української молоді діаспори є не лише зберегти культурну спадщину і ментальність українства для майбутніх поколінь, але й сприяти розвитку зв'язків діаспори, консолідувати зусилля молоді для об'єднання української діаспори та сприяти становленню незалежної, демократичної, правової Української держави. Учасники форуму звернулися до молодіжних громадських організацій в Україні з ініціативою про налагодження контактів та залучення української молоді діаспори до освітніх, виховних, культурних та наукових програм і проектів в Україні.

Важливим фактом стало святкування 20-ої річниці незалежності України, яке українська молодь уявляла без нарядів міліції та спецслужб, котрі цього року перекрили вулиці Києва. Ці події, а також політичні переслідування в Україні викликали обурення серед учасників форуму, про що вони чітко заявили в резолюції Форуму: "Для молоді діаспори є дуже важливим, щоб Україна була демократичною і головне - правовою державою. Тому ми, учасники Форуму української молоді діаспори "Київ-2011", висловлюємо свій протест проти незаконної політичної розправи над Юлією Тимошенко, Юрієм Луценко та іншими представниками опозиції. Ми вважаємо такі дії влади неприпустимими та аморальними".

У цей же день Всеукраїнська громадська організація "Молодий народний рух" та Спільнота "Покоління 2020" влаштували до Дня незалежності України етновечірку, на якій виступили гурти "Варйон", "Врода", "Камогрядеши", етно-рок-гурт "Веремій", вокально-інструментальний ансамбль "Українські барви", Руслан Трочинський, лідер гурту "Свята ватра" з Естонії та молоді поети, а також пройшли цікаві конкурси.

Наступні два дні учасники форуму мали майстер-класи з підготовки проектів, оформлення проектної заявки, збірки фінансів, менеджменту організацій тощо від професійного Salto-тренера Андрія Донця. Він також розповів молоді про можливості програм "Молодь в дії" та "Європейський молодіжний фонд". Метою тренінгів було активізувати співпрацю молоді діаспори з різних країн над проектами європейських фондів.

Протягом форуму учасники зустрілися з відомими громадсько-політичними діячами України. Зокрема у Верховній Раді України молодь зустрілася із заступником Голови Верховної Ради України Миколою Томенко, Головою Комітету з європейської інтеграції Верховної Ради України Борисом Тарасюком та прем'єр-міністром опозиційного уряду Сергієм Соболєвим, після чого відбулась екскурсія по приміщенню Верховної Ради України. Також учасники мали зустріч із представниками 23-ох громадських організацій України, які презентували свою діяльність. Окрім цього, учасники форуму мали змогу подорожувати Україною. Спочатку делегація завітала до Канева, де вклонилася Великому Кобзарю та побувала в Музеї Тараса Шевченка, потім - до Чигирина, де відвідала Музей Богдана Хмельницького, бастіон Дорошенка та інші історичні пам'ятки. Завершився форум виступом Національного академічного народного хору ім. Г. Верьовки, який не залишив байдужим жодного. З резолюціями Форуму української молоді діаспори "Київ-2011" можна ознайомитись на сторінці КУМО СКУ за адресою:http://www.ukrainianworldcongress.org/index.php/id/517/inner/true/lang/ua

або

РЕЗОЛЮЦІЇ ФОРУМУ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ДІАСПОРИ "КИЇВ-2011"

Українська діаспора сьогодні є однією з найбільших та найорганізованіших у світі. Важливу роль у діаспорі відіграє молодь. Завданням української молоді діаспори є не лише зберегти культурну спадщину і ментальність українства для майбутніх поколінь, але й сприяти розвитку зв'язків діаспори і консолідувати зусилля молоді закордонного українства задля об'єднання української діаспори в одне ціле, сприяти становленню незалежної, демократичної, правової Української держави.

Молодь діаспори - це найкращий лобіст української справи за кордоном, тому що у своїй роботі використовує найсучасніші комунікаційні технології, постійно підвищує свій рівень знань, адаптуючись до потреб часу.

Для молоді діаспори є дуже важливим, щоб Україна була демократичною і головне - правовою державою. Тому ми, учасники Форуму української молоді діаспори "Київ-2011", висловлюємо свій протест проти незаконної політичної розправи над Юлією Тимошенко, Юрієм Луценко та іншими представниками опозиції. Ми вважаємо такі дії влади неприпустимими та аморальними. Ми вимагаємо термінового звільнення опозиційних лідерів з-під варти. Ми закликаємо молодь діаспори слідкувати за подіями в Україні, за порушеннями людських прав в Україні, брати активну участь у відстоюванні національних інтересів України та працювати над збереженням своєї національної ідентичності.

Учасники Форуму української молоді дiаспори "Київ-2011", проаналізувавши проблеми та здобутки своєї роботи, ухвалили наступне:

1. Створити та затвердити Українською державою комплексну програму "Молодь діаспори", яка б сприяла розвитку молоді закордонного українства. Першим кроком у створенні програми може стати розробка меморандуму про співпрацю між Конференцією українських молодечих організацій (КУМО) Світового Конґресу Українців і відповідним міністерством України та створення фонду або закладення в бюджеті коштів на цю програму.

2. У зв'язку з розвитком новітніх технологій створити мережу зв'язків між українською молоддю діаспори, базу адрес і різних комунікаційних можливостей та інформувати українську молодь діаспори про заходи, які відбуваються. Створити інтернет-портал молоді діаспори.

3. Проводити щорічні Форуми української молоді діаспори, конференції, зустрічі української молоді в діаспорі тощо. Налагодити регулярні контакти з українськими державними органами і громадськими організаціями, які займаються проблемами української молоді діаспори.

4. Розробляти та впроваджувати спільні проекти між молодіжними організаціями діаспори та молодіжними організаціями діаспори та України.

5. Заснувати та зареєструвати молодіжні організації в країнах проживання діаспори, де таких організацій не існує. Доручити КУМО організаційно сприяти розвитку українського молодіжного руху в діаспорі.

Звертаємось до Світового Конґресу Українців, Европейського Конґресу Українців та Української Всесвітньої Координаційної Ради з пропозицією поставити перед урядом України питання щодо підготовки та затвердження комплексної програми "Молодь діаспори", яка б допомагала в розвитку молоді закордонного українства. Посприяти розвитку молодіжного руху в країнах проживання діаспори.

Вимагаємо від влади України:

1. Здійснювати демократичну, проукраїнську внутрішню та зовнішню політику, сповідувати і захищати українські національні інтереси, керуватися Конституцією та законами України.

2. Стати на шлях дотримання українського законодавства та загальноприйнятих прав і свобод.

3. Розпочати активну двосторонню співпрацю із молоддю української діаспори.

4. Надати загальнодержавну організаційну і фінансову підтримку для популяризації в світі української мови і культури та для розвитку україністики.

5. Уможливити навчання української молоді діаспори в українських вищих навчальних закладах на рівних правах зі студентами з України та без будь-яких квот по країнах.

6. Створити спільну громадську структуру професійного менеджменту "Діаспора-Україна", яка буде розробляти програми, працювати над їхнім виконанням і яка складалася б з найкращих експертів із питань діаспори за кордоном та громадських діячів з України.

7. Створити Міністерство діаспори України.

8. Створити український Державний фонд діаспори, з якого б фінансувалися проекти українських громад та організацій діаспори.

9. Змінити та доповнити діючій Закон України про отримання громадянства та уможливити надання та отримання подвійного громадянства тільки для представників української діаспори.

10. У Верховній Раді України для представників діаспори забезпечити 30 депутатських місць, що є практикою в парламентах багатьох країн світу.

Звертаємося до молодіжних громадських організацій в Україні з ініціативою щодо налагодження контактів та залучення української молоді діаспори до освітніх, виховних, культурних та наукових програм і проектів в Україні.

Передрук: сайт СКУ http://www.ukrainianworldcongress.org/news.php/news/598/lang/ua

Виступ Е. Чолія на відкритті форуму
Виступ Е. Чолія на відкритті форуму
Робоча сесія
Робоча сесія
Учасники форуму біля пам'ятника Т. Шевченку в Києві
Учасники форуму біля пам'ятника Т. Шевченку в Києві
Учасники форуму в бастіоні Дорошенка у Чигирині
Учасники форуму в бастіоні Дорошенка у Чигирині
Учасники форуму в Музеї народної архітектури та побуту в Пирогово
Учасники форуму в Музеї народної архітектури та побуту в Пирогово
Учасники форуму разом з почесними гостями
Учасники форуму разом з почесними гостями

На світлинах: Виступ Блаженнішого Святослава (Шевчука) на відкритті форуму. Виступ Е. Чолія на відкритті форуму. Учасники форуму разом з почесними гостями. Учасники форуму біля пам'ятника Т. Шевченку в Києві. Робоча сесія. Учасники форуму в Музеї народної архітектури та побуту в Пирогово. Учасники форуму в бастіоні Дорошенка у Чигирині.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка